با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.

تجهیزات استخر

امروزه لوازم و تجهیزات استخر یکی از ملزمات مهم ساخت استخر است. با انتخاب درست انواع تجهیزات استخری مناسب در ابتدا می توانید بهترین نتیجه را با کمترین هزینه از استخر خود داشته باشید. پیش بینی و خرید لوازم استخری در همان ابتدا می تواند علاوه بر کیفیت بر روی قیمت تمام شده استخر هم تاثیر بگذارد. زیرا بسیاری از کارهای اضافی از پروژه شما حذف خو اهند شد. اگر بخواهیم اولویت بندی کنیم تجهیزات راه اندازی و لوازم تصفیه آب استخر نیازهای ضروری هستند و تجهیزات ایمنی و لوازم جانبی استخر می توانند دلخواه باشند. اما اگر به دنبال یک استخر کامل و بدون نقص هستید بهتر است این موارد را در ساخت استخر خود در نظر بگیرید تا بهترین لذت را از آب تنی در هر فصل ببرید. 

 

انواع تجهیزات استخری

اگر می خواهید یک استخر خوب و با کیفیت در سطح استاندارهای استخرهای بیرونی داشته باشید نیاز است برخی از وسایل ضروری تجهیزات استخر را در نظر داشته باشید در غیر این صورت شما یک استخر غیر بهداشتی با دمای نامناسب دارید که شاید گفت چندان فرقی با آب رودخانه ندارد. اما این لوازم مهم استخر عبارتند از:

• دستگاه پمپ تصفیه آب
• فیلتر شنی
• کلر زن
• اسکیمر و گریل
• لوازم گرمایشی و کنترل دما

داشتن هر کدام از این موارد در ساخت استخر می تواند همه استاندارها و پروتکل های بهداشتی و مطلوب استخرهای بیرونی را برای استخر شما به همراه داشته باشد و لذت آب تنی را برایتان دو چندان کند. در ادامه هر کدام از این مورارد را مورد بررسی قرار می دهیم.

دستگاه پمپ تصفیه آب استخر 

دستگاه پمپ آب استخری یکی از انواع پمپ های سیرکوله است که به منظور گردش و تصفیه آب استخر مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع سیستم های مختلف از جمله فیلتر شنی استخر، سیستم های گرمکن آب استخر یا جکوزی، سیستم کلرزن استخر و … همگی باعث افت فشار آب در لوله ها می گردند که این افت فشار باید توسط پمپ استخر تامین شود. در اصل آب استخر بدون پمپ استخری فیلتر نمی شود. اگر بخواهیم به صورت اختصار وظایف پمپ تصفیه استخر را مورد بررسی قرار دهیم عبارتند از:

 • جلوگیری از راکد ماندن آب درون استخر و عدم لجن بستن در کف و دیواره ها
 • گردش آب به منظور تصفیه شدن و گندزایی
 • اجتناب از ورود هر گونه ذرات ناخالصی به استخر
 • تامین فشار آب در سیستم 

فروشگاه اینترنتی لوازم استخر جهان آب

فروشگاه اینترنتی لوازم استخر جهان آب به عنوان مرکز فروش تجهیزات استخر ، فروشگاه اینترنتی تجهیزات استخری  و وارد کننده تجهیزات استخری توانسته بهترین قیمت تجهیزات استخری را برای مشتریان فراهم کند. ما با فراهم کردن فروش جزیی و فروش عمده لوازم استخر و تنوع محصولات با برندهای خوب دنیا به صورت اصل و دارای ضمانت برای هر بودجه و سلیقه ای محصول داریم .

قیمت تجهیزات استخری در جهان آب 

با توجه به اینکه لیست قیمت لوازم استخر روزانه تغییر میکند و انتخاب دقیق هر کدام از لوازم استخر نیازمند اطلاعات درست مشتریان از نوع کار و موارد دیگر می باشد. از این رو، خواهشمندیم به منظور اطلاع از قیمت تجهیزات استخر خانگی ، تجهیزات استخر تفریحی ، باغی و یا خرید تجهیزات استخر با کارشناسان ما با شماره 79315-021 در تماس باشید.

ضرورت تجهیزات ایمنی استخر

مهم نیست در حال ساخت استخر خانگی هستید یا استخر یک مجموعه ورزشی مهم این است که در ساخت خود از تجهیزات ایمنی استخر استفاده کنید. شاید ضرورت تجهیزات ایمنی استخر برای همه مشخص نباشد اما اگر کمی به آمار و ارقام افراد حادثه دیده از این مساله نگاه کنید دقیقاً متوجه ضرورت استفاده از تجهیزات ایمنی استخر خواهید شد. شاید این سوال پیش اید که منظور از تجهیزات ایمنی استخر دقیقاً چه محصولاتی است. ما در ادامه به اختصار این تجهیزات را مورد بررسی قرار داده ایم.

 • دستگاه کنترل دما و PH آب
 • استفاده از تجهیزاتی مانند دستگیره و پله در استخر 
 • داشتن تیوپ و لوازم جانبی برای نجات 
 • انتخاب کاشی کف استخر از جنس  زبر به منظور عدم سر خوردن
 • استفاده از خطوط و علام برای نشان دادن عمق استخر 
تجهیزات و لوازم جانبی استخر

استفاده از لوازم جانبی استخر

استفاده از لوازم جانبی استخر شاید یکی از ضروری ترین لوازم استخر نباشد اما به سهولت، سرعت و کیفیت نظافت استخر کمک می کند بخصوص در مورد استخرهای سرباز این مساله اهمیت بیشتری پیدا می کند. برخی از لوازم جانبی استخر عبارتند از: 

 • جارو استخری
 • دماسنج 
 • برگ گیر
 • شلنگ 
 • کف شور

با داشتن هر کدام از این ابزارها به راحتی می توانید کارهای مربوط به نظافت و شستشو را انجام دهید. علاوه بر این، هرکدام از این ابزارها به کیفیت، تمیزی و بهبود آب استخر کمک می کنند و این مساله از نظر اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه و حائز اهمیت است. زیرا لازم نیست هر بار آب استخر تعویض شود.

تجهیزات استخر فیلتر شنی استخر

معرفی فیلتر شنی استخر

همانطور که می دانید تمیز بودن آب استخر یک ضرورت اجتناب ناپذیر است اهمیت این موضوع برای انواع استخرهای خانگی، استخرهای عمومی، باغی و … یکسان است. زیرا عدم رعایت استانداردهای نظافت و تمیزی در استخر می تواند منجر به بیماری های پوستی، تنفسی و … شود. اما فیلتر شنی وظیفه تصفیه کامل آب و بهبود کیفیت آن را دارد. به بیان ساده تر فیلتر شنی متشکل از دو ماده ماسه و سیلیس است. این مواد به راحتی می توانند موی های موجود در داخل استخر را از آب جدا کنند. در نظر داشته باشید ماده سیلیس موجود در فیلتر شنی به منظور عملکرد بهتر هر چند وقت یکبار باید عوض شود. علاوه بر این فیلتر شنی نیز باید هر چند وقت یکبار شستشو داده شود. برخی از برندهای مطرح در فیلتر شنی استخر عبارتند از: 

 •  AQUASION
 •  ATLASPOOL
 • EMAUX
 • OXI
 • POLARI
 • HIWATER
تجهیزات استخر دستگاه کلر زن استخر

دستگاه کلرزن استخر

یکی دیگر از تجهیزات و لوازم استخر که به منظور رعایت بهداشت و کم کردن هزینه های مصرفی آب مورد استفاده قرار می گیرد دستگاه کلرزن استخر است. از طریق این دستگاه دو ماده کلرین و برومین به آب اضافه می شود که باعث جلوگیری از رشد انواع باکتری ها، قارچ هاو جلبک ها می شود. اما نکته مهم اینجاست که میزان تزریق توسط کلرزن استخر باید دقیق مشخص باشد و کمتر و یا بیشتر از میزان مشخص می تواند منجر به مشکلات زیادی شود. به صورت کلی میزان استاندارد کلر آب باید بین ۱,۵ تا ۳ ppm (یک قسمت در میلیون) باشد.

تجهیزات استخر اسکیمر و گریل

معرفی تجهیزات اسکیمر، استرینر و گریل استخر

تجهیزات مهمی مانند اسکیمر، استرینر و گریل استخر بیشتر برای پاکسازی استخر از مواد آلوده و خروج آب اضافی استخر مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از مواد بر روی سطح آب شناور هستند و به کف و عمق استخر نفوذ نمی کنند. به عنوان مثال ذرات چربی، برخی از اشیا و … از این دسته هستند به منظور خروج این ذرات از دریچه های اسکیمر استفاده میشود. همین جا لازم است یادآوری کنم در انواع متدهای ساخت استخر این دریچه متفاوت در نظر گرفته می شود حتی گاهی دریچه های اسکیمر را با سیستم سرریز استباه می گیرند. به بیان ساده تر در برخی از متدهای طراحی این دریچه باید آب در فاصله 10 الی 15 سانتی متری از این دریچه قرار گیرد. این در حالی است که در برخی از روش های دیگر طراحی استخر، آب تا لب آن پر شده و از طریق گریل های اطراف به سمت بیرون هدایت می شود.
تجهیزات نردبان و دستگیره استخر

تجهیزات نردبان و دستگیره استخر

یکی از تجهیزات مهم استخر نردبان و دستگیره استخر است. با استفاده از این ابزارها، علاوه بر ایمنی می توانید به راحتی وارد استخر و یا از آن خارج شوید. این مساله به ویژه در استخرهایی که عمق متفاوتی دارند اهمیت زیادی دارد. زیرا باعث امنیت بیشتر برای جان افراد به ویژه افراد مبتدی می گردد.

تجهیزات و لوازم استخر چراغ و نورپردازی

تجهیزات چراغ استخری

تجهیزات چراغ استخر و آبنما یکی دیگر از ضروریات لوازم استخر است. این  مورد به ویژه در استخرهای سرباز که نور کمتری دارند و به دلایل ایمنی، به شدت برای شنا در شب توصیه می شود. علاوه بر ایمنی، یکی از اجزای دکوراتیو و زیبایی استخر را نورپردازی آن تشکیل می دهد. انتخاب چراغ استخری با گزینه‌های چند رنگ با فناوری LED که اکنون در دسترس هستند می توانند یکی از زیباترین منظره‌ها را به نمایش بگذارند. 

تجهیزات آبنما و فواره استخر

همانطور که می دانید نگاه به آب و یا شنیدن صدای آرامش بخش آب می تواند تامین کننده منبع عظیمی از انرژی روحی و معنوی برای افراد باشد. به همین دلیل ایجاد یک محیط آرامش بخش در کنار ساخت استخر یکی از اهداف مشتریان است. استفاده از تجهیزات آبنما و فواره استخر دقیقاً به همین منظور مورد استفاده قرار می گیرد. با پیشرفت تکنولوژی و ظهور انواع و اقسام مدل های آبنما با ویژگی های منحصر به فرد شما می توانید به ایجاد یک محیط زیبا و آرامش بخش کمک کنید. علاوه بر این، در روزهای گرم تابستان این مساله می تواند در بهبود شرایط آب و هوایی محیط اطراف تاثیر بگذارد و رطوبت و دمای محیط را تعدیل کند.

تجهیزات استخر جارو استخری رباتیک

جارو استخری (هیدرولیک – رباتیک)

انواع مختلفی از جاروی استخر به منظور نظافت و شستشوی استخر تعبیه شده اند. جارو استخری رباتیک در واقع ربات‌هایی هستند که تعمیر و نگهداری استخر را به یک وظیفه کم‌هزینه تبدیل می‌کنند، زیرا تمیز کردن دستی با برس استخر یک فرایند کند و خسته‌کننده است. اما با پیشرفت فناوری و ایجاد جارو رباتیک استخر این مساله ساده و سریع حل خواهد شد. شما می توانید بسته به بودجه خود، شکل و اندازه استخر و پوشش آن از بین پاک کننده های مکنده، پاک کننده های فشاری و پاک کننده های رباتیک یکی را به دلخواه انتخاب کنید. 

تجهیزات گرمکن و هیتر برقی استخر – سونا و جکوزی

تجهیزات گرمکن و هیتر برقی استخر – سونا و جکوزی یکی از دستگاه های مهم برای گرم کردن آب استخر در فصول سرد است. هیتر برقی المنت دار استخر که از تعدادی المنت حرارتی تشکیل شده است که می تواند منجر به گرم کردن آب استخر شود. در این سیستم حتماً باید پمپ های گردش آب هم موجود باشند تا گردش بین آب استخر و آب بدست آمده از هیتر برقی اتفاق بیفتد. ظرفیت استاندارد هیتر برقی استخر بین 2 تا 21 کیلو وات است. به بیان ساده تر این هیترها، توانایی گرم کردن 25 متر مکعب آب استخر را دارند. برای گرم کردن استخرهای بزرگ تر بهتر است از چند هیتر برقی به صورت موازی استفاده شود.

لوازم مبدل گرمایش استخر 

یکی دیگر از روش های گرمایش استخر استفاده از تجهیزات مبدل گرمایش استخر یا مبدل حرارتی استخر است. در واقع مبدل حرارتی یک دستگاهی است که وظیفه مبادله حرارت بین دو دستگاه را برعهده دارد. این تبادل می تواند بر اساس آب، گاز، روغن، یا هوا باشد. 

مبدل حرارتی استخر دارای دو مدار گردش است. یکی مربوط به گردش تجهیزات دستگاه مولد مانند دیگ‌ها و دیگری مربوط به آب گرم مورد نیاز برای استخر، حمام و … می باشد.

انواع استخر و کاربرد آن

انواع استخر با توجه به نوع کاربرد

استخرها به دو دسته استخرهای سرپوشیده و استخرهای روباز تقسیم می شوند. استفاده از استخرهای سرپوشیده به فضاهای سرپوشیده و مسقف محدود می شود. با استفاده از این نوع استخرها می توان از هر چهار فصل سال لذت برد. علاوه بر این، حفظ فضای استخر ساده تر است. اما برای تامین گرمایش آب باید امکاناتی تعبیه شود که هم گرمایش آب و هم تهویه محیطی را فراهم می کند که هزینه ها را بالا می برد.

استخرهای روباز معمولاً در محیط هایی مانند حیاط خلوت یا باغ ساخته می شوند و محل قرارگیری آنها معمولاً به گونه ای انتخاب می شود که خورشید کاملاً به آب بتابد و آن را گرم کند. این استخرها مقرون به صرفه تر هستند زیرا به سیستم های تهویه، گرمایش یا سرمایش نیاز ندارند زیرا در فضای باز ساخته می شوند. این استخرها فقط در فصل تابستان قابل استفاده هستند.

 

اولویت بندی در تجهیزات استخر 

با توجه به اینکه برای ساخت استخر به تجهیزات خاصی نیاز است، چه در محیط عمومی و چه خصوصی، منزل یا باغ یک فرد، آگاهی از این موارد و خرید آنها برای تاسیس استخر ضروری است. برای شناگران، تجهیزات استخر، محیط و امکانات رفاهی را بهبود می بخشد. تجهیزات استخر خود را به راحتی انتخاب نکنید، زیرا عملکرد روان تاسیسات و به همین ترتیب، راحتی شما نیز به آن بستگی دارد. همیشه از محصولات رده پایین خودداری کنید، زیرا صرفه جویی های کوچک ممکن است در دراز مدت انتخاب بسیار بدی باشد. برخی تجهیزات، مانند مدار هیدرولیک، یعنی تمام شیرها و شیلنگ ها، یا پمپ و فیلتر، کاملاً اجباری هستند، در حالی که تجهیزات دیگر، مانند پمپ حرارتی، اختیاری هستند. تجهیزات به ترتیب اهمیت در زیر ذکر شده است.

 
لوازم و تجهیزات استخر اجباری

لوازم استخر (اجباری)

 

کالاهای سفید برای استخرهای شنا

کالاهای سفید، یعنی نازل، زهکش اصلی، و اسکیمر ها ، بخشی جدایی ناپذیر از استخر هستند و قابل جداسازی نیستند. به خصوص مهم است که فقط محصولات با کیفیت بالا را انتخاب کنید، زیرا پس از نصب، کارهای عمده گران قیمت برای جایگزینی آنها مورد نیاز است.

 

مدار هیدرولیک استخر

مدار هیدرولیک، شیلنگ‌ها و سوپاپ‌ها باید از همان ابتدا به درستی ابعاد و پیکربندی شوند: پس از تکمیل ساخت‌وساز، تغییر آن دشوار خواهد بود.
توصیه ما در مورد استخر شنا: از نظر مالی همیشه امکان پذیر نیست که استخر خود را آنطور که می خواهید، حداقل در ابتدا تجهیز کنید. از قبل فکر کنید: به محض شروع ساخت استخر، پیکربندی را برنامه ریزی کنید که به شما امکان می دهد تجهیزات اضافی اضافه کنید. به‌عنوان مثال: یک بای‌پس نصب کنید که به شما امکان می‌دهد یک پمپ حرارتی را وصل کنید و سیستم الکتریکی را مطابق با یک جعبه الکتریکی استخری با ظرفیت کافی طراحی کنید. در مرحله ساخت، هزینه افزودن این تجهیزات ناچیز خواهد بود. پس از ایجاد تسهیلات، موضوع کاملاً متفاوت خواهد بود.

 

فیلتر استخر

فیلتر واقعا قلب استخر شماست، زیرا باعث گردش آب و فیلتر شدن آن می شود. خواه پمپ تک سرعته یا با سرعت متغیر، شن، کارتریج، فیلتر خاک دیاتومه یا ظرفیت بالا را انتخاب کنید، فیلتر و پمپ باید کاملاً سازگار باشند. برای تعیین ظرفیت های مربوط به آنها، باید حجم آب موجود در استخر را در نظر بگیرید. شما همچنین باید اندازه لوله ها را بر اساس آن تعیین کنید. نصاب استخر شما در همان ابتدا این محاسبه را انجام می دهد تا شما را قادر سازد اندازه مناسب تجهیزات را برای تاسیسات خود انتخاب کنید.

لوازم و تجهیزات استخر اختیاری

لوازم استخر  اختیاری

سیستم های گرمایش استخر

حمام کردن در آب گرم لذت بخش است که هرگز از آن خسته نمی شوید. گرم کردن استخر شما همچنین دوره هایی را که می توان از آن استفاده کرد بهینه می کند. دیگ بخار، مبدل حرارتی، بخاری برقی استخر – یا فقط بخاری استخر – یا پمپ حرارتی ، همه سیستم های گرمایش آب از نظر بهره وری انرژی برابر نیستند. مناسب ترین راه حل را برای استخر خود مطالعه کنید و نصب آن را از قبل برنامه ریزی کنید، حتی اگر آن را به بعد موکول کنید.  پمپ های حرارتی در حال حاضر بهترین بهره وری انرژی در بازار و همچنین نصب و استفاده آسان را ارائه می دهند.

گرمایش خورشیدی استخر یا گرمایش خورشیدی استخر یک راه حل جایگزین بسیار مقرون به صرفه برای استفاده است، اما نشان دهنده یک سرمایه گذاری اولیه نسبتا سنگین است و پیش فرض می گیرد که نور خورشید کافی در دسترس باشد. قبل از اینکه متعهد به خرید یک پنل خورشیدی، آبگرمکن خورشیدی یا دیگر بخاری استخر خورشیدی برای استخر خود شوید، باید کارایی هزینه را محاسبه کنید.

 

سیستم های تصفیه آب استخر

برای لذت بردن از یک استخر تمیز و بهداشتی، تصفیه آب کاملاً ضروری است. این کار در دو سطح انجام می‌شود: – هدف از تصفیه شیمیایی آب، از بین بردن باکتری‌ها و ویروس‌ها و محافظت از سلامت شناگران است. راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد: الکترولیز، کلرساز و محصولات تزریقی (مانند کلر مایع یا اکسیژن فعال).

حفظ تعادل آب پارامتری است که باید به طور منظم پایش شود. قلیائیت کل، سختی کل و هیدروژن بالقوه (pH) باید در سطوح معینی حفظ شود تا از اثربخشی محصولات تصفیه (کلر) اطمینان حاصل شود و از مشکلات خوردگی، پوسته پوسته شدن، آب سبز یا تشکیل بیوفیلم جلوگیری شود. مواد شیمیایی استخر به منظور تنظیم‌کننده pH به‌طور خودکار pH (درجه اسیدیته آب) در سطح بهینه (معمولاً بین 7 تا 7.2) مورد استفاده قرار می گیرند.

سیستم های کلریناتور نمک در حال حاضر راه حل خوبی هستند، هم از نظر اثربخشی، زیرا کیفیت آب بی عیب و نقص را تضمین می کنند و آرامش خاطر کاربر را به همراه دارد.

ویدیو تجهیزات ضدعفونی آب استخر با قرص کلر

تجهیزات و مواد ضد عفونی کننده آب استخر یکی از موارد مهم است که برای داشتن یک استخر سالم و تمیز به آن نیاز دارید. در ویدیویی زیر تجهیزات و مواد ضد عفونی کننده آب استخر با استفاده از قرص کلر  نمایش داده شده است.

تجهیزات استخر سیستم های پوشش 

پوشاندن استخر به شما این امکان را می دهد که از آب و سیستم تصفیه در برابر ناخالصی ها، برگ ها، حشرات، ذرات گرد و غبار و سایر زباله ها محافظت کنید و همچنین دمای آب را به ویژه در شب حفظ کرده و تبخیر را کاهش دهید. پوشش همچنین می تواند به عنوان یک وسیله ایمنی عمل کند. بنابراین این یک ابزار نیست، بلکه یک قطعه مفید از تجهیزات است. روکش ساده با میله، روکش کرکره استخر با سیم پیچ روی عرشه یا روکش کرکره برقی یکپارچه، یا حتی کف استخر متحرک بسیار پیچیده… راه حل های مختلفی با قیمت های بسیار متفاوت در دسترس هستند.

مرکز فروش و فروشگاه اینترنتی لوازم استخری جهان آب 

 ما به عنوان مرکز فروش تجهیزات استخری و وارد کننده تجهیزات استخری با بهترین کیفیت، همراه با اصالت و گارانتی محصولات، در کنارتان هستیم. شما می توانید بهترین قیمت تجهیزات استخر خانگی – تجهیزات استخر باغیتجهیزات استخر آب گرم را از ما بخواهید. ما به عنوان یک مرکز فروش عمده لوازم استخر فروش تجهیزات استخر در اصفهانفروش تجهیزات استخر در شیرازفروش تجهیزات استخر در کرجفروش تجهیزات استخر در ساریفروش تجهیزات استخر در شیراز و شهرهای دیگر ایران را در کمترین زمان ممکن فراهم نموده ایم. 

تجهیزات استخر ارزان قیمت

بسیاری از افراد به دنبال تجهیزات استخر ارزان هستند تا بتوانند با کمترین بودجه نیازهای خود را برطرف کنند. اما بادید توجه داشته باشید که معیار قطعی شما نباید صرفاً قیمت ارزان باشد! زیرا بسیاری از تجهیزات استخر ارزان قیمت کیفیت و دوام بالایی ندارند و باید بعد از مدتی کارکرد، تعمیر و نگهداری شوند که گاهاً هزینه نگهداری لوازم استخر خیلی بیشتر از قیمت اولیه آن است. البته همین جا باید یادآوری کنم بسیاری از برندها با داشتن قیمت منطقی در عین حال کیفیت بالایی نیز دارند. به همین دلیل پیشنهاد ما خرید لوازم استخر با کیفیت به همراه قیمت مناسب است.

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)