با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.
اخبار و مقالات مقالات

بهترین نوع پمپ برای دوز مواد شیمیایی

بهترین نوع پمپ برای دوز مواد شیمیایی

ما در این پست بهترین نوع پمپ برای دوز مواد شیمیایی را بررسی کرده ایم. همانطور که می دانید پمپ های زیادی برای تزریق مواد شیمیایی در بازار موجود هست اما چه چیزهایی باعث می شود یکی از این دوزینگ پمپ ها برتر از دیگری باشند.

ویژگی های بهترین نوع پمپ برای دوز مواد شیمیایی

خصوصیات پمپ مواد شیمیایی ممکن است بسته به نوع پمپ و نوع مواد شیمیایی متفاوت باشد. اما در کل، برخی از خصوصیات مهم پمپ مواد شیمیایی عبارتند از:

 •  عملکرد پمپ بر اساس جابجایی مثبت در  پمپ های مواد شیمیایی مهم است. همانطور که می دانید پمپ های جابجایی مثبت، مواد شیمیایی یا هر مایعی را به صورت مقدار دقیق داخل خود ذخیره می کنند و بعد از آن، مقدار دقیقی از ماده شیمیایی را به سمت خروجی، حرکت می دهند.
 • داشتن مقاومت شیمیایی بالا در پمپ دوزینگ مواد شیمیایی اهمیت زیادی دارد. بخصوص قسمت هایی از پمپ که در تماس با مواد شیمیایی هستند باید از مقاومت خوبی برخوردار باشند. به بیان ساده تر هد پمپ باید متناسب با خورندگی مواد شمیمیایی باشد در غیر این صورت اصطحلاک دستگاه و قطعات بالا می رود که این مساله می تواند منجر به افزایش هزینه در آینده شود.
 • دارا بودن مقاومت فیزیکی به این معنا که باید پمپ مقاومت مناسبی در برابر فشار، دما، فرکانس و سایر تغییرات فیزیکی در زمان پمپ کردن مواد شیمیایی را داشته باشد. برخی از صنایع به دلیل شرایط محیطی نیازمند پمپ هایی هستند که بتوانند بدون هیچ اختلالی در بدترین شرایط آب و هوایی و یا در فشار و دمای بالا بهترین بهره وری را داشته باشند. بهترین نوع پمپ برای دوز مواد شیمیایی لازم است این ویژگی را داشته باشد.

 • تولید دبی و فشار مناسب در دوزینگ پمپ مواد شیمیایی یک الزام است. پمپ های مواد شیمیایی باید قابلیت تولید جریان مطلوب و ایجاد فشار لازم را داشته باشد تا بتواند ماده شیمیایی را به طور موثر و مطلوب پمپاژ کند.

 • ایمنی دوزینگ پمپ های مواد شیمیایی بخصوص دوزینگ پمپ اسید یا پمپ تزریق کلرزنی اهمیت زیادی دارد زیرا اکثر ماده های شیمیایی دارای خطرات جدی برای سلامت انسان هستند.  دوزینگ پمپ مواد شیمیایی باید دارای سیستم‌ها و ویژگی‌های ایمنی مطلوبی باشد تا جلوی حوادث ناخواسته نظیر نشت، انفجار و دیگر خطرات احتمالی را بگیرد.

 • یکی دیگر از ویژگی های بهترین نوع پمپ مواد شیمیایی دارا بودن قابلیت تنظیم پمپ است. زیرا با این ویژگی به راحتی می توان تنظیم جریان و فشار را تحت کنترل داشت تا بتوانید نیازهای خاص هر فرآیند شیمیایی را برآورده کنید.

 • عمر مفید یک دوزینگ پمپ مواد شیمیایی باید طولانی باشد و نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری برای کاربران ایجاد کند.

 • استحکام مکانیکی پمپ های دوز مواد شیمیایی باید بسیار خوب باشد به بیان ساده تر پمپ های تزریق مواد شیمیایی باید دارای استحکام و پایداری مکانیکی مناسبی باشد تا بتواند در مقابل لرزش‌ها و ضربه‌های محیطی مقاومت کنند.

 • کارایی انرژی پمپ های تزریق مواد شیمیایی باید به گونه ای باشد که مصرف انرژی کمتر و بهره‌وری بالاتری  در تکنولوژی ان دیده شده باشد.

 • قابلیت قرارگیری پمپ تزریق مواد شیمیایی باید به گونه ای باشد که به صورت ساده و مطلوب در فضای مورد نظر قابل نصب و قرارگیری باشد.

 • بهترین نوع پمپ برای مواد شیمیایی باید استانداردهای ایمنی و محیط زیست را رعایت کرده باشد یعنی اینکه پمپ باید با استانداردهای ایمنی و محیط زیست مربوطه (مانند ISO، ANSI، API و …) سازگاری داشته باشد.

 • یکی از مهم ترین نکات مهم برای پمپ مواد شیمیایی داشتن خدمات پس از فروش مناسب و قیمت منطقی است. زیرا پمپ های تزریق مواد شیمیایی به مرور زمان نیاز به تعمیر و نگهداری دارند و باید قطعات آن به راحتی در بازار موجود باشد در غیر این صورت در برخی مواقع به دلیل نبود قطعات باید به فکر تهیه پمپ دوزینگ جدید باشید و این مساله می تواند هزینه های زیادی را به شما تحمیل کند!

نکات مهم برای خرید پمپ دوز مواد شیمیایی

لازم به ذکر است که برای خرید پمپ تزریق تمام خصوصیات گفته شده را به دقت مورد بررسی قرار دهید و علاوه بر این به صورت کامل نیازهای خود از هر پمپ ( توان – دبی و … ) براورد کنید همچنین مواد شیمیایی مرتبط با دوزینگ که می تواند ( اسید سولفوریک،کلر و …) باشد را مشخص کنید و فرآیند شیمیایی و شرایط عملیاتی پمپ را متناسب با مواد و شرایط محیطی خود انتخاب کنید. فروشگاه اینترنتی جهان آب به عنوان مرکز پخش انواع دوزینگ پمپ های مواد شیمیایی از برندهای معتبر دنیا و با  داشتن نمایندگی رسمی دوزینگ پمپ آیریک در ایران توانسته بهترین قیمت پمپ تزریق را بدون واسطه برای مشتریان عرضه کند. برای خرید پمپ تزریق مواد شیمیایی و یا استعلام قیمت می توانید با کارشناسان مجموعه جهان آب با شماره 79315-021 در تماس باشید.

چرا بهترین نوع پمپ برای دوز مواد شیمیایی

چرا انتخاب بهترین نوع پمپ برای دوز مواد شیمیایی

 وقتی شما پمپ با جابجایی مثبت انتخاب می کنید و این پمپ با تغییرات اندک یا بدون تغییر در خروجی سازگار است، این امکان به شما داده می شود که دقیقاً بدانید چه مقدار ماده شیمیایی به سیستم شما تزریق می شود. این مساله به شما در طول سال، کمک زیادی می کند، زیرا می‌توانید مطمئن باشید که دقیقاً چه مقدار ماده شیمیایی برای پمپ جابجایی مثبت نیاز دارید. با توجه یه اینکه مواد شیمیایی گران هستند این مزیت می تواند از هدر رفتن پول شما جلوگیری کند. این نکته را در نظر داشته باشید دقت پمپ های تزریق اهمیت زیادی دارند و البته برخی از پمپ ها می توانند پرتی و هدر رفت زیادی داشته باشند.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)