با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.

پمپ استخر

پمپ استخر چیست؟

پمپ استخری و یا پمپ تصفیه آب استخر در واقع نوعی پمپ سیرکوله است که به منظور گردش و تصفیه آب در استخر و جکوزی مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل پمپ ها تفاوت عمده ای با پمپ های خانگی دارند. زیرا این پمپ ها دارای هد پایین و دبی بالا هستند. همانطور که میدانید در سیستم های استخر و جکوزی به دلیل تجهیزات استخر و جکوزی و مسیر عبور از لوله ها، افت فشار آب اجتناب ناپذیر است. برای جبران این موضوع از پمپ استخر و جکوزی استفاده می شود.

پمپ استخری چه کاربردی دارد؟

پمپ در استخر (pool pump) در واقع قلب سیستم تصفیه آب استخر است. مکانیزم کار این پمپ‌ها به این صورت می‌باشد که پمپ سبد دار با مکش آب از کاسه استخر آب را از فیلتر و همچنین سایر تجهیزات ضدعفونی و تصفیه عبور می‌دهد و سپس دوباره آب تمیز شده یا تصفیه شده را به استخر برمی‌گرداند. دقت داشته باشید که قبل از ورودی pool pump یا پمپ سبد دار حتماً باید صافی یا موگیر چدنی یا از جنس پلاستیک فشرده نصب شود تا برگ، مو و سایر آلودگی‌های دیگر که در آب باقی مانده موجب صدمه دیدن پمپ نشود و از آب جدا شود.

قیمت پمپ استخری

قیمت پمپ استخر و جکوزی در جهان آب 

مجموعه جهان آب به عنوان وارد کننده و با داشتن متنوع ترین پمپ تصفیه آب استخر از برندهای معتبر خارجی و ایرانی با ضمانت و تضمین اصل بودن کالا، توانسته برای مشتریان با هر بودجه و سلیقه ای پمپ استخر و جکوزی ارائه دهد. شما می توانید برای اطلاع از قیمت پمپ استخری یا خرید پمپ استخر با کارشناسان مجموعه با شماره 79315-021 یا از طریق تماس با ما در ارتباط باشید.

شاید تصور کنید که اگر پمپ قوی‌تر و بزرگ‌تری برای استخر موردنظر انتخاب کنید بهتر باشد اما همیشه این‌طور نیست! انتخاب پمپ تصفیه آب استخر کوچک یا بزرگ دقیقاً بستگی به نیاز شما و در نظر گرفتن پارامترهای خاص در استخر یا جکوزی است از این رو پیشنهاد می شود قبل از خرید پمپ استخر و جکوزی حتماً این موراد را با افراد متخصص در میان بگذارید تا بتوانید یک پمپ مطلوب با قیمت مقرون به صرفه تهیه کنید. زیرا در بسیاری از مواقع انتخاب پمپ بزرگ‌تر به معنی هزینه بیشتر و خسارات احتمالی در آینده می باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت پمپ استخر یا قیمت پمپ تصفیه آب استخر می توانید از همین صفحه اقدام کنید و یا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

پمپ استخر – انواع پمپ تصفیه آب استخردبیهدقیمت فروش (ریال)
قیمت پمپ استخری سری SB 10 ایمکس2 تا 34 متر مکعب بر ساعت6 تا 16 مترتماس بگیرید
قیمت پمپ استخر سری SB 15 ایمکس2 تا 34 متر مکعب بر ساعت6 تا 16 مترتماس بگیرید
قیمت پمپ استخر سری SB 202 تا 34 متر مکعب بر ساعت6 تا 16 مترتماس بگیرید
قیمت پمپ استخر سری SB 302 تا 34 متر مکعب بر ساعت6 تا 16 مترتماس بگیرید
قیمت پمپ استخری سری SC 755 تا 26 متر مکعب بر ساعت4 تا 14 مترتماس بگیرید
قیمت پمپ استخر سری SC 1005 تا 26 متر مکعب بر ساعت4 تا 14 مترتماس بگیرید
قیمت پمپ استخری  سری SC 1505 تا 26 متر مکعب بر ساعت4 تا 14 مترتماس بگیرید
Pool pump سری SC 2005 تا 26 متر مکعب بر ساعت4 تا 14 مترتماس بگیرید
قیمت پمپ استخری  سری SPH 1003 تا 30 متر مکعب بر ساعت6 تا 16 مترتماس بگیرید
Pool pump سری SPH 1503 تا 30 متر مکعب بر ساعت6 تا 16 مترتماس بگیرید
قیمت پمپ استخری سری SPH 2003 تا 30 متر مکعب بر ساعت6 تا 16 مترتماس بگیرید
 پمپ استخر سری SPH 3003 تا 30 متر مکعب بر ساعت6 تا 16 مترتماس بگیرید
قیمت پمپ استخر سری SEتا 150 متر مکعب بر ساعتتا 30 مترتماس بگیرید
قیمت پمپ استخر 1.5 اسب بخار مدل 1104 XKP3 تا 22.5 متر مکعب بر ساعت4.8 تا 14.8 مترتماس بگیرید
پمپ استخر 1 اسب بخار مدل 804 XKP3 تا 30 متر مکعب بر ساعت1.5 تا 10.8 مترتماس بگیرید
قیمت Pool pump سری EKP18 تا 31 متر معکب بر ساعت10 تا 18 مترتماس بگیرید
پمپ اتابلوک جکوزی کالمو سری FSR27 متر مکعب بر ساعت35 مترتماس بگیرید
قیمت پمپ استخر 3 اسب بخار مدل 22043 تا 30 متر مکعب بر ساعت3.3 تا 17.8 مترتماس بگیرید
قیمت پمپ تصفیه آب استخر IML سری AMERICA3 تا 20 متر مکعب بر ساعت6 تا 12 مترتماس بگیرید
قیمت پمپ تصفیه آب استخر Leo XKP30 متر مکعب بر ساعت 18 مترتماس بگیرید
Pool pump سری Hydrau Powerتا 280 متر مکعب بر ساعتتا 22 مترتماس بگیرید
قیمت پمپ تصفیه آب استخر سری GENUS29 متر مکعب در ساعت21 مترتماس بگیرید
قیمت پمپ تصفیه آب استخر کالمو سری CLAS27 متر مکعب بر ساعت19 مترتماس بگیرید
قیمت پمپ تصفیه آب استخر IML سری NIAGARA5 تا 27 متر مکعب بر ساعت9.5 تا27 مترتماس بگیرید
قیمت پمپ تصفیه آب استخر IML سری DANUBIتماس بگیرید
قیمت پمپ استخری IML سری Big Discovery15 تا 65 متر مکعب بر ساعت10 تا 16 مترتماس بگیرید
قیمت Pool pump استخر IML سری ATLAS30 تا 140 متر مکعب بر ساعت10 تا 16 مترتماس بگیرید
قیمت پمپ تصفیه استخرخودمکش NMP کالپداتا 120 متر مکعب بر ساعت تا 27.2 مترتماس بگیرید
قیمت Pool pump  خودمکش  MPC کالپداتا 40 متر مکعب بر ساعت تا 18 مترتماس بگیرید

انواع پمپ استخر و جکوزی

پمپ‌های تصفیه آب استخر در اغلب موارد از نوع گریز از مرکز یا سانتریفیوژ هستند که با الکترو موتور مستقیم کوپل می‌شوند و دلیل کاربرد آن نیز به حرکت درآوردن آب و تصفیه آب در استخرها می‌باشد. pool pump بر اساس دبی و هد مورد نیاز دارای انواع و گونه‌های متفاوتی می‌باشند. با ما همراه باشید تا در ادامه به معرفی انواع پمپ مناسب استخر و جکوزی بپردازیم. اگر پمپ استخر را بر اساس میزان سرعت دسته بندی کنیم به سه دسته تقسیم می شود.

 • پمپ تصفیه استخر با حالت تک سرعته

این مدل پمپ استخر و جکوزی به صورت دور و سرعت ثابت کار می کند که بیشتر در قدیم رایج بوده و دیگر استفاده نمی شود.

 •  پمپ تصفیه استخر با حالت دو سرعته

این نوع پمپ استخر و جکوزی دارای دو سرعت است و وابسته به نیاز می تواند در دو حالت تند و کند کار کند. از این رو می توان مصرف برق را کنترل کرد. باید یاد آوری کنم پمپ تصفیه آب استخر دو دور برای تامین آب استخر با توانمندی هد و دبی بالا کار می کند.

 • پمپ تصفیه استخر با سرعت متغیر

همانطور که از اسم این پمپ استخر مشخص است با سرعت متغیر کار می کند و برای استخرهای مدرن تر مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل نسبت به مدل های قبلی دارای راندمان و عملکرد بالاتری است و البته گران تر نیز می باشد.

نحوه کار پمپ استخر

پمپ استخر یکی از حیاتی ترین بخش های یک استخر یا جکوزی محسوب می شود زیرا بدون این ابزار فیلتر کردن و تصفیه آب استخر غیر ممکن است علاوه بر این نمی توانید فشار لازم برای عبور آب داخل سیستم داشته باشید. در واقع نحوه کار پمپ استخر بدین شرح است که ابتدا آب توسط بخش اسکیمر و مجرای تخلیه مکش می شود تا ناخالصی ها و ذرات جامد از سیستم حذف گردند و به سمت فیلتر، هدایت می شود و بعد از آن از طریق سیستم خروجی آب تصفیه و تمیز به استخر ریخته می شود. در پمپ های جدید همه این موارد به صورت یک پکیچ در کنار هم کار می کنند و نیاز به خرید جداگانه برای هر کدام از قطعات نیست. این در حالی است که در پمپ های ساده تر نیاز است قطعات جداگانه نصب شوند. 
 
نحوه کار پمپ استخر

بدنه پمپ تصفیه آب استخر

با توجه به اینکه بدنه پمپ تصفیه آب استخر باید از جنسی باشد که نسبت به مواد شیمیایی و ضد عفونی کننده های قوی مقاوم باشد. از این رو بهترین گزینه برای بدنه پمپ تصفیه آب استخر و جکوزی استفاده از پلاستیک فشرده است که می تواند بالاترین مقاومت را در برابر مواد گندزدا و اسید داشته باشد. بعد از آن استیل و برنز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار می‌گیرند. فراموش نکنید که استفاده از پمپ‌های چدنی یا فلزهای غیر مقاوم دیگر، خسارات زیادی را در پی خواهد داشت. علاوه بر این، پلاستیک فشرده، مقاومت بالایی در برابر دمای استخر و جکوزی دارد و همچنین در برابر عوامل فرسایشی عملکردش خوب است.

پمپ استخر استرینر دار

این پمپ‌ها که دارای یک سبد استرینر یا موگیر در قسمت مکش می‌باشند، یکی از پرفروش‌ترین انواع پمپ آب استخری در بازار هستند. این پمپ‌ها به نام پمپ سبد دار نیز شناخته می‌شوند. وجود سبد موگیر در این پمپ دو مزیت بسیار بزرگ در پی دارد. اول اینکه اجسام بزرگ و معلق در آب را که ممکن است به پروانه پمپ آسیب وارد کنند را به دام می‌اندازد و خاصیت دیگر آن نیز به دام انداختن هوا است. به این صورت که اگر در زمان شروع کار پمپ سبد دار در مسیر لوله، هوا وجود داشته باشد، هوای موجود در این محفظه به دام افتاده و سپس به مرور در آب حل می‌شود.

پمپ استخر بدون استرینر

این نوع پمپ‌ها معمولاً در استخرهای عمومی و استخرهای بزرگ مورد کاربرد قرار می‌گیرند . به دلیل حجم بالای گردش آب در استخرهای بزرگ معمولاً لازم است تا از بیشتر از یک پمپ استفاده گردد.

پمپ استخری استرینر دار
کاربرد پمپ استخر

کاربرد پمپ تصفیه استخر

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، پمپ‌های استخری یکی از اصلی‌ترین تجهیزات سیستم هیدرولیک استخر است که همان‌طور که از نام آن پیداست و وظیفه پمپاژ و تصفیه آب را بر عهده دارد. از وظایف ثانویه پمپ استخری می‌توان به جبران افت فشار آب ناشی از عبور آب از سیستم لوله‌کشی اشاره کرد. به طور کلی می‌توان گفت که حفظ سلامت و پاکیزگی استخر، جکوزی و یا آب‌نما برعهده پمپ‌های استخری می‌باشد. با استفاده از پمپ استخر مناسب به تعویض آب استخر یا جکوزی نیازی نمی‌شود.

پمپ‌های استخری چهار نقطه مهم دارند که وجود مشکل و خرابی در هرکدام از این چهار بخش مشکلات زیادی را باعث خواهد شد. این چهار بخش عبارت اند از:

 1.  واشر یا درب صافی
 2. واشر دیفیوزر
 3. سیل شفت موتور
 4. واشر هوزینگ

ویژگی‌های پمپ استخر و جکوزی

پمپ تصفیه آب استخر نوعی پمپ سیرکوله زمینی به حساب می‌آید. البته لازم به ذکر است که پمپ تصفیه استخر با داشتن ویژگی‌های منحصر به‌ فرد از سایر پمپ‌های سیرکولاسیون متمایز می‌شود. ادامه این قسمت را به بررسی این ویژگی‌ها اختصاص داده‌ایم. همچنین در عین بررسی این ویژگی‌ها به مزایا و معایب این محصول نیز پرداخته‌ایم:

استرینر سرخود یا استرینر کوپل مستقیم

استرینر یا صافی که در اصطلاح عامیانه موگیر نیز نامیده می‌شود در دهانه ورودی پمپ سبد دار به صورت مستقیم کوپله می‌شود. این صافی یا موج‌گیر یک سبد مشبک دارد که به این ترتیب مانع از ورود اجسام فیزیکی مانند مو، برگ و دیگر آلودگی‌های فیزیکی به درون پمپ می‌شود . در قدیم به دلیل غیر رایج بودن استفاده از پمپ سبد دار یک استرینر را قبل از مسیر پمپ نصب می‌کردند . لازم به ذکر است که امروزه این موگیر به صورت پیش فرض بر روی پمپ سبد دار کوپله شده است . داشتن استرینر یک مزیت بزرگ برای دسته پمپ‌های استخری به شمار می‌آید.

ویژگی‌های پمپ استخر و جکوزی

دهانه ورودی و خروجی پمپ استخر

پمپ‌های سبد دار استخری دهانه‌های ورودی و خروجی نسبتا بزرگی دارند. چیزی حدود یک یا یک‌دوم اینچ یا حتی دو اینچ. این در حالی است که پمپ‌های سیرکوله ورودی خروجی‌های متنوع‌تری را دارا می‌باشند. به یاد داشته باشید که پمپ‌های استخری فقط در استخرها، جکوزی‌ها و مجموعه‌های آبی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حالی که پمپ‌های سیرکوله کاربردهای متنوع‌تری در صنعت و تأسیسات دارند.

فرایند به کار انداختن پمپ مناسب استخر و جکوزی فاکتورهایی دارد که زمان مناسب برای این کار را مشخص می‌کند. اول هزینه انرژی و بعد تقاضای مواد شیمیایی. با توجه به هزینه‌های بالای برق در ساعات اوج مصرف برق توصیه می‌شود که بهترین زمان برای به کار انداختن پمپ استخری اواخر شب تا غروب خورشید می‌باشد. در شرایطی که هزینه برق در طول روز تغییر نکند بهتر خواهد بود که پمپ تصفیه آب استخر را در روز به کار گیرید.

عامل دوم برای محاسبه بهترین زمان راه اندازی پمپ، تقاضا برای مواد شیمیایی است. بالاترین تقاضای کلرین در طول روز است زیرا نور ماورای بنفش هر روز کلر آب را از بین می‌برد. اغلب روش‌های اضافه کردن کلرین پمپ آب نیاز دارند تا مقدار کلر را به میزان درستی با کلرین تامین کند. با در نظر گرفتن این موضوع نیز متوجه می‌شویم که بهتر است پمپ را در طول روز فعال کنید و نه در شب. اما اگر قصد دارید که در شب پمپ را راه اندازی کنید باید مقدار کلرین اضافه شده به آب به اندازه‌ای باشد که سطح کلرین در آن، زمان بیش از ppm۳۰ باقی بماند.

میزان ساعت کار پمپ آب استخر

پمپ آب استخر چند ساعت در روز باید کار کند؟

همواره در تعیین طول زمان کار پمپ استخر عواملی موثر می‌باشند. اول تقاضای مواد شیمیایی و سپس فیلتراسیون. تقاضای مواد شیمیایی در فصل تابستان بسیار بیشتر می‌باشد . از آنجایی که در فصل‌های گرم مثل تابستان از مجموعه‌های آبی بیشتر استفاده می‌شود، مقدار آلودگی موجود در آب استخر نیز بیشتر می‌باشد. همین امر باعث می‌شود که آب به طور کامل فیلتر شود تا آلودگی را از بین ببرد.

در این بین فاکتورهای متفاوتی از جمله حجم استخر، قدرت پمپ، سیستم تصفیه دستگاه کلرزن و مقدار دبی ورودی و خروجی در محاسبه مقدار فعالیت پمپ تاثیر گذار می‌باشند و شما باید با در نظر گرفتن حجم استخر و تاسیسات در ساعات مختلف پمپ را فعال نمایید.

به طور کلی می‌توان گفت که برای استخرهای خانگی و ویلایی حدود ۵ ساعت فعالیت پمپ مناسب استخر و جکوزی برای تصفیه آب کافی است. به یاد داشته باشید که در تابستان این زمان را کمی بیشتر کنید. همچنین در فصل‌های سرد مثل پاییز و زمستان به دلیل ابری بودن هوا و دمای پایین هوا ، این زمان به نسبت کمتر خواهد بود. لازم به ذکر است که تست کیفیت آب نیز در این عوامل دخیل می‌باشد و شما باید بسته به کیفیت آب، پمپ را فعال کنید.

محل اتصال قسمت مکش پمپ تصفیه آب استخر

اتصال قسمت مکش به پمپ تصفیه آب به دو صورت انجام می‌شود:

اتصال کف‌شور: در این حالت دهانه تخلیه اصلی در پایین‌ترین جای استخر وجود دارد و کف استخر به آن سمت شیب دار شده است. در این حالت بیشتر آلودگی‌های ته‌نشین شده در استخر، از این محل تخلیه و به وسیله پمپ آب مکیده می‌شوند.

اتصال اسکیمر یا سرریز: اسکیمر یا سرریز وظیفه دارد که آب سطح استخر را جمع آوری کند. این آب که مقدار قابل توجهی آلودگی در خود دارد ته‌نشین نمی‌شود. مانند چربی‌ها و برگ‌ها. به این ترتیب اسکیمر یا سرریز آبی را که حاوی این مواد است جمع‌آوری می‌کند.

محل اتصال قسمت مکش پمپ تصفیه آب استخر

راهنمای انتخاب و خرید پمپ استخر

در زمان انتخاب و خرید پمپ استخر مناسب همواره عوامل متغیری تاثیرگذار می‌باشند. از جمله این عوامل می‌توان به دو عامل اصلی یعنی محاسبه حجم استخر و محاسبه حجم گردش آب اشاره کرد که در ادامه نحوه محاسبه این دو را آورده‌ایم:

 • نحوه محاسبه حجم استخر: اولین فاکتور تاثیرگذار در انتخاب پمپ مناسب استخر و جکوزی، تعیین حجم آب استخر است. این گام از طریق محاسبات ساده هندسی و در نظر گرفتن شکل و عمق استخر میسر می‌شود. دقت داشته باشید که در صورتی که عمق سطوح استخر با یکدیگر متفاوت باشند، متوسط عمق برای محاسبه حجم استخر به کار می‌آید. لازم به ذکر است که حجم استخر بر حسب مترمکعب یا گالن صورت می‌گیرد.
 • محاسبه حجم گردش آب: بعد از اینکه حجم استخر را محاسبه کردیم، حال باید مشخص کنیم که میزان تعویض آب استخر به چه اندازه است. این میزان برای انواع استخر و جکوزی متغیر می‌باشد. به طور معمول می‌توان گفت که برای استخرهای عمومی و خانگی هر ۶ ساعت یکبار و برای استخرهای آموزشی و تمرینی هر ۴ ساعت یکبار کافی می‌باشد. همچنین برای استخرهای عمومی کودکان هر ۲ ساعت یکبار و برای استخرهای درمانی هر نیم ساعت یک‌بار زمان مناسبی برای تعویض آب می‌باشد. این زمان برای جکوزی‌ها نیم ساعت یکبار است.
در نظر داشته باشید قبل از خرید پمپ استخر حتماً باید از کارشناسان حرفه ای در این زمینه مشورت بگیرید و علاوه بر این، به دنبال فروشگاه های معتبر با ضمانت اصل بودن کالا باشید زیرا بسیاری از پمپ های موجود در بازار به صورت تقلبی عرضه می شوند و متاسفانه از کیفیت و عملکرد بالایی برخوردار نیستند. فروشگاه جهان آب به عنوان وارد کننده مستقیم انواع پمپ ها و تجهزات استخر توانسته علاوه بر قیمت مناسب در زمان خرید پمپ استخری ضمانت اصل بودن کالا را نیز به مشتریان بدهد.

هد (فشار) و دبی (حجم) پمپ تصفیه آب استخر

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در انتخاب درست پمپ آب استخری محاسبه درست هد و دبی در مورد نیاز است. برای محاسبه میزان هد و دبی پمپ تصفیه آب، باید دو عامل افت فشار و حجم آب را در نظر گرفت. پس از انتخاب نوع فیلتر تصفیه و همچنین بررسی میزان افت فشار آب سپس می‌توانید اقدام به انتخاب پمپ تصفیه آب استخر کنید. لازم به ذکر است که میزان افت فشار آب در فیلتر تصفیه آب به نوع فیلتر (دیاتومه، کارتریجی، شنی) و همچنین جنس فیلتر تصفیه بستگی دارد.

برای اندازه گیری میزان هد باید میزان افت فشاری که در مسیر لوله، شیرآلات و اتصالات دیگر به وجود می‌آید را نیز بررسی کنید. برای اندازه گیری میزان دبی نیز باید حجم آب مورد نیاز در گردش سیستم تصفیه که معادل ظرفیت فیلتر تصفیه آب می‌باشد را در نظر بگیرید .

هد و دبی پمپ استخر

نکاتی در خصوص انتخاب و نصب پمپ تصفیه استخر

برای انتخاب پمپ مناسب استخر و جکوزی نکاتی را در ادامه خدمت شما پیشنهاد داده‌ایم که با رعایت این نکات شما در انتخاب و نصب پمپ استخر موفق خواهید بود. در نظر داشته باشید که پمپ تصفیه استخر حداقل ۶ اینچ یا ۱۵ سانتی‌متر بالاتر از کف موتورخانه نصب شود و حتماً بر روی یک سطح تراز شده و بدون لرزش قرار گیرد. دقت داشته باشید که به منظور جلوگیری از صدمات احتمالی این موضوع یک قاعده کلی برای نصب پمپ استخر به شمار می‌آید.

پمپ تصفیه آب نیز باید در محل مناسب به گونه‌ای نصب شود که به تکنسین امکان دسترسی مورد نیاز جهت تعویض پمپ یا سرویس پمپ را بدهد. علاوه بر این در محل مکش و دهش پمپ استخر باید از شیر فلکه کشویی استفاده کرد تا در صورت تعویض یا تعمیر پمپ، امکان عبور پمپ از مدار وجود داشته باشد. لازم به ذکر است که نباید پمپ استخر را در نزدیکی پایه نصب کنید. به یاد داشته باشید که در فضای بین فیلتر و پمپ برای اتصالات و خم‌ها تا حد امکان از زاویه ۹۰ درجه استفاده نکنید.

بررسی قیمت پمپ استخر ایرانی و خارجی

امروزه برخی از برندهای ایرانی توانسته اند پمپ استخر قابل قبولی در بازار ارائه دهند. قطعاً کیفیت و جنس آنها مانند پمپ های استخر خارجی نیست اما از نظر هزینه، قیمت پمپ استخر ایرانی کمتر از پمپ استخر برندهای خارجی است. به همین دلیل برخی افراد ترجیح می دهند نمونه های پمپ های استخر ایرانی را بخرند. به یاد داشته باشید قبل از خرید پمپ استخر خانگی حتماً از یک متخصص مشاوره بگیرید. تیم تخصصی جهان آب با داشتن تیم متخصص در این زمینه می تواند مشاوره رایگان به شما ارائه دهد. برای اطلاع دقیق از قیمت پمپ استخر ایرانی می توانید با کارشناسان ما به شماره 79315-021 در تماس باشید.

بررسی قیمت پمپ آب استخر کشاورزی

قیمت پمپ آب استخر کشاورزی به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله:

 • نوع پمپ: انواع مختلفی از پمپ‌های آب برای کشاورزی وجود دارند، از جمله پمپ‌های زیرآب، پمپ‌های سطحی، و پمپ‌های دیگر. هر نوع از این نمونه ها قیمت متفاوتی دارند.
 • ظرفیت پمپ: ظرفیت پمپ به میزان آبی که می‌تواند در یک بازه زمانی خاص پمپاژ شود، مرتبط است. پمپ‌های با ظرفیت بیشتر معمولاً گران‌تر هستند.
 • توان موتور: توان موتور پمپ نیز تأثیر زیادی بر قیمت دارد. پمپ‌های با موتورهای قدرتمند بیشتر هزینه بیشتری دارند و  گران‌تر هستند.
 • جنس و کیفیت ساخت: پمپ‌ها از مواد و کیفیت مختلفی ساخته می‌شوند. پمپ‌های با کیفیت بالا معمولاً گران‌تر هستند، اما ممکن است نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری داشته باشند.
 • برند: برند پمپ نیز می‌تواند تأثیر زیادی بر قیمت داشته باشد. برندهای معتبر و معروف اغلب قیمت‌های بالاتری داشته باشند.

برای مشخص کردن قیمت دقیق پمپ آب استخر کشاورزی ابتدا باید نیازهای خود را به دقت مشخص کنید.  همچنین، در نظر داشته باشید که هزینه‌های نصب و نگهداری نیز ممکن است به قیمت نهایی اضافه شود. از این رو، با یک متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید. فروشگاه تخصصی و مرجع جهان آب با داشتن نیروی متخصص و تنوع در انواع پمپ آب استخر برای کشاورزی، خانگی و … توانسته بهترین قیمت پمپ آب استخر کشاورزی را برای مشتریان فراهم کند. برای اطلاع دقیق از قیمت پمپ آب استخر کشاورزی می توانید از همین صفحه اقدام کنید و یا با کارشناسان متخصص ما در تماس باشید.

فاکتورهای مهم برای محاسبه پمپ استخر

فاکتورهای مهمی برای محاسبه پمپ استخر وجود دارند قبل از اینکه بتوانید پمپی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد، باید چهار نکته مهم را بدانید: قبل از اینکه بتوانید پمپی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد، باید چهار چیز را بدانید:
 1.  کل هد یا فشاری که باید در برابر آن کار کند
 2. دبی مورد نظر
 3. بالابر مکش
 4. ویژگی های پمپ مایع .
که عبارتند از:
  •  در مرحله نخست باید میزان حجم آب استخر را محاسبه کنیم. برای اینکار تنها کافیست با بدست آوردن مساحت و عمق استخر و یا جکوزی حجم آن را تعیین کنیم. حجم استخر نیز به طور معمول برحسب گالن یا مترمکعب محاسبه می گردد.
  • در مرحله دوم  باید میزان گردش آب را مشخص کنید. به طور معمول برای استخرهای مختلف یک استاندارد در نظر گرفته شده است که بر اساس آن نرخ تعویض آب استخر تعیین می گردد.
نوع استخرزمان تعویض اب استخر
استخر خانگی و عمومی 6 تا 8 ساعت یکبار
استخرهای آموزشی – تفریحی4 ساعت یکبار
استخرهای تفریحی کوکان2 ساعت یکبار
استخرهای درمانینیم ساعت یکبار
آب جکوزی20 تا 30 دقیقه یکبار
برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)