با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.

آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت چیست؟

آنتی اسکالانت (Antiscalant) یا عامل بازدارنده رسوب برای به حداقل رساندن رسوب روی سطح غشاء RO و یا  به حداقل رساندن رسوب، زنگ زدگی داخل سیستم های دیگ بخار مورد استفاده قرار می گیرند. با افزودن آنتی اسکالانت به آب خام می توان از تشکیل رسوب روی سطح غشا یا سیستم های دیگ بخار جلوگیری کرد.

 

قیمت آنتی اسکالانت تصفیه آب

قیمت آنتی اسکالانت تصفیه آب بر اساس نوع انتخابی، فرم جامد یا مایع بودن، برند انتخابی، ایرانی یا خارجی بودن و بسیاری از پارامترهای دیگر قابل تغییر است. فروشگاه جهان آب به عوان تامین کننده اصلی انواع آنتی اسکالانت برای تصفیه اب و دیگ بخار توانسته بهترین قیمت آنتی اسکالانت را با ضمانت برای شما فراهم کند. اگر شما می خواهید اطلاعات دقیق تری از لیست قیمت آنتی اسکالانت تصفیه آب داشته باشید می توانید از طریق همین صفحه اقدام کنید و یا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.  

لیست قیمت آنتی اسکالانت جهان آب 

نام آنتی اسکالانتحالت فیزیکی 

pH (neat)  

دانسیته در دمای °C20

مدل

کاربردقیمت فروش (ریال)
قیمت آنتی اسکالانت R72مایع<2

15/11-1/1

یک ضدرسوب ویژه و بسیار موثر برپایه ترکیبی از بازدارنده‌هااستفاده برای تمام دستگاه‌های اسمز معکوس با منابع آب‌ خام مختلف (چاه، دریا، رودخانه، پساب تصفیه شده و …)تماس بگیرید
قیمت آنتی اسکالانت R34 مایع 10 – 12 16/11-1/1یک ضد رسوب قلیایی بسیار قوی بر پایه ترکیبی ارز بازدارنده های رسوب مناسب برای سیستم ro
آب خام (لب شور، سیلیکای بالا، سولفات بالا)
 تماس بگیرید
قیمت مواد آنتی اسکالانت R32 مایع5/12 – 5/1012/1 – 08/1یک ضد رسوب قلیایی بسیار موثر بر پایه ترکیبی از بازدارنده های رسوب

مناسب برای سیستم ro

آب خام (لب شور، سیلیکای بالا، سولفات بالا)

تماس بگیرید
قیمت مواد آنتی اسکالانت R31 مایع<21/80-1/04یک ضدرسوب اسیدی و بسیار موثر برپایه ترکیبی

برای سیستم ro

آب خام (لب شور، سیلیکای بالا، سولفات بالا و…)

تماس بگیرید
قیمت مواد آنتی اسکالانت R21 مایع

13- 11

16/1- 11/1

ترکیبی است قلیایی که برای پاک کردن رسوبات سولفات، سیلیکا، فیلم‌های میکروبی و مواد آلی ممبران roبرای دستگاه اسمزمعکوس و سیستم‌های نانوفیلتراسیونتماس بگیرید
قیمت  آنتی اسکالانت R15 مایعکمتر از 2

07/1 – 04/1

یک شوینده‌ی اسیدی بر پایه ترکیب چند اسید، شلاته‌کننده‌ها و نیز فعال‌کننده و بازدارنده استبرای از بین بردن رسوبات معدنی، نمک‌های معدنی و اکسید فلزات از ممبران‌های roتماس بگیرید

نوع بسته بندی: گالن 20 لیتری و یا بشکه 220 لیتری از جنس پلی‌اتیلن (25 و 225 کیلوگرمی) موجود است.

دسته بندی ها

انواع آنتی اسکالانت تصفیه آب 

دو نوع آنتی اسکالانت وجود دارد:

 • فرم جامد (گلوله) 
 • فرم مایع (شیمیایی)

 فرم جامد (گلوله) : توپ ها در دستگاه های تصفیه آب خانگی استفاده می شوند. این توپ ها در محفظه فیلتر پیش رسوب نگهداری می شوند. فرم مایع (شیمیایی): این در دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس استفاده می شود.

بیشتر بخوانید : خرید و قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 

طبقه بندی آنتی اسکالانت ها

 • بر پایه فسفر: آنتی اسکال های مبتنی بر فسفر دو نوع هستند:
 1.  فسفات ها: فسفات ها ترکیباتی هستند که حاوی پیوند PO با یون ارتوفسفات [PO4]¯3 به عنوان واحد ساختمانی پایه هستند. به عنوان مثال. هگزامتافسفات سدیم (SHMP).
 2.  فسفونات ها : فسفونات ها ترکیباتی هستند که حاوی یک یا چند گروه C-PO(OH)2 هستند که به دلیل وجود پیوند کووالانسی CP پایدارتر از فسفات ها هستند.

بازدارنده های فسفر (از جمله فسفات ها و فسفات ها) سهم بازار زیادی در آنتی اسکالانت ها دارند. این به دلیل عملکرد خوب و نرخ مقرون به صرفه آن است.

 • پلیمری مصنوعی: بازدارنده های پلیمری مصنوعی تا حدی جایگزین آنتی اسکالانت های فسفر شده اند. این پلیمرها دارای گروه های عاملی متنوعی در زنجیره پلیمری و طبیعتاً یونی هستند.گروه عاملی کربوکسیلیک بر روی ستون فقرات پلیمری در مهار یون مبتنی بر یون فلزی بسیار موثر است.گروه‌های عملکردی در آنتی‌اسکالانت‌های پلیمری مصنوعی در واقع بازدارنده‌هایی که حاوی چندین گروه عملکردی هستند، به دلیل اثرات هم افزایی، عملکرد بازدارندگی بهتری  دارد نسبت به گروه‌هایی که دارای یک گروه عملکردی واحد هستند. به عنوان مثال. هیدروکسیل، سولفونیک، آمینو و …

وزن مولکولی: وزن مولکولی پارامتر ساختاری اساسی و مهمی است که نقش مهمی در مهار رسوب دارد. یک MW نسبتا کم (وزن مولکولی) به طور کلی برای سرکوب تبلور مطلوب است و MW نسبتا بالا به عنوان پراکنده عمل می کند.

 • ضد اسکالانت دوستدار محیط زیست : به دلیل مسائل زیست محیطی، آنتی اسکالانت های دوستدار محیط زیست در حال حاضر محبوب هستند زیرا:

(الف) بدون فسفر (ب) زیست تخریب پذیر (ج) مقرون به صرفه نیز می باشند

امروزه، PASP، PESA و مشتقات آنها بهترین جایگزین برای مهارکننده های پلیمری مصنوعی فسفر معمولی یا غیرقابل تجزیه زیستی هستند.

در سال های اخیر، تعداد زیادی از ترکیبات فرموله شده اختصاصی از آنتی اسکالانت ها برای بهبود عملکرد عملیاتی دستگاه آب شیرین کن صنعتی اسمز معکوس توسعه یافته اند.شرکت های مختلفی وجود دارند که ماده بازدارنده رسوب را به بازار عرضه
می کنند. برخی از آنها عبارتند از:

 •  ACCENT 1100 (هموپلیمر کربوکسیلیک)
 • ACCENT 1123 (کوپلیمر کربوکسیلیک)
 •  Calgon (هگزامتافسفات سدیم)
 • فلوکون (اسید پلی اکریلیک)
 •  پرماتریات (ارگانوفسفونات)
قیمت انتی اسکالانت تصفیه آب

مزایای عامل بازدارند رسوب (Antiscalant)

 • بهینه سازی بازیافت
 • حفاظت از سطوح ممبران (غشاء)
 • کاهش میزان فساد زیستی از طریق اثر بخشی و کیفیت بالا
 • سهولت در استفاده به دلیل مایع بودن
 • پایداری عملکرد سیستم
 • سازگار با محیط زیست
 • صرفه‌جویی در انرژی
 •  کاهش فرکانس تمیز کردن 
 • افزایش عمر غشا 
 • کاهش هزینه عملیاتی
خرید آنتی اسکالانت

خرید آنتی اسکالانت از جهان آب 

خرید آنتی اسکالانت با قیمت مناسب از سایت مرجع و تخصصی جهان آب تنها با یک تماس تلفنی برای شما امکان پذیر است. شما می توانید با مشاوره رایگان از تیم کارشناسان ما بهترین نتیجه را برای خرید آنتی اسکالانت با قیمت مناسب و منطقی داشته باشید.

مشاوران و تیم تخصصی و فنی ما به راحتی با اعلام مشخصات سنجش و ارزیابی آب می توانند شما را برای خرید آنتی اسکالانت و کلیه مواد شیمیایی دیگر راهنمایی کنند. علاوه بر این، ارسال فوری و تحویل محصول درب محل یکی از اقدامات مهم این مجموعه است. شما با خرید آنتی اسکالانت از سایت جهان آب می توانید اطمینان داشته باشید که در کوتاه ترین زمان ممکن این محصول به دستتان خواهد رسید.

میزان تزریق یا نحوه استفاده از آنتی اسکالانت

انتخاب آنتی اسکالانت و نوع غشاء برای کاهش هزینه های عملیاتی یک ضرورت است. اما دغدغه بسیاری از افراد نحوه استفاده از این ماده و یا میزان تزریق آنتی اسکالانت می باشد. برای تعیین آنتی اسکالانت و دوز صحیح، باید گونه های یونی موجود در آب شناسایی شوند و غلظت آنها بر اساس ضریب غلظت محاسبه گردد . توجه داشته باشید فاکتور غلظت با نوع غشا متغیر است. اغلب به صورت کلی به ازای هر لیتر آب خام (خوراک RO) بین 1 تا 10 میلی گرم آنتی اسکالانت  اضافه می کنند. اما توجه داشته باشید این میزان بر اساس محاسباتی که تولید کننده برای محصولات خود در شرایط مختلف کاربردی ایجاد کرده‌ متفاوت است. به همین دلیل، به منظور دوز دقیق آنتی اسکالانت برای تزریق، ترکیب آب خوراک و مقادیر بازیافت و ممبران یا غشا مورد استفاده باید در نظر گرفته شود. 

میزان تزریق آنتی اسکالانت با نرم افزار 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی نرم افزار و اپلیکیشن های مختلف ارائه شده اند که درصد خطا را تا اندازه زیادی کاهش می دهند. برای اینکه بتوانید محاسبات دقیقی در تست آنتی اسکالانت انجام دهید می­توانید با استفاده از برنامه‌های مدل‌سازی رایانه محاسبات را انجام دهید. درک معادلات اساسی می‌تواند به طراحان و همچنین اپراتورها کمک کند. پس از انتخاب بازیابی و جدول‌ها می‌توان یک طرح اولیه را انجام داد. مواد محلول در کنسانتره RO و NF  در نتیجه بازیابی آب قابل دستیابی تابعی از وجود نمک‌های محلول کم است. مانند کربنات کلسیم، سولفات کلسیم، سولفات باریم و سیلیس. هنگامی‌ که غلظت محصولات آنها در سمت کنسانتره خوراک بیش از محصول حلالیت مربوط باشد، بارش رخ می‌دهد . این باعث می‌شود مقیاس روی سطح غشا تشکیل شود که نفوذپذیری را کاهش می‌دهد. به عنوان مثال سایت https://pureaqua.com یک نمونه نرم افزاری رایگان برای میزان تزریق انتی اسکالانت طراحی کرده که می توانید از آن کمک بگیرید. 

میزان تزریق آنتی اسکالانت با نرم افزار

تولید آنتی اسکالانت در ایران 

آیا تولید آنتی اسکالانت در ایران نیز هست؟ بله ، با توجه به بالا بودن نرخ ارز و هزینه های بالا برای آنتی اسکالانت ها از برندهای خارجی، توصیه می شود از آنتی اسکالانت های باکیفیت ایرانی استفاده شود. بسیاری از محصولات ایرانی در زمینه انتی اسکالانت کیفیت بالا و قابل قبولی دارند و به راحتی می توانند نیازهای مشتریان را با قیمت مناسب برآورده کنند. در نظر داشته باشید برخی افراد سودجو به منظور فروش و سود بیشتر عوامل بازدارنده رسوب(Antiscalant) ایرانی را با بسته بندی خارجی به مشتریان می فروشند. شاید در نگاه اول، مشتری تصور کند که خرید آنتی اسکالانت از برند خارجی با قیمت مناسب برایش اتفاق افتاده است. اما در اصل با برآورد هزینه های گمرک، حمل و نقل و موارد دیگر این مساله پیش می اید که این افراد همان آنتی اسکالانت های ایرانی را با بسته بندی های خارجی با قیمت مناسب عرضه می کنند. توجه داشته باشید همیشه خرید آنتی اسکالانت خارجی نمی تواند یک راهکار عالی باشد زیرا شما با یک آنتی اسکالانت ایرانی با کیفیت و مقرون به صرفه نیز می توانید همان نتیجه را داشته باشید. ما به عنوان وارد کننده و تامین کننده توانسته ایم طیف وسیعی از محصولات انتی اسکالانت ایرانی و خارجی را برای مشتریان فراهم کنیم. برای مشاوره رایگان و یا اطلاع دقیق از قیمت مواد آنتی اسکالانت ایرانی و خارجی می توانید با کارشناسان ما به شماره 79315-021 در ارتباط باشید. 

مواد تشکیل دهنده آنتی اسکالانت

فرمول شیمیایی آنتی اسکالانت ها براساس نوع آنها که پلیمرهایی بر پایه آکریلیک اسید (Acrylic acid polymers) و یا ارگانوفسفات (Organophosphatess)  باشند, متفاوت است. اکثر آنتی اسکالانت ها پلیمرهای آلی اختصاصی ساخته شده توسط انسان هستند (به عنوان مثال، اسیدهای پلی اکریلیک، اسیدهای کربوکسیلیک، اسیدهای پلی مالئیک، ارگانوفسفات ها، پلی فسفات ها، فسفونات ها، پلیمرهای آنیونی و …) وزن مولکولی این پلیمرها می تواند بین 2000 تا 10000 دالتون باشد. در اصل مواد تشکیل دهنده آنتی اسکالانت عبارتند از: پلی اکریلیک اسید، پلی مالئیک اسید، تر پلیمر، کو پلیمر MA-AA، کو پلیمر AA/AMPS، همو پلیمر، کو پلیمر، پلیمر پخش کننده، پلیمر اکریلیک تر 

فروش آنتی اسکالانت (Antiscalant)

وب سایت جهان اب به عنوان مرکز فروش آنتی اسکالانت توانسته بهترین عملکرد را برای تامین انواع انتی اسکالانت ایرانی و خارجی داشته باشد. ما توانسته ایم فروش آنتی اسکالانت در اصفهان ، فروش آنتی اسکالانت در تهران ، مشهد ، کرج و شهرهای دیگر را به صورت آنلاین داشته باشیم. شما می توانید در کمترین زمان Antiscalant مورد نیاز خود را با بهترین کیفیت درب محل تحویل بگیرید. 

انتخاب پمپ تزریق آنتی اسکالانت 

یکی از مهم ترین تجهیزات برای تزریق آنتی اسکالانت، دوزینگ پمپ است. انتخاب پمپ تزریق آنتی اسکالانت به منظور دوز دقیق یک ضرورت است. شما باید بتوانید بر اساس میزان دبی و فشار مورد نیاز خود بهترین انتخاب را برای پمپ تزریق داشته باشید.اگر شما به دنبال پمپ تزریق آنتی اسکالانت به منظور تزریق دقیق هستید. فروشگاه جهان اب به عنوان تامین کننده اصلی داخلی و  وارد کننده دوزینگ پمپ های خارجی مانند اتاترون، سکو و … توانسته بهترین قیمت دوزینگ پمپ را با ضمانت و مشاوره رایگان برای مشتریان فراهم کند. 

کاربرد آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت یکی از اصلی‌ترین افزودنی‌ها برای تصفیه آب سیستم OS معکوس است. بیشتر برای جلوگیری از خراب شدن و پوسیده شدن غشاها مورد استفاده قرار می­گیرد و بسیار مؤثر است. در این روش قبل از ورود آب که برای تغذیه غشا OS معکوس استفاده می­شود، ماده ضدعفونی‌کننده تزریق و از طریق سیستم ارسال می­شود. مواد شیمیایی استفاده‌شده باعث ایجاد تأخیر بین بی‌کربنات و کلسیم منیزیم می­شوند. این وقفه باعث می­شود آب مورداستفاده قبل از هرگونه واکنش شیمیایی از غشا عبور می­کند.

 

تصفیه آب و غشا

مهارکننده‌های مقیاس یا آنتی اسکالانت، به‌ طور کلی ترکیبات آلی حاوی گروه‌های عملکردی سولفونات، فسفونات یا اسید کربوکسیلیک و عوامل کالات مانند کربن، آلوم و زئولیت‌ها هستند که یون خاصی را که ممکن است تشکیل شود، توالی و خنثی می‌کنند. اکثر بازدارنده‌ها در این مقیاس را می‌توان به‌عنوان بازدارنده‌های این آستانه طبقه‌بندی کرد. علاوه بر این از عوامل کلات مانند نمک سدیم تترا اتیلن دی آمین تترا استیک اسید برای کنترل سختی در رسوبات یونی فلزی استفاده می‌شود. مواد ضد پاششی با جذب شدن، از تشکیل رسوبات معدنی و تشکیل بلورهای نمک در نتیجه جلوگیری از جذب نمک فوق اشباع به سطح کریستال جلوگیری می‌کنند.

 

 

بهره‌برداری و مدیریت چاه‌های زمینی

به‌طورکلی تمام عناصر طبیعی جدول تناوبی را می‌توان در سیال زمین، به نسبت‌های مختلف بین چاه‌ها و زمینه‌های مختلف یافت. برخی از این عناصر مواد معدنی جامد تشکیل می‌دهند که در داخل لایه چاه زمین گرمایی یا آستر رسوب می‌کنند، جایی که به آنها مقیاس گفته می‌شود و به طور مؤثر قطر پوشش را کاهش می‌دهد، جریان تولید یا مایع تزریق مجدد را از طریق پوشش محدود می‌کند.

نمک‌زدایی غشایی

سیستم‌های دو گذر معمولاً هنگامی استفاده می‌شوند که شوری آب دریا منبع نسبتاً زیاد باشد یعنی بالاتر از 35000 میلی‌گرم در لیتر و یا نیازهای کیفیت آب محصول بسیار سخت‌گیرانه باشد. به‌عنوان‌ مثال اگر از آب منبع شوری بالا، دمای بالا مانند آب دریای سرخ و خلیج‌فارس در ترکیب با غشا با استاندارد 6/99 درصد استفاده شود، ممکن است سیستم‌های دو گذر یک‌مرحله‌ای نتوانند برای تولید نفوذ مناسب برای استفاده از آب آشامیدنی ثابت شوند.

 

رعایت نکات ایمنی در هنگام استفاده از آنتی اسکالانت

 رعایت کردن نکات ایمنی می تواند جلوی خطرات احتمالی را بگیرد و از بروز حادثه پیش گیری کند.

 • این مواد برای پوست و چشم ضرر داشته و حتی الامکان از تماس آن ها با بدن خودداری کنید.
 • محرک سیستم تفسی است و می تواند منجر به التهاب بینی، گلو و باعث سوزش و سرفه شود.
 • هنگام کار با این محصولات از دستکش، عینک و لباس کار ایمنی مناسب استفاده کنید. زیرا این ماده باز دارنده رسوب خاصیت اسیدی دارد و خورنده است و حتی نمونه های قلیایی آن نیز می توانند دردسر ساز باشند. 
 • به علت داشتن مواد خورنده از بشکه های غیر فلزی استفاده کنید و آنها را در ظروف در بسته نگهداری کنید.
 • نگهداری به صورت دور از مواد غذایی و دیگر مواد حساس باید باشد.
 • نگهداری در محیط هایی با دمای متوسط و خشک با تهویه مناسب و دور از نور خورشید باید باشد.
 • غیرقابل اشتعال است.
 • غیرقابل انفجار می باشد.
آنتی اسکالانت

نمک‌زدایی داخلی

آنتی اسکالانت در نمک‌زدایی متفاوت است. نمک‌زدایی دو جریان تولید می‌کند، آب محصول که آب شیرین است و آب کنسانتره که به آن آب‌نمک نیز گفته می‌شود و حاوی مواد جامد محلول اضافی است. بنابراین آب‌نمک محصول جانبی ناخواسته فرایند نمک‌زدایی است که باید دفع شود. نگرانی اصلی تخلیه آب نمک، حجم آب شور آزاد شده و مواد تشکیل‌دهنده شور از جمله فلزات سنگین، ترکیبات آلی و غیرآلی و فرآورده‌های جانبی فرایندهای پیش تصفیه و پس از درمان است. در حقیقت ترکیب شیمیایی آب‌شور بر روش دفع تأثیر می‌گذارد.

 

آنتی اسکالانت

آیا آنتی اسکالانت مضر است

آنتی اسکالانت انواع مختلفی دارد. برخی بر پایه فسفونات و برخی دیگر بر پایه پلیمر هستند. بسیاری از آنها ترکیبی برای تأمین اثرات هم‌افزایی دو شیمی هستند. مواد آنتی اسکیل باید غیرسمی باشند، در غیر این صورت برای کاربردهای آب آشامیدنی تأیید نمی‌شوند. هر دو ماده ضدعفونی‌کننده فسفونات و پلیمر با گذشت زمان تجزیه بیولوژیکی می‌کنند. نور ماوراء بنفش با از بین رفتن پیوندهای شیمیایی، سرعت تخریب را افزایش می‌دهد و انواع خاصی از باکتری‌ها آنزیم‌هایی تولید می‌کنند که پیوندها را جدا می‌کنند.

 

 

آنتی اسکالانت سبز

اخیراً آنتی اسکالانت‌هایی با رنگ سبز به بازار عرضه شده‌اند که ادعا دارند با سرعت بیشتری تجزیه می‌شوند. در سیستم‌های غشای معکوس هر چیزی که خیلی زود تجزیه بیولوژیکی کند، یک منبع کربن برای باکتری‌ها محسوب می‌شود و به سوخت‌گیری زیستی کمک می‌کند. بهتر است از نقطه ‌نظر عملیاتی از چنین شیمی‌هایی اجتناب کنید.

 
 
آنتی اسکالانت

جمع‌بندی

آنتی اسکالانت یک مواد لازم برای سیستم صنعتی شما است. اگر از آنتی اسکالانت استفاده نکنید ممکن است باعث کاهش میزان دبی خروجی، باز شدن منافذ و پارگی غشا در اثر تجمع رسوبات و یا کاهش راندمان تولید و افزایش TDS خروجی شود. بنابراین استفاده از آنتی اسکالانت با کیفیت می­تواند سبب افزایش طول عمر غشای ممبران گردد.

 

 

 

 

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)