با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.

نازل و سرجت جکوزی

نازل و سرجت جکوزی چیست؟

نازل جکوزی یا سر جت جکوزی، نازل های تخصصی است که برای تولید جت های قدرتمند آب برای اهداف آب درمانی و ماساژ طراحی و در انواع جکوزی تعبیه شده اند. این نازل معمولاً از مواد بادوام مانند پلاستیک یا فولاد ضد زنگ ساخته شده است و به طور استراتژیک در داخل جکوزی یا وان قرار می گیرد تا جریان های آب یا هوا تحت فشار را آزاد کند. کاربرد اصلی نازل جکوزی، ایجاد یک تجربه هیدروماساژ تسکین دهنده و نیروبخش با رساندن آب یا هوای تحت فشار به نواحی مختلف بدن است. این می تواند به کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون، کاهش استرس و افزایش آرامش کمک کند.

 

سرحت جکوزی

انواع نازل و سرجت جکوزی

انواع مختلفی از نازل و سرجت جکوزی وجود دارد که معمولاً در جکوزی ها استفاده می شود. در ادامه برخی از رایج ترین انواع آن آورده شده است:

 • نازل های جهت دار جکوزی (Directional) : این نازل ها دارای سرهای قابل تنظیم هستند که به شما اجازه می دهد جهت جریان آب را تغییر دهید. معمولاً می‌توانید آنها را بچرخانید تا آب را به جایی که می‌خواهید هدایت کنید تا یک تجربه ماساژ هدفمند داشته باشید.
 • نازل های دوار جکوزی (Rotating) : این نازل ها که به نام جت های چرخشی نیز شناخته می شوند، جریان آب چرخشی یا چرخشی ایجاد می کنند. این سرجت ها با حرکت دادن آب در یک حرکت دایره ای، یک اثر ماساژ را ارائه می دهند و تجربه نشاط آورتری را ارائه می دهند.
 • سرجت پالس دار جکوزی(Pulsator) : نازل های پالس جریان های پالسی آب تولید می کنند و ضربان ریتمیک ایجاد می کنند. در این مدل سرجت جکوزی، دو نازل در کنار هم در مرکز جت قرار دارند که با گشتاور ایجاد شده توسط فشار آب و خروج آنها از این دو نازل، نازلها بصورت دایره وار در جای خود می چرخند.
 • نازل مسیج جکوزی : این نازل دارای سوراخهای ریز زیادی است که آب از داخل آنها و بصورت یکنواخت وارد جکوزی می شود.
 • نازل های چرخشی جکوزی : نازل های چرخشی حرکت چرخشی در آب ایجاد می کنند، شبیه به اثر گردابی. آنها جریان ملایم و چرخشی ایجاد می کنند که می تواند دلپذیر و آرامش بخش باشد.
 
jacuzzi pulse nozzle
نازل جکوزی پالس دار
نازل دورا جکوزی
نازل جکوزی دوار
سرجت جکوزی مسیج
نازل جکوزی مسیج
jacuzzi swiri nozzle
نازل جکوزی چرخشی
سرجت جکوزی جهت دار
نازل جکوزی جهت دار

قیمت سرجت جکوزی 

قیمت پایه جت جکوزی بر اساس جنس مورد انتخاب، قطر مورد استفاده و برند متغیر است. اسن در حالی است که قیمت نازل جت جکوزی بر اساس نوع و مدل انتخابی، برند، جنس استیل یا پلاستیک بودن، ایرانی یا خارجی بودن می تواند تغییر کند. برای اطلاع از قیمت نازل جکوزی در جهان آب می توانید با کارشناسان مجموعه در تماس باشید. 

انواع تجهیزات مربوط به جکوزی

نازل و سرجت جکوزی به منظور ماساژ و کاربردهای دیگر در جکوزی مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که می دانید جکوزی یا وان حمام گرم آب به منظور تفریح، آرامش و درمان مورد استفاده قرار می گیرد. جکوزی‌ها حوضچه‌هایی با آب گرم هستند. آب درون جکوزی با استفاده از پمپ استخری پمپاژ و با گرمکن و هیتر برقی سونا و جکوزی داغ نگه داشته می‌شود.

به صورت کلی تجهیزات جکوزی شامل موارد زیر است:

 • حوضچه جکوزی: حوضچه جکوزی که اغلب از جنس فایبرگلاس، آکریلیک، رزین، یا استیل است.
 • سیستم گرمایشی یا هیتر برقی سونا و جکوزی: برای گرم نگه داشتن آب جکوزی است و بسته به سایز استخر از یک یا چند مبدل حرارتی (هیتر) ساخته شده است. استفاده می‌شود. این هیترها از طریق یک سیستم کنترل دما، درجه حرارت آب را تنظیم می‌کنند.
 • سیستم پمپاژ یا پمپ استخر و جکوزی: سیستم پمپاژ به منظور جابجایی آب درون جکوزی استفاده می‌شود. این پمپ‌ها قادر به ایجاد جریان آب و ایجاد جت‌های آبی مناسب برای ماساژ بدن هستند.
 • سیستم فیلتراسیون: جکوزی‌ها دارای سیستم فیلتراسیونی هستند که آب را از ذرات خارجی، باکتری‌ها و آلودگی‌ها پاکسازی می‌کند. این سیستم شامل فیلتر شنی استخر و پمپ‌های فیلتر است.
 • سیستم کنترل دما و سرجت های جکوزی: با استفاده از سیستم کنترل، کاربران می‌توانند درجه حرارت آب، سرعت سر جت‌ جکوزی و سایر تنظیمات را تغییر دهند.

کاربرد سرجت جکوزی

در زمانی که کاربران وارد حوضچه می‌شوند و سیستم گرمایشی آب فعال می‌شود تا دمای مطلوب را برای آب ایجاد کند. پس از آن، سیستم پمپاژ جت‌های آب را فعال کرده و جریان آب درون حوضچه را ایجاد می‌کند. این سرجت‌های جکوزی آب بر روی بدن تاثیر می‌گذارند و باعث رفع خستگی و ریلکس شدن یا به بیان ساده ماساژ عضلات می‌شوند.

نازل و سرجت جکوزی

معرفی سرجت های جکوزی

جکوزی‌ها معمولاً دارای انواع مختلفی از نازل جکوزی هستند که برای ایجاد جریان آب و ارائه ماساژ بدن استفاده می‌شوند. در زیر، تعدادی از انواع رایج جت جکوزی معرفی شده اند.

 • سرجت جکوزی چرخشی (Rotational) نوع خاصی از نازل است که در جکوزی استفاده می شود. این نازل ها به گونه ای طراحی شده اند که به آنها اجازه می دهد در حین کار حول محور خود بچرخند. عملکرد این نازل جکوزی به گونه ای است که آب در حین استفاده به صورت دایره ای هدایت می شود.

نازل‌های جت چرخان باعث ایجاد تجربه آرامش بی‌نظیر می شوند. زیرا جریان چرخشی آب، باعث ماساژ شدید و یکنواخت ماهیچه‌ها و بافت‌ها می شود. علاوه بر این، می تواند جریان آب را در جهت خاصی هدایت کند که به کاهش استرس و بهبود گردش خون کمک می کند. این نوع نازل در سیستم های ویرپول با کیفیت بالا مورد استفاده قرار می گیرد و در هنگام استفاده از ویرپول، حس لوکس و راحتی بیشتری به آن اضافه می شود.

نازل دورا جکوزی
نازل جکوزی دوار
 • سرجت جکوزی Pulsator یا Twin-Roto

در این نوع جت ها، معمولاً دو نازل در کنار هم در مرکز جت قرار دارند که با ایجاد گشتاورباعث فشار آب و خروج آنها از این دو نازل، نازلها بصورت دایره وار در جای خود می چرخند و با حرکت ضربانی شدید و متناوب جریان آب  برای ماساژ بدن و ایجاد یک اثر ماساژ قوی و با طراوت بسیار عالی است.

 •  سرنازل جکوزی مدل Massage

سرجت  Massage دارای سوراخهای ریز زیادی است که آب از داخل آنها بصورت یکنواخت با فشار بالا ایجاد می‌شود و برای ماساژ عمیق بافت بدن مورد استفاده قرار می گیرند.

سرجت جکوزی مسیج
نازل جکوزی مسیج
 • جت جکوزی Ozone Cluster 

این جت ها معمولاً سرجت خاصی ندارند و امکان تنظیم میزان جریان و جهت آب در آنها وجود ندارد. مرکز این جت ها عموماً خالی بوده و آب با حجم بالا از همین بخش وارد جکوزی می شود.

انتخاب نازل و سرجت جکوزی 

تشخیص و انتخاب نازل و سرجت جکوزی به طرح و مدل خاص هر جکوزی بستگی دارد. در عمل، بیشتر جکوزی‌ها دارای جت‌های چندگانه با انواع مختلفی هستند که می‌توان با توجه به قسمت‌های جت در جکوزی، نوع جت را تشخیص داد. بهتر است قبل از انتخاب نازل و سرجت جکوزی حتماً با تولید کننده یا فروشند و متخصصان این حوزه مشورت داشته باشید.

بهترین مکان برای نصب نازل جکوزی کجا است؟

مکان مناسب برای نصب نازل جکوزی به عوامل مختلفی وابسته است. اطمینان از ساختار مقاومت جکوزی (اینکه کف ساختمان تحمل وزن جکوزی و آب را دارد.) یکی دیگر از موارد مهم برای نصب نازل جکوزی در رعایت فاصله کمتر و در نظر گرفتن آب و لوله کشی نزدیک به منبع آب است. باید مکان نصب نازل جکوزی از لحاظ تهویه مناسب باشد. حفظ حریم خصوصی افراد در جکوزی هم مهم است و باید این مساله در نصب نازل در نظر گرفته شود.

نکات مهم در خرید نازل جکوزی

هنگام خرید نازل جکوزی باید به نکات مهمی توجه کرد. در ادامه به چند مورد از این نکات میپردازیم :

 1. سازگاری: اطمینان حاصل کنید که نازل جکوزی مورد نظر شما با جکوزی موجود شما یا جکوزی که قصد خرید آن را دارید، سازگار است. مشخصات و اندازه گیری ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی مطابقت دارد.
 2. جنس و دوام: به دنبال نازل جکوزی باشید که از مواد باکیفیت ساخته شده است که بتواند فشار آب و قرار گرفتن دائمی در معرض رطوبت را تحمل کند. فولاد ضد زنگ یا پلاستیک بادوام معمولاً موادی هستند که برای نازل های جکوزی استفاده می شود.
 3. نوع نازل: انواع مختلفی از نازل های جکوزی موجود است، مانند نازل های قابل تنظیم، نازل های جهت دار، نازل های ضربانی یا جت های ماساژ. هنگام انتخاب نوع نازل، ترجیحات خود و الگوی جریان آب مورد نظر را در نظر بگیرید.
 4. جریان و فشار آب: میزان جریان آب و قابلیت های فشار نازل جکوزی را بررسی کنید. برخی از نازل ها جریان ملایم و آرامش بخشی را ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر تجربه ای شبیه به ماساژ قوی تر ارائه می دهند. با توجه به اولویت خود و اثر مورد نظر انتخاب کنید.
 5. سهولت نصب و نگهداری آسان: مطمئن شوید که نازل جکوزی به راحتی نصب می شود و مگهداری آن آسان است.
 6. اعتبار برند: در مورد برندهای معتبر که به خاطر نازل های جکوزی با کیفیت خود شناخته شده اند، تحقیق کنید. نظرات و رتبه بندی های مشتریان را بخوانید تا بینش هایی در مورد عملکرد، دوام و رضایت مشتری از محصول جمع آوری کنید.
 7. گارانتی و پشتیبانی مشتری: بررسی کنید که آیا نازل جکوزی دارای گارانتی یا گارانتی است. یک تولید کننده قابل اعتماد پشت محصول خود می ایستد و در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوال، پشتیبانی خوبی از مشتری ارائه می دهد.

با در نظر گرفتن این نکات، می‌توانید آگاهانه تصمیم بگیرید و نازل جکوزی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد و تجربه‌ای مانند آبگرم رضایت‌بخش را ارائه دهد.

فروشگاه جهان آب، وارد کننده و تامین کننده انواع تجهیزات استخر با تضمین کیفیت و اصالت کالا است. شما میتوانید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان خرید محصولات بهره مند شوید. همکاران ما بی صبرانه منتظر پاسخگویی به شما مشتریان عزیز هستند.


برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)