با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.

فلومتر

اندازه‌گیری جریان آب یکی از چالش‌هایی است که اکثر افراد در صنایع با آن درگیر هستند و مشکلات زیادی در این زمینه دارند. در زمان‌های گذشته نیز این مسئله از اهمیت زیادی برخوردار بود و همین عامل نیز باعث شد تا دستگاه‌هایی برای اندازه‌گیری جریان آب تولید شوند. استفاده از این دستگاه‌ها می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. با گذر زمان اندازه‌گیری دبی سیالات در صنایع مختلف اهمیت بیشتری پیدا کرد و همین عامل نیز باعث تولید دستگاه‌هایی به نام دبی سنج یا فلومتر شد. این دستگاه‌ها عملکرد بسیار خوبی دارند و می‌توانند با دقت بالایی دبی سیالات و به‌خصوص آب را اندازه‌گیری کنند.

کنترل و اندازه‌گیری جریان سیالات در صنایع از جهات مختلف حائز اهمیت است. این کار باعث کنترل کیفیت محصولات، بهبود روند تولید و کاهش هزینه‌ها می‌شود. به همین علت است که استفاده کردن از دبی سنج در صنایع مختلف و کارخانه‌ها بسیار مهم است. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره این محصولات و ویژگی‌ها آنها صحبت کنیم. اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا اطلاعات خود دراین‌خصوص را افزایش دهید مطالعه این مطلب بدون شک برای شما مفید خواهد بود.

 

درباره فلومتر چه می‌دانید؟

طبق نظر کارشناسان یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در کارخانه‌های صنعتی باید انجام شود اندازه‌گیری میزان جریان سیالات می‌باشد. این کار نیازمند ابزارهایی است که به آنها فلومتر گفته می‌شود. این ابزارها دارای قابلیت‌های زیادی هستند و این امکان را برای شما فراهم می‌کنند تا دبی سیالات را به‌سادگی اندازه‌گیری کنید. یکی از ویژگی‌های کلیدی و مهم این محصولات این است که طراحی آنها بسیار ساده و راحت می‌باشد. این عامل باعث می‌شود تا استفاده از آنها نیز برای افراد ساده‌تر شود و نیازی به آموزش خاصی نداشته باشد.

یکی از نکاتی که باید درباره این محصولات بدانید این است که شما می‌توانید برای اندازه‌گیری میزان دبی گازها نیز از این دستگاه‌ها استفاده کنید؛ بنابراین محدودیتی در استفاده از آنها در صنایع مختلف برای شما وجود نخواهد داشت. یک نکته مهم برای استفاده از این ابزارها این است که عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند روی میزان دبی سیالات و گازها تاثیرگذار باشند. از جمله مهم‌ترین این موارد می‌توان به میزان خوردگی سیالات، شرایط آب‌وهوایی، جنس لوله‌هایی که برای گازها و سیالات استفاده شده‌اند و … اشاره کرد.

 

دبی سنج

آشنایی با فلومترهای الکترومغناطیسی و کاربرد آنها

این ابزارها دارای انواع مختلفی هستند که هریک از آنها دارای کاربردهای خاصی هستند و در موارد خاصی مورداستفاده قرار می‌گیرند. فلومتر الکترومغناطیسی یکی از پرکاربردترین انواع دبی سنج‌ها است که می‌توان از آن در صنایع مختلف استفاده کرد و از مزایای آن بهره‌مند شد. این دبی سنج‌ها از ویژگی هدایت الکتریکی استفاده می‌کنند که می‌تواند بهترین تکنولوژی برای سیالات باشد. یکی از اصلی‌ترین کاربردهایی که این محصولات دارند استفاده از آنها در صنایع غذایی است. البته در بخش‌های مدیریت آب شهری نیز می‌توان از آنها استفاده کرد.

کاربرد بسیار مهم دیگری که این محصولات دارند استفاده از آنها در مواقعی است که سیالات سنگین مورداستفاده قرار می‌گیرند. به‌عنوان‌مثال در صنایع معدنی برای اندازه‌گیری میزان دبی دوغاب که از ترکیب کردن شن و آب به وجود می‌آید می‌توان از این نوع دبی سنج‌ها استفاده کرد. این ابزار در واقعی دبی حجمی سیالات را با کمک جریان الکتریکی که ایجاد می‌کند اندازه‌گیری می‌کند. همین عامل نیز باعث می‌شود تا برای سیالات سنگین بتواند عملکرد بسیار بهتری را نسبت به سایر انواع دبی سنج‌ها از خود نشان دهد. دقت داشته باشید که اگر چگالی ثابت باشد می‌توان به‌سادگی دبی حجمی را به دبی جرمی تبدیل کرد.

 

درباره فلومترهای اولتراسونیک و کاربردهای آنها چه می‌دانید؟

دسته دیگری از دستگاه‌های دبی سنج که امروزه در صنایع مختلف استفاده می‌شوند دستگاه‌های اولتراسونیک می‌باشند. فلومتر اولتراسونیک محصولی بسیار پرکاربرد و با عملکرد بسیار خوب است که می‌توان از آن برای اندازه‌گیری دبی سیالات و گازها استفاده کرد. یکی از ویژگی‌های کلیدی و مهم این محصولات این است که در استفاده از آنها هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد و شما حتی برای انواع گازها نیز می‌توانید از آنها استفاده کنید. توجه داشته باشید که دقت اندازه‌گیری این دبی سنج‌ها نسبت به نسخه‌های الکترومغناطیسی کمتر است. پس در زمان استفاده حتما این مورد را نیز مدنظر قرار دهید.

در این نوع از دبی سنج‌ها از دو نوع سنسور استفاده می‌شود تا کمی دقت اندازه‌گیری افزایش پیدا کند. نکته دیگری که باید درباره این محصولات بدانید این است که عواملی از قبیل فشار و دما نمی‌تواند روی عملکرد آنها تاثیرگذار باشد؛ بنابراین در برخی از صنایع بهتر است که از این محصولات استفاده کنید. قیمت این دبی سنج‌ها نسبت به سایر محصولات مشابهی که در بازار وجود دارد مناسب‌تر است. همین عامل نیز باعث می‌شود تا خرید و استفاده از آنها از نظر اقتصادی گزینه بهتری به شمار بیاید.

 

ultrasonic flowmeter

آشنایی با فلومترهای فشار تفاضلی و کوریولیس

فلومترهای فشار تفاضلی یکی دیگر از انواع این دستگاه‌ها هستند که بر اساس اختلاف فشاری که در سطح مقطع لوله ایجاد می‌شود جریان را محاسبه می‌کنند. همین عامل نیز باعث می‌شود تا دقت این دبی سنج‌ها بالاتر رود و عملکرد بهتری را به شما ارائه دهند. اصلی‌ترین وظیفه‌ای که این دبی سنج‌ها دارند این است که اختلاف فشار را با دقت بالایی برای شما محاسبه کنند. این محصولات از جمله کاربردی‌ترین تجهیزات در صنایع و کارخانه‌های مختلف به شمار می‌آیند. به همین علت است که در حال حاضر می‌توان پرفروش‌ترین دبی سنج‌ها را همین محصولات دانست.

نوع دیگری از این دبی سنج‌ها محصولات کوریولیس هستند. یکی از ویژگی‌های کلیدی و مهم این محصولات این است که شما قادر خواهید بود بدون هیچ محدودیتی از آنها استفاده کنید. این دبی سنج‌ها قادر هستند تا دبی تمامی سیالات را محاسبه کنند. شما می‌توانید از آنها برای اندازه‌گیری دبی انواع سیالات از جمله نفت خام، آب و سیالات صنعتی استفاده کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید. یکی از کاربردهای مهم این محصولات استفاده از آنها در صنایع غذایی است. شما می‌توانید برای اندازه‌گیری سیالات غذایی مانند انواع روغن و حتی سس کچاپ نیز از این محصولات استفاده کنید.

 

flowmeter coriolis

فلومترهای ورتکس و حرارتی از جمله کاربردی‌ترین انواع فلومتر

انواع فلومتر به مواردی که در بخش‌های قبلی درباره آنها صحبت کردیم محدود نمی‌شود و انواع دیگری از این محصولات نیز وجود دارد که در صورت تمایل می‌توانید از آنها استفاده کنید. یکی از انواع این محصولات دبی سنج‌های ورتکس می‌باشند که قابلیت‌های فراوانی دارند. نحوه کار این دستگاه‌‎ها و تجهیزات بر اساس فرکانسی است که از قرارگرفتن یک مانع در مسیر حرکت سیالات به وجود می‌آید. در واقع مبنای کار این دستگاه‌ها بر اساس یک فرضیه بسیار قدیمی است که همین فرضیه نیز باعث تولید و استفاده از این دبی سنج‌ها شده است.

نوع دیگری از دستگاه‌های دبی سنج دستگاه‌های حرارتی هستند که همان‌طور که از نامشان پیداست مبنای کار آنها بر اساس حرارت می‌باشد. این دستگاه‌ها به شکلی طراحی و ساخته شده‌اند که دبی جرمی را محاسبه کرده و به شما ارائه دهند. اصلی‌ترین کاربردی که این تجهیزات دارند برای محاسبه دبی گازهای فشرده شده می‌باشد و کمتر از آنها در اندازه‌گیری دبی سیالات استفاده می‌شود. از جمله کاربردهای مهم این تجهیزات می‌توان برای محاسبه دبی گازهای کربن‌دی‌اکسید فشرده و همین‌طور گاز اکسیژن اشاره کرد؛ بنابراین باید بدانید که در استفاده کردن از این دبی سنج‌ها محدودیت‌هایی وجود دارد که نمی‌توان در تمام شرایط از آنها استفاده کرد.

 

برای انتخاب یک فلومتر مناسب باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند در انتخاب شما تاثیرگذار باشد نوع سیال یا گازی است که شما قصد اندازه‌گیری دبی آن را دارید. ماهیت شیمیایی ماده‌ای که قصد اندازه‌گیری دبی آن را دارید، فشار سیال یا گاز، چگالی و هدایت الکتریکی از جمله مهم‌ترین عواملی هستند که همگی به نوع سیال یا گازی بستگی دارند؛ بنابراین قبل از این‌که یک دبی سنج را برای خرید انتخاب کنید باید نوع سیال یا گاز را مشخص کنید تا بتوانید بهترین گزینه را برای اندازه‌گیری دبی آن خریداری کنید. عامل مهم دیگری که می‌تواند تاثیر زیادی در خرید فلومتر داشته باشد دامنه تغییرات فشار و دما در محیط است.

شما باید دما و فشار داخل لوله را اندازه‌گیری کنید و بررسی کنید که دامنه تغییرات آنها چقدر است. به‌این‌ترتیب می‌توانید در زمان خرید دبی سنج‌ها این اطلاعات را بررسی کرده و بهترین گزینه را برای خرید انتخاب کنید. لوله‌کشی و محل نصب نیز می‌تواند یکی دیگر از عوامل بسیار مهمی باشد که روی انتخاب شما تاثیرگذار است. شما باید قبل از این‌که اقدام به انتخاب و خرید یک دبی سنج کنید محل نصب و همین‌طور شرایط لوله‌کشی محیط خود را بررسی کنید تا بتوانید انتخاب درست و مناسبی داشته باشید.

 

فلومتر یا دبی سنج

فلومتر در صنایع مختلف چه کاربردهایی دارد؟

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه زیادی به آشنایی بیشتر با این تجهیزات دارید حتما قصد دارید اطلاعات کاملی را درباره کاربردهای مختلف این تجهیزات نیز به دست بیاورید. دبی سنج یا فلومتر یکی از تجهیزاتی است که امروزه در صنایع مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد و کاربردهای زیادی دارد. دلیل اصلی این موضوع نیز اهمیت اندازه‌گیری دبی سیالات و گازها در صنایع مختلف است که می‌تواند تاثیر زیادی روی روند تولید کارخانه‌ها و … داشته باشد.

پردازش شیمیایی یکی از اصلی‌‌ترین کاربردهایی است که این تجهیزات در کارخانه‌ها و شرکت‌های شیمیایی دارند. کاربرد مهم دیگر این محصولات استفاده از آنها در سیستم‌های فاضلابی است که برای اندازه‌گیری دبی سیالات استفاده می‌شود. استفاده از دبی سنج می‌تواند تاثیر زیادی روی کنترل کیفیت کارخانه‌ها داشته باشد و از این نظر نیز حائز اهمیت است. سیستم‌های روغن‌کاری، سیستم‌های خورشیدی، خطوط تخلیه و تست پمپ از دیگر کاربردهای مهم و کلیدی انواع دبی سنج‌ها به شمار می‌آید. دقت داشته باشید که قبل از خرید این محصولات ابتدا باید کاربرد و عملکردی که از آنها انتظار دارید را مشخص کنید تا بتوانید نوع درستی را برای خرید انتخاب کنید.

 

چه عواملی روی قیمت فلومتر تاثیرگذار هستند؟

عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند روی قیمت فلومتر تاثیرگذار باشند. یکی از عوامل مهم تاثیرگذار روی قیمت این محصولات برند سازنده آنها است. در حال حاضر برندهای مختلفی در سراسر دنیا هستند که اقدام به تولید این محصولات کرده‌اند و هریک از آنها متناسب با کیفیتی که به مشتریان خود ارائه می‌دهند قیمت مخصوصی را نیز برای محصولات خود در نظر گرفته‌اند. عامل تاثیرگذار مهم دیگر روی قیمت این تجهیزات کیفیت ساخت آنها است. هرچه تجهیزاتی که انتخاب می‌کنید از کیفیت بالاتری برخوردار باشند شما برای خرید آنها باید هزینه بیشتری را بپردازید.

در بخش‌های قبلی اشاره کردیم که دبی سنج‌ها دارای انواع مختلفی هستند و هریک از آنها نیز کاربردهای مخصوص به خود را دارند. نوع دبی‌سنجی که شما برای خرید انتخاب می‌کنید نیز تاثیر زیادی روی قیمت این محصولات دارد. انواع مختلف این تجهیزات قیمت‌های متفاوتی دارند. برای بررسی قیمت هریک از انواع مختلف دبی سنج‌ها می‌توانید همین حالا از خدمات سایت ما استفاده کنید. ما قیمت دقیق و به‌روز هریک از این تجهیزات را در اختیار شما قرار داده‌ایم که می‌توانید از طریق بخش محصولات به‌سادگی به این قیمت‌ها دسترسی داشته باشید.

 

نکاتی مهم برای خرید فلومتر

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه‌مند به خرید فلومتر هستید حتما باید در زمان خرید به چند نکته کلیدی و مهم دقت داشته باشید. اولین نکته این است که ابتدا نیازسنجی کنید و مواردی که در بخش‌های قبلی معرفی کردیم را بررسی کنید. بررسی نیازها می‌تواند به شما کمک کند تا انتخاب بهتری برای خرید داشته باشید. در صورتی که خود اطلاعات کافی برای بررسی نیازها را ندارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از افراد متخصص در این حوزه مشورت بگیرید تا بتوانید نتیجه بهتری را دریافت کنید.

در گام دوم سعی کنید یک فروشگاه معتبر را برای خرید انتخاب کنید تا بتوانید محصولات باکیفیت را با مناسب‌ترین قیمت خریداری کنید. انتخاب یک فروشگاه معتبر که محصولات اصل و اورجینال را به فروش برساند از اهمیت زیادی برخوردار است. شما با انتخاب یک فروشگاه مطمئن می‌توانید نسبت به کیفیت محصولاتی که خریداری می‌کنید اطمینان حاصل کنید.

 

فلومتر

نتیجه‌گیری

فلومتر یکی از تجهیزاتی است که در صنایع مختلف کاربردهای بسیار زیادی دارد و تقریبا در تمامی کارخانه‌هایی که با سیالات یا گازها کار می‌کنند لازم و ضروری است. این محصولات دارای انواع مختلفی هستند که هریک دارای کاربردها و ویژگی‌های خاص خود می‌باشند و در موارد خاصی مورداستفاده قرار می‌گیرند. قیمت این دبی سنج‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آنها می‌توان به کیفیت ساخت، برند سازنده و … اشاره کرد.

اگر شما هم قصد خرید هریک از انواع مختلف این دبی سنج‌ها را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم از بخش محصولات سایت ما نیز دیدن کنید. ما شرایط بسیار خوبی را برای شما فراهم کرده‌ایم تا به‌راحتی هرچه تمام و با مناسب‌ترین قیمت بتوانید محصولات موردنیاز خود را خریداری کنید.

 

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)