با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.

فیلتر شنی

فیلتر شنی استخر چیست؟

فیلتر شنی استخر دستگاهی است که بیشتر برای فیلترکردن و تصفیه آب مورداستفاده قرار می‌گیرد. آب برای تصفیه شدن با سرعتی کم از درون ماسه‌ای که در دستگاه فیلتر وجود دارد، عبور می‌کند و ذرات خاک و ناخالصی‌های موجود در آب در منافذ ریز شن رها می‌شود. این فناوری فیلتراسیون به‌ویژه برای پیش تصفیه تجهیزات ضدعفونی‌کننده، آماده‌سازی برای فیلتراسیون، سیستم‌های چرخش مجدد، فرایندهای تصفیه آب شستشو و شرب، سیستم‌های آبیاری و تمیزکردن آب‌های زیرزمینی مناسب است.

به این نکته توجه کنید که فیلتر شنی باعث جداسازی مواد محلول در آب نمی‌شود و فقط می‌تواند ذرات جامد آب، مانند جلبک‌ها و مواد آلی را از آب جدا کند. همچنین فیلتر شنی تصفیه آب استخر و جکوزی می تواند شن و ماسه، رسوبات، هیدروکربن ها، فلزات و موارد مضر را از آب را جدا کند به صورت کلی  موادی که در آب حل نمی‌شوند، می‌توانند توسط این فرایند از آب جدا و تصفیه شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا با مشخصات فنی، برندها، و قیمت خرید انواع فیلتر آب استخر و جکوزی بیشتر آشنا شوید.

 

 

مخزن فیلتر شنی

راهنمای کامل برای خرید انواع فیلتر شنی

فیلترهای تصفیه آب استخر و جکوزی بیشتر به منظور پاکسازی آب از مواد جامد مورد استفاده قرار می گیرند علاوه بر این این فرآیند می تواند بخشی از باکتری های آب را نیز حذف کند اما این مساله بدان معنی نیست که آب کاملاً تصفیه و بدون میکروب و باکتری است برای چنین منظوری باید از فرآیند ضد عفونی کردن آب نیز استفاده شود. به صورت کلی اگر بخواهیم فرآیند تصفیه آب استخر و جکوزی را دسته بندی کنیم می توان آن را به سه دسته تقسیم کرد که عبارتند از: 
 • فیلتر دیاتومه آب استخر 
 •  فیلتر شنی آب استخر و جکوزی
 • فیلتر تصفیه آب کارتریجی استخر و جکوزی

هر کدام از این روش ها بر اساس نیاز شما، بودجه مورد نظرتان، نوع استخر روباز یا سرپوشیده و پارامترهای دیگر می تواند برایتان موثر باشند. در ادامه ما هر کدام از این روش ها را به صورت کامل شرح داده ایم که شما با توجه به این موضوع می توانید بهترین روش تصفیه آب استخر و جکوزی را برای خود انتخاب کنید. همین جا لازم است یادآوری کنم فیلتر شنی استخر و جکوزی یکی از بهترین روش های پیشنهادی است. 

قیمت فیلتر شنی در جهان آب 

قیمت فیلتر تصفیه استخر و جکوزی بر اساس برند، خارجی یا ایرانی بودن، وارد کننده یا واسطه و موارد از این دست، بالا پایین می شود. مجموعه جهان آب به عنوان وارد کننده فیلتر شنی ایمکس و برندهای معتبر خارجی توانسته بهترین قیمت فیلتر شنی را برای مشتریان فراهم کند. علاوه بر این، ما انواع فیلتر شنی برند ایرانی معتبر را در لیست محصولات خود جای داده ایم تا شما بتوانید با هر بودجه ای خرید مناسب و منطقی داشته باشید. برای اطلاع از قیمت روز و یا خرید فیلتر شنی استخر یا خرید فیلتر شنی تصفیه آب یا استعلام قیمت نازل فیلتر شنی می توانید با کارشناسان ما با شماره 79315-021 در تماس باشید. یا به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

مخزن یا مخازن فیلتر شنی

مخازن فیلتر شنی یکی از بخش های عمده فیلتراسیون محسوب می شود که از جنس پلی‌استر، PVC، FRP (فایبرگلاس تقویت شده) یا ورق فولادی می باشند. اغلب مخازن فیلتر شنی به صورت مخروطی، استوانه‌ای و یا به‌صورت یکپارچه ساخته می شوند. در طراحی و ساخت مخزن فیلتر شنی استخر باید نکات مهمی در نظر گرفته شود از جمله: حجم، قطر، ضخامت و نحوه نصب لوله‌ها و سایر تجهیزات فیلتراسیون علاوه بر این موارد باید خروجی و ورودی آب و همچنین درب‌های دسترسی به داخل مخزن به صورت محکم و صحیح تعبیه شوند.

در نظر داشته باشید مخزن فیلتر شنی استخر با جنس فلز هم قابلیت تحمل فشارهای بالا را دارد  و هم می تواند در حجم های بزرگ تولید شود.تنها مشکل این جنس احتمال زنگ زدگی و ورود آن به داخل استخر است. این مشکل را می توان با یک پوشش رنگ اپوکسی رفع نمود. مخازن فیلتر شنی با جنس فایبرگلاس (FRP) و یا کامپوزیتی مشکل زنگ زدن را ندارند اما در عوض مشکلاتی مانند فشار کار، محدودیت دمای آب و حجم شن کمتری دارند. از این رو برای استخرها با حجم آب بالا لازم است از این مخازن چند عدد و به صورت موازی استفاده کرد.

دسته بندی مخزن فیلتر شنی استخر 

مخازن فیلتر شنی برحسب جنس بدنه به دودسته صافی شنی فلزی و FRP تقسیم می‌گردند.
 1. فیلتر شنی فلزی : جنس بدنه فیلتر شنی فلزی از جنس فولادی ST37  با پوشش اپوکسی و ضد خورندگی بوده و داخل و خارج آن با پوشش اپوکسی پوشانده می‌شود. فیلتر را باتوجه‌به نوع کاری که می‌خواهند انجام دهد از جنس استنلس‌استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ می‌سازند.
 2. فیلتر شنی FRP : در ساخت این نوع فیلتر شنی از مواد کامپوزیت استفاده می‌شود، برای همین به نام فایبرگلاس یا FRP مشهور است. پوشش داخلی فیلتر شنی FRP از جنس PE و به‌صورت یک‌تکه و بدون درز و food grate  می‌باشد همچنین پوشش خارجی آن از مواد کامپوزیتی همراه با رشته‌های بافته شده فایبرگلاس است.
 

نکات مهم برای انتخاب مخزن فیلتر شنی 

به دلیل اینکه فیلتر شنی یکی از روش‌های پرکاربرد برای تصفیه آب استخر و جکوزی است لازم است هنگام انتخاب مخزن فیلتر شنی به نکات مهمی از جمله: محل نصب، حجم استخر و تعداد کاربران توجه کرد. توجه به این موارد قبل از خرید، علاوه بر انتخاب درست مخازن شنی می تواند بر روی قیمت مخزن فیلتر شنی استخر هم تاثیر گذار باشد. 

مخازن فیلتر شنی

نازل فیلتر شنی 

نازل فیلتر شنی به منظور تصفیه آب آشامیدنی، تولید آب‌معدنی، تصفیه فاضلاب شهری و صنعتی، تصفیه آب رودخانه یا چاه برای آبیاری و آب استخرها و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه عملکرد نازل فیلتر شنی در تصفیه آب استخر به این صورت است که ابتدا آب استخر از طریق لوله‌های ورودی به مخزن فیلتر رسیده و در آنجا از طریق نازل‌های فیلتر شنی عبور می‌کند که در حین عبور ذرات جامد و رسوبات به دلیل فشار آب و اصطکاک با نازل‌های فیلتر شنی، جدا شده و بعد از آن آب تصفیه شده به استخر بر می گردد.

استفاده از نازل فیلتر شنی در سیستم‌های تصفیه آب استخر، به دلیل داشتن هزینه کمتر و خدمات پس از فروش مطمئن، نسبت به روش‌های دیگر تصفیه آب استخر رایج تر است.

نازل فیلتر شنی

قیمت نازل فیلتر شنی 

نازل فیلتر شنی استخر معمولاً از جنس پلاستیکی ساخته می‌شود که بتواند در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم باشد. همچنین، نازل فیلتر شنی استخر می تواند از جنس PVC (پلی کلرید وینیل) یا ABS (آکریلونیتریل بوتادین استیرن) باشد که این دو جنس، پایداری و مقاومت به خوردگی را دارند.

قیمت نازل فیلتر شنی استخر متفاوت است و به عواملی مانند جنس و ابعاد آن بستگی دارد. در نظر داشته باشید قیمت نازل فیلتر شنی با افزایش ابعاد آن افزایش می‌یابد. همچنین، کیفیت ساختار و جنس استفاده شده یکی از عوامل مهم برای قیمت گذاری است.

فیلتر دیاتومه آب استخر

فیلتر دیاتومه قابلیت تصفیه و جذب ذراتی بین 10 تا 20 میکرون را دارد. این فیلتر از این جهت نام گذاری شده که از خاک مخصوصی به نام دیاتومه بهره می برد. در اصل این خاک فسیل باقی مانده  گیاهان دریایی میکروسکوپی با پوسته سیلیسی است و میزان آن در فیلتر بر اساس ظرفیت متفاوت است. این خاک یک صافی موثر برای تصفیه آب استخر محسوب می شود.

اما ساز و کار فیلتر دیاتومه بدین شکل است که فیلتر از لایه های مختلفی تشکیل شده و به وسیله پمپ آب از زیر به بالا عبور داده می شود و در حین عبور ذرات معلق و جامد آب مانند گل و لای، باکتری ها و … به دیواره های دیاتومه برخورد کرده و نگه داشته می شوند. در نهایت آب تصفیه شده از بالای فیلتر خارج می شود. به مرور این فیلتر پر شده و نیاز به شستشو دارد که در صورت نمایش فشار بالا روی گیج فیلتر دیاتومه، نیاز به شتسشو اجباری است.

فیلتر دیاتومه

فیلتر شنی آب استخر

فیلتر شنی یکی از روش‌های محبوب برای تصفیه آب استخر است. در این روش، آب استخر از طریق لوله‌های ورودی به داخل فیلتر شنی جاری می‌شود و با عبور از لایه‌های گوناگون شن، ماسه و کربن فعال، سلیس ذرات و آلودگی‌های موجود در آب رفع می گردد. پس از آن، آب تصفیه شده از طریق لوله خروجی به استخر باز می‌گردد. فیلتر شنی به دلیل قیمت مناسب و با داشتن کارایی بالا، در بسیاری از استخرها و مجموعه‌های تفریحی استفاده می‌شود. علاوه بر این، هزینه نگهداری و تعمیر یا تعویض ماده‌ی فعال فیلتر شنی نسبت به دیگر روش‌های تصفیه آب، ساده‌تر و مقرون به صرفه تر است.

عمده‌ترین کاربرد فیلتر شنی

 • استفاده در زلال سازی آب استخرهای شنا، جکوزی‌ها و حوض‌های بزرگ
 • استفاده از فیلتر شنی باغی 
 • فیلتر شنی تصفیه آب پرورش ماهی 
 • پیش تصفیه R.O
 • گرفتن فلاگهای تصفیه شیمیایی
 • تصفیه آب و فاضلاب های انسانی و صنعتی
 • گندزدایی و تصفیه آب در صنایع کشاورزی و شیلات مانند استخرهای پرورش ماهی
 • تصفیه آب برج خنک‌کن از مواد معلق نفوذی از هوا به آب، مانند گردوخاک
 • استفاده در تأسیسات موتورخانه
کاربرد فیلتر شنی

انواع فیلتر شنی استخر

 • فیلتر شنی باز استخر :  در این نمونه از فیلتر شنی سیلیس در مجاورت با هوای آزاد است و آب از این سطح در اثر وزن خودش و نه در اثر فشار بیرونی عبور می کند. از این رو، این فرآیند کند و به آرامی اتفاق می افتد. در نظر داشته باشید این مدل فیلتر شنی برای تصفیه آب در حجم زیاد مانند تصفیه آب مصرفی یا پساب صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.
 •  فیلتر شنی بسته استخر : در این نمونه فیلتر شنی سیلیس در درون مخزن بسته ای قرار داردو آب استخر یا جکوزی تحث فشار بیرونی که اغلب پمپ است عبور داده می شود. قابل ذکر است که سیلیس مورد استفاده در فیلتر شنی بسته استخر در سایزبندی متنوع موجود است. این سایز وابسته به نوع و سایز نازل فیلتر است. در واقع سایزهای درشت سیلیس به منظور عدم خروج سیلیس های کوچک تر مورد استفاده قرار می گیرند و در واقع کار اصلی را سیلیس هایی با سایز کوچک انجام می دهند. 

 نحوه محاسبه برای فیلتر شنی استخر

نحوه محاسبه برای فیلتر شنی استخر و جکوزی بر اساس پارامترهای خاصی در نظر گرفته می شود. مهم ترین این پارامترها کاربری و نوع استخر و جکوزی (بزرگ یا کوچک بودن) ، رو باز یا سرپوشیده بودن، میزان بار آلودگی در استخر و جکوزی و میزان ساعات کارکرد استخر است. 

شاید این سوال پیش آید که آیا فیلتر شنی مورد استفاده برای جکوزی با فیلتر شنی مورد استفاده برای استخر فرق دارد یا یکسان است؟ در جواب باید گفت: تنها تفاوت این دو نوع فیلتر در دمای کاری آنهاست. دمای کاری جکوزی اغلب حدود 40 تا 45 درجه سانتی گراد است که ممکن است در زمان خرابی سیستم این دما کمی بالاتر باشد. برای محاسبه فیلتر شنی فقط کافی است طول، عرض و عمق متوسط را بر حسب متر در هم ضرب کرده که عدد حاصل حجم استخر بر حسب متر مکعب به دست می آید.

برای محاسبه فیلتر شنی استخر و یا جکوزی دوره بازگشت یا نرخ گردش آب نیز باید محاسبه شود. 

نحوه محاسبه فیلتر شنی

نکات مهم برای محاسبه و دوره برگشت آب استخر به فیلتر شنی 

اگر بخواهیم تعریفی برای نرخ گردش آب استخر داشته باشیم باید گفت به زمان مورد نیاز برای یکبار گردش کل حجم آب استخر در سیستم تصفیه گفته می شود. جالب است بدانید این مساله به این معنی نیست که کل حجم آب استخر یکبار از فیلتر شنی عبور داده شده است. اما می توان گفت حجم زیادی از آب استخر تصفیه شده است چیزی حدود 60 تا 70 درصد که این مساله به بهبود کیفیت اب کمک می کند. همچنین با تکرار این فرآیند به مرور و به تعداد دفعات هشت الی هفت بار می توان گفت حداقل کل آب استخر حداقل یکبار از فیلتر شنی عبور داده شده است.

یکی دیگر از عوامل موثر در محاسبه فیلتر شنی استخر محاسبه قطر فیلتر شنی است. در نظر داشته باشید برای قطر فیلتر به ازای هر فوت مربع سطح فیلتر شنی 5 – 5/1 گالن در دقیقه دبی در نظر گرفته می شود. همچنین در محاسبه فیلتر شنی ارتفاع فیلتر برابر 1 تا 2/1 قطر فیلتر می باشد.

نحوه شستشوی فیلتر شنی

شستشوی فیلتر شنی

زمانی که مقدار مشخصی از آب فیلتر شد و همچنین شن موجود در دستگاه به درجه خاصی از آلودگی رسید، دستگاه مذکور به طور خودکار به شستشوی مجدد می‌پردازد. در حین شستشو، منافذ بزرگ می‌شوند و دوباره خاک بر روی آن از شن شسته می‌شود. پس از آن، این خاک همراه با آب شستشو تخلیه می‌شود. در نتیجه، فیلتر شنی با حفظ کیفیت تصفیه بهینه، مسدود نخواهد شد و به حالت اولیه و مناسب برای فیلتراسیون باز خواهد گشت. این شستشو را اصطلاحاً backwash  می گویند. که مراحل آن در شکل بالا مشخص شده است. 

مراحل شستشوی فیلتر شنی 

 • ابتدا تمامی شیرها بسته می‌شوند.
 • سپس به شستشوی اولیه فیلتر با بازکردن شیرهای یک و سه می‌پردازند.
 • در مرحله بعد به شستشوی ثانویه فیلتر با بازکردن شیرهای دو و پنج پرداخته می‌شود.
 • و نهایت کارکرد عادی فیلتر با بازکردن شیرهای دو و چهار چک می‌شود.
 

اندازه مناسب شن و ماسه درون دستگاه فیلترهای شنی

اندازه ماسه و شنی که برای بستر فیلتراسیون درون دستگاه ریخته می‌شود، به عوامل مختلفی همچون اندازه فیلتر و جریان آبی که قرار است از میان آنها عبور کند، بستگی دارد.

اغلب، برای فرایند فیلتراسیون، از شن و ماسه با قطر 0.8 میلی‌متر تا 1.25 میلی‌متر استفاده می‌شود، اما این ممکن است در هر دستگاه با توجه به کاربرد آن متفاوت باشد. به‌عنوان‌مثال، یک نوع نصب ماورا بنفش جریان کمتری برای عبور دارد و از شن و ماسه 0.4 میلی‌متر تا 0.8 میلی‌متر برای فیلترکردنی محدودتر استفاده می‌کند.

وقتی شن و ماسه اندازه کوچک‌تری داشته باشند، مقاومت افزایش می‌یابد و در نتیجه جریان کمتری از دستگاه عبور می‌کند. برای این قطر کوچک، ظرفیت کمتری برای شستشوی لازم است، زیرا شن و ماسه سبک‌تر است و به‌راحتی با خاک شسته می‌شود. همچنین در صورت کوچک بودن قطر دانه شن و ماسه، باید توجه داشته باشید که شستشوی مکرر بیشتر باید انجام شود زیرا در مقایسه با استفاده از قطر بزرگ، خاک بیشتری در محل خروجی گرفته می‌شود و زودتر موجب انسداد دستگاه خواهد شد.

فیلتر شنی

بررسی و نگهداری دستگاه فیلتر شنی استخر

برای استفاده بهینه از دستگاه فیلتر و همچنین طول عمر مفید بیشتر باید سیستم فیلتر کننده همیشه تحت کنترل باشد. پر و یا خالی بودن فیلتر شن و ماسه را به‌صورت دوره‌ای بررسی کنید. اگر بستر دستگاه تا حدی پر شده است که شن و ماسه‌ها به‌هم‌چسبیده یا خرد می‌شوند و یا اگر فیلتر شنی به شستشو نیاز دارد، حتماً شستشو را انجام داده و شن‌ها را تعویض کنید. همیشه از این موضوع مطمئن باشید که دستگاه فیلتر را به‌خوبی نگهداری می‌کنید تا راندمان موردنظر را از آن دریافت کنید.

 
 

انواع فیلترهای شنی از نظر سرعت

فیلترهای شنی انواع مختلفی دارند و به سه نوع اصلی دسته‌بندی می‌شوند:

 • فیلترهای شنی سریع (ثقلی): این نوع از فیلترهای شنی، تحت‌فشار قرار می‌گیرند و معمولاً به‌صورت چندتایی در کنار هم و در حالت موازی نصب می‌شوند. اندازه و کارایی این دستگاه‌ها متفاوت و متنوع است. فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند و عموماً با متریال استیل و یا فایبرگلاس ساخته می‌شوند.
 • فیلترهای شن و ماسه تحت‌فشار: این نوع دستگاه‌های فیلتر سرعت جریان آب را به‌صورت یکدست پخش می‌کنند و با توجه به‌اندازه شن و ماسه توانایی این را دارند که ذرات با سایز حدود 40 میکرومتر را از جریان جدا کنند.
 • فیلتر شنی آهسته: فیلترهای شنی آهسته می‌توانند آبی زلال و عاری از مواد بیماری‌زا، بدون هرگونه ذرات اضافی و بدون بو و طعم تحویل دهند. این نوع فیلترها از 90٪ تا 99٪ از عوامل بیماری‌زا را بدون اینکه از هر نوع ماده شیمیایی کمک بگیرند فیلتر می‌کنند. این نوع از فیلترهای شنی اولین نسل از سیستم فیلتر شن و ماسه بودند.

از هر سه روش و سه نوعی که در بالا ذکر شد، در سیستم آبرسانی و تصفیه آب در کل دنیا استفاده می‌شود. دو روش فیلترهای شنی سریع و فیلترهای جریان بالا، برای انجام فرایند و عملکرد بهینه به استفاده از مواد شیمیایی لخته ساز نیاز دارند تا کارایی مؤثری داشته باشند. فیلترهای شن و ماسه می‌توانند جدا از استفاده در تصفیه‌خانه‌های آب، برای تصفیه آب خانگی نیز استفاده شوند زیرا در آنها از موادی استفاده می‌شود که برای بیشتر افراد در دسترس است.

 
فیلتر شنی

انواع فیلترهای شنی از نظر مکانیسم

فیلتر شنی نوعی فیلتر عمیق است. به شکل کلی دو نوع فیلتر برای جداکردن ذرات معلق از مایعات وجود دارد:

 • فیلترهای سطحی: این نوع فیلترها در آن جایی که ذرات معلق جامد روی سطحی قرار گرفته‌اند که قابلیت نفوذ دارد، کاربرد دارند.
 • فیلترهای عمیق: این نوع فیلترها آن جایی مورداستفاده قرار می‌گیرند که ذرات درون یک ماده متخلخل فرورفته و مخلوط شده‌اند.

مکانیسم کار فیلترهای شنی به این صورت است که شرایط را به‌گونه‌ای مهیا می‌کنند که سیال با عبور از میان‌دانه‌های شن فرصت کافی داشته باشد تا ذرات جامد معلق خود را در بستر فیلتر جا بگذارد. هنگامی‌که مایعات از میان ماسه و شن درون دستگاه از راه پیچ در پیچی عبور می‌کنند، ذرات جامد و ناخالصی‌ها بهدانه‌های شن نزدیک شده و جذب آن‌ها می‌شوند. آنها می‌توانند توسط یکی از چندین روش زیر جذب شوند:

 • برخورد مستقیم
 • ون در والس یا نیروی جذب لندن
 • جاذبه بار سطح
 

نکات مهم برای فیلتر شنی تصفیه آب 

توجه به این نکته ضروری است که اگر بار موجود در سطح ماسه مثبت یا منفی باشد اما با بار ذرات جامد یکسان باشد، می‌توان از طریق دفع بار سطحی هم از جذب ذرات معلق جلوگیری کرد. همچنین ممکن است ذرات در ابتدا جدا شوند اما در عمق پایین‌تر دوباره جذب شوند. سرانجام، یک دانه شن و ماسه که قبلاً به ذرات معلق آلوده شده است اما ممکن است قدرت جذب بیشتری پیدا کند و ذرات اضافی را جدا کند.

این موضوع می‌تواند در صورتی اتفاق بیفتد که با چسبیدن به دانه شن، ذرات بار سطحی را ازدست‌داده و به ذرات اضافی جذاب شوند یا برعکس، بار سطحی حفظ شود و ذرات بیشتری دانه شن را دفع کنند. در بعضی از سیستم‌ها لازم است تا پساب خروجی که اصولاً به یک بستر ماسه‌ای می‌ریزد، قبل از تصفیه اطمینان حاصل شود که می‌تواند ذرات معلق خود را دفع کند. برای این موضوع می‌توان از سه روش زیر استفاده کرد:

 • تنظیم بار سطح روی ذرات و شن و ماسه با تغییر pH
 • انعقاد یا همان افزودن کاتیون‌های کوچک و پربار (از آلومینیوم 3+ یا کلسیم 2+ معمولاً استفاده می‌شود)
 • لخته سازی یعنی افزودن مقادیر کم از زنجیره‌های پلیمری بار
 
 

انواع فیلتر شنی با توجه به متریال

همان‌طور که در بالا ذکر شد، فیلترهای شنی از لحاظ جنس و متریال و همچنین موادی که در آن‎ها استفاده می‌شود انواع مختلفی دارد که در ادامه نمونه‌هایی از آن عنوان شده است:

 • فیلتر شن و ماسه فولاد ضدزنگ
 • فیلتر شنی فایبرگلاس (فیلتر FRP)
 • فیلتر شن و ماسه فولاد کربن (فیلتر معدنی)
 • فیلتر ماسه‌ای معدنی با پوشش فایبرگلاس
 • فیلتر شن و ماسه جامد
 • فیلتر شن و ماسه و کربن (چندرسانه‌ای)
 • فیلتر استخری شنی
 • فیلتر جکوزی شنی
 • کتری فیلتر شنی
 • فیلتر شنی آکواریوم
 • فیلتر شن و ماسه افقی
 • فیلتر عمودی
 • فیلتر شن و ماسه گالوانیزه
 • فیلتر شن یا فیلتر شن و ماسه رزین
 • فیلترهای ماسه‌ای معدنی
 
 
فیلتر شنی

فیلتر شنی برای استخر پرورش ماهی

فیلتر شنی استخر پرورش ماهی یکی از روش‌های پرکاربرد در تصفیه آب استخرهای پرورش ماهی است. در این سیستم، آب استخر به وسیله یک پمپ به فیلتر شنی منتقل می‌شود. در داخل فیلتر، لایه‌های مختلفی از شن، ماسه و سنگ‌های معدنی قرار دارند که به صورت پشت سر هم قرار گرفته‌اند.

آب استخر از طریق ورودی فیلتر وارد شن‌های بالاترین لایه می‌شود. در این لایه، ذرات بزرگ و جامد مانند باکتری‌ها، اجزای بدن ماهی، بقایای غذا و غیره توسط شن‌ها جذب می‌شوند. سپس آب به لایه‌های پایین‌تر از فیلتر منتقل می‌شود و در هر لایه آب، توسط شن‌ها و ماسه‌ها فیلتر می‌شود. برای بهبود عملکرد فیلتر شنی تصفیه آب پرورش ماهی لازم است به صورت دوره ای فیلتر شنی را شستشو داد.

قیمت فیلتر شنی پرورش ماهی 

قیمت فیلتر شنی برای تصفیه آب استخرهای پرورش ماهی، به عوامل مختلفی مانند ابعاد فیلتر، نوع شن و ماسه مورد استفاده، ظرفیت پمپ و همچنین برند و وارد کننده یا واسطه و … بستگی دارد. به طور کلی، قیمت فیلتر شنی پرورش ماهی علاوه بر موارد ذکر شده به کیفیت و تکنولوژی پیشرفته هم بستگی دارد و می تواند هزینه بیشتری داشته باشند. علاوه براین، هزینه نصب و راه اندازی فیلتر شنی تصفیه آب را هم باید در محاسبات قیمتی لحاظ کنید. 

 

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)