با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.

رزین سختی گیر پرولایت

رزین سختی گیر پرولایت یکی از برندهای محبوب دنیاست که عملکرد آن در زمینه حذف یون ها بسیار عالی است. در این روش یون ها فرم یونی خود را بر اساس (مدل و ساختار) به یون های مشخص شده ای تغییر می دهند. یکی از مزایای رزین سختی گیر داشتن طول عمر بالاست به صورت معمول این رزین می تواند به مدت 8 تا 10 سال مورد استفاده قرار گیرد. بعد از این دوره به علت اشباع یون ها با آلاینده ها نیاز است از روش احیا استفاده شود. با استفاده از این روش شما می توانید از این رزین مجدداً استفاده نمایید. 

 

 

قیمت رزین پرولایت سختی گیر

قیمت رزین پرولایت بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین می شود. اما مهم ترین عوامل عبارتند از: اصل بودن برند پرولایت، مدل انتخابی از محصول که هر کدام می تواند قیمت رزین پرولایت را بالا و پاین کند. 
به عوامل مختلفی مثل اصل بودن و مدل آن بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت رزین پرولایت سختی گیر بهتر است از طریق تماس تلفنی با کارشناسان تصفیه آب در ارتباط باشید. کارشناسان می توانند لیست قیمت رزین پرولایت را به صورت بروز در اختیار شما قرار دهند.
 

لیست قیمت رزین پرولایت در جهان آب

شما می توانید در فروشگاه جهان آب بهترین قیمت رزین سختی گیر آب از جمله کاتیونی – آنیونی –  میکس بد و برندهای دیگر را با درجه کیفیت بالا و مرغوب (اصل) تهیه کنید. برای اطلاع از لیست قیمت رزین سختی گیر پرولایت  و یا مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان مجموعه با شماره 79315- 021 در تماس باشید. 

 

قیمت رزین کاتیونی و آنیونی

شاید این سوال پیش آید که آیا قیمت رزین کاتیونی و آنیونی با هم فرق دارد. قبل از پاسخ این سوال بهتر است کمی در مورد رزین کاتیونی و آنیونی بیشتر بدانید. رزین کاتیونی در واقع یک اسید قدرتمند است که به منظور حذف آلاینده ها با بار یونی مثبت محلول در آب مورد استفاده قرار می گیرد. رزین کاتیونی معمولاً برای جذب یون‌های فلزاتی مانند سدیم، پتاسیم، کلسیم، منیزیم و… استفاده می‌شود. این درحالی است که در حالی که رزین آنیونی برای جذب یون‌هایی با بار منفی و برای حذف موادی مانند کلر، سولفات، نیترات و… مورد استفاده قرار می گیرند. اما چون کاربردهای رزین کاتیونی در صنایع مختلف بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد قیمت رزین سختی گیر کاتیونی کمی بیشتر از رزین آنیونی است. همچنین برای تهیه و تولید رزین کاتیونی و رزین آنیونی هزینه های متفاوتی ایجاد می شود که همین موضوع می تواند بر روی قیمت رزین کاتیونی یا قیمت رزین آنیونی تاثیر گذار باشد. 

برای اطلاع دقیق از قیمت رزین کاتیونی و آنیونی در وب سایت جهان آب می توانید با کارشناسان ما به شماره 79315-021 در تماس باشید.

قیمت رزین کاتیونی و آنیونی

انواع رزین سختی گیر  پرولایت 

یکی از مهم ترین نکات برای خرید رزین سختی گیر اطمینان از کاربرد آن برای موارد مورد نظر است. به بیان ساده تر هر کدام از رزین های سختی گیر برای کاربرد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند و شما باید قبل از مصرف از نحوه استفاده و کاربرد آن مطمئن شوید. یکی از پرکاربرد ترین مدل های رزین سختی گیر پرولایت محصولات C100 و C100E هستند. این دو نمونه بیشتر به منظور تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرند.

 
رزین های پرولایت دارای تنوع بالایی بر اساس ساختار و ویژگی ها هستند، این موضوع باعث شده تا توجه به برخی نکات برای خرید رزین اهمیت زیادی داشته باشد. در واقع قبل از خرید باید مطمئن شوید محصول برای کاربرد مورد نظر شما مناسب است. در نظر داشته باشید رزین پرولایت در انواع مختلف رزین آنیونی، کاتیونی و میکس بد (mixed bed) تولید می شود و از نظر کیفیت بسیار عالی است. 
فروشگاه جهان آب به عنوان وارد کننده رزین پرولایت در ایران توانسته بهترین قیمت رزین پرولایت را با ضمانت اصل بودن برای شمتریان فراهم کند. برای اطلاع دقیق از لیست قیمت رزین پرولایت می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
انواع رزین سختی گیر پرولایت

فروش رزین پرولایت جهان آب

با توجه به تقلبی بودن برخی از محصولات به نام برند پرولایت در بازار، فروشگاه جهان آب ارائه خدمات فروش رزین پرولایت اصل و درجه یک را برای مشتریان فراهم کرده است. در نظر داشته باشید بسیاری از محتویات داخل کیسه ها حتی با داشتن برچسب پرولایت می توانند مرغوبیت پایینی داشته باشند و در واقع تقلبی باشند. از این رو بسیار اهمیت دارد که شما از فروشگاه معتبر رزین پرولایت را خریداری کنید. 

جهان آب به عنوان وارد کننده رزین کاتیونی ، آنیونی، میکس بد اصل پرولایت ( قوی و ضعیف) توانسته ایم مشتریان راضی زیادی در کارنامه خود داشته باشیم. شما می توانید در وب سایت جهان آب با خیال راحت برای خرید رزین سختی گیر  اقدام کنید و  یا بهترین قیمت رزین سختی گیر آب را از ما بخواهید. برای مشاوره رایگان و یا اطلاع دقیق از لیست قیمت رزین پرولایت با کارشناسان ما با شماره 79315-021 در تماس باشید.

 • رزین سختی گیر کاتیونی پرولایت

نحوه کار این این این مدل رزین ها بدین صورت است که یون های مثبت را از آب حذف می کنند. رزین های کاتیونی در انواع مختلفی در بازار یافت می شوند برخی آنها قدرتمند تر و برخی دیگر ضعیف تر هستند. همین موضوع باعث شده خریداران  قبل از خرید دقت و بررسی ویژه ای نسبت به ویژگی های این رزین ها داشته باشند. از پر کاربرد ترین مدل های رزین سختی گیر پرولایت می توان به رزین کاتیونی c100 پرولایت و رزین کاتیونی C100E پرولایت اشاره کرد. این دو مدل بیشتر به منظور تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرند از این رو آنها را به عنوان رزین سختی گیر آب یا رزین سختی گیر کاتیونی نیز می شناسند. در اصل دو مدل رزین پرولایت C100E و C100 می توانند یون سدیم را در سیستم های تصفیه آب با کلسیم و منیزیم جایگزین کنند. این فرایند منجر به افزایش سطح کیفیت آب می شود. برای اطلاع دقیق تر از قیمت رزین کاتیونی می توانید با ما در تماس باشید.

رزین کاتیونی پرولایت (قوی)

رزین های پلی استایرن ماکرو متخلخل دارای ساختارهای منفذی به طور قابل توجهی قوی تر از رزین های ژل پلی استایرن هستند که به رزین های ماکرو متخلخل به عنوان کاتالیزور و همچنین امکان استفاده در کاربردهای غیر قطبی نامناسب برای رزین های ژل را می دهد. این باعث ایجاد رزین هایی می شود که از نظر اسمزی و اکسیداتیو پایدارتر هستند و کمتر مستعد تجزیه مکانیکی هستند. به طور کلی، رزین کاتیونی پرولایت اسید قوی درشت متخلخل اغلب گزینش پذیری بالاتری نسبت به همتایان خود ارائه می دهند.

کاربردهای معمول برای رزین کاتیونی پرولایت قوی 

 • کاتالیز اسید
 • تصفیه بیودیزل 
 • پرداخت میعانات
 • نرم کننده آب خانگی و صنعتی
 • معدنی زدایی صنعتی
 • آبکاری فلز
 • مدارهای اولیه و ثانویه در نیروگاه های هسته ای
 • تصفیه اسیدهای آمینه
 • قند زدایی و کروماتوگرافی
 

جدول مشخصات رزین کاتیونی پرولایت قوی 

محصول نوع فرم یونی مجموع ظرفیت بر حسب (min.) (eq/l) میزان رطوبت (%) میزان جذب میزان برگشت پذیری (max. %) کاربرد
C100E ژل پلی استایرن Na+ 1.9 50- 46 1.27 Ca2+__Na+8Na+__H+10 نرم کننده و دمینرالیزاسیون رزین، به طور گسترده ای در صنعت و برنامه های کاربردی داخلی تصفیه آب و کم کردن سختی آب
c100 ژل پلی استایرن Na+ 2.0 44-48 1.29 Na+__H+9 نرم کننده اولیه و رزین معدنی زدایی صنعتی و کاربردهای آب آشامیدنی
C100X10 ژل پلی استایرن Na+ 2.2 40-43 1.30 Na+__H+8 مقاومت بالا در برابر اکسیداسیون. جداسازی از رزین های آنیونی در برنامه های کاربردی بستر مخلوط و ضعیف است رزین های کاتیونی اسیدی در بسترهای لایه ای
SUPERGELTM SGC650 ژل پلی استایرن Na+ 2.2 40-43 1.30 Na+__H+10 اندازه ذرات یکنواخت مورد استفاده برای پولیش و آرایش میعانات مگابایت فیزیکی عالی ارائه می دهد استحکام و مقاومت بالا به OSA در ارتباط با سوپرژل SGA550
c150 درشت متخلخل پلی استایرن Na+ 1.8 48-53 1.25 Na+__H+7 ساختار ماکرو متخلخل بالا ارائه می دهد مقاومت در برابر OSA در شرایط عملیاتی چالش برانگیز مانند عملکرد میعانات و پردازش برنامه ها
c160 درشت متخلخل پلی استایرن Na+ 2.3 35-40 1.30 Na+__H+4 درشت متخلخل با پیوند متقاطع بالاتر رزین با تعویض بالاتر ظرفیت ارائه عالی مقاومت در برابر اکسیداسیون برای پردازش برنامه ها، و در تصفیه پسماندهای صنعتی

رزین کاتیونی پرولایت ضعیف 

رزین کاتیونی پرولایت ضعیف عمدتاً برای رقیق کردن و نرم شدن آب استفاده می شوند.اما همچنین می تواند برای حذف فلزات سنگین در تصفیه آب آشامیدنی، فرآیندی و فاضلاب استفاده شود.آنها همچنین در کارتریج های آب آشامیدنی، کاربردهای دارویی و بیوتکنولوژی استفاده می شوند.تمام محصولات رزین کاتیونی اسید ضعیف از نوع  پلی اکریلیک هستند. .

جدول مشخصات رزین کاتیونی پرولایت ضعیف 

محصول نوع فرم یونی مجموع ظرفیت بر حسب (min.) (eq/l) میزان رطوبت (%) میزان جذب میزان برگشت پذیری (max. %) کاربرد
C104Plus متخلخل پلی اکریلیک H+ 4.7 55- 45 1.19 H+__Ca2+20 H+__Na+60 قابلیت بازسازی با ظرفیت بالا رزین dekalization با تبادل خوب سینتیک در درجه غذایی به عنوان C104EPlus.
c106 درشت متخلخل پلی اکریلیک H+ 2.7 54-64 1.14 H+__Ca2+20 H+__Na+100 مقاومت بالاتر در برابر OSA برای پردازش برنامه های کاربردی، مانند به عنوان استخراج آنتی بیوتیک و درمان میعانات آمونیاکی
C107E متخلخل پلی اکریلیک H+ 3.6 53-58 1.17 H+__Ca2+25 H+__Na+90 دیکالیزاسیون به طور خاص طراحی شده است. رزین برای استفاده در کارتریج های کوچک برای برنامه های کاربردی داخلی نه همیشه بازسازی
C115E متخلخل پلی متاکریلیک H+ 3.5 46-53 1.10 H+__Ca2+40 H+__Na+100 برای فرآیند بسیار ضعیف اسیدی است برنامه های کاربردی به ویژه در صنعت داروسازی برای Carix™ توصیه می شود (Veolia Water Technologies)
 • رزین سختی گیر آنیونی پرولایت 

همانطور که می دانید رزین سختی گیر آنیونی به منظور حذف یون های منفی مورد استفاده قرار می گیرد. رزین آنیونی پرولایت هم به صورت ضعیف و قوی در بازار موجود هستند. اما به صورت معمول برای تصفیه آب از رزین آنیونی قوی استفاده می شود.  از مهم ترین رزین آنیونی پرولایت می توان به رزین آنیونی A400 پرولایت اشاره کرد. این رزین آنیونی پرولایت بسیار قدرتمند است و قابلیت حذف سیلیکا را با ظرفیت بالا دارد. در نظر داشته باشید حذف عنصر سیلیکا در آب یکی از مهم ترین عوامل در کاهش سختی آب و تصفیه آن است.

برای مشاوره خرید رزین آنیونی پرولایت و یا اطلاع دقیق از قیمت رزین آنیونی در وب سایت جهان آب
می توانید با کارشناسان ما به شماره 79315-021 در تماس باشید.

رزین آنیونی پرولایت قوی 

Purolite طیف گسترده ای از رزین های تبادل یونی آنیونی پایه قوی (SBA) را بر اساس ماتریس پلی استایرن یا پلی اکریلیک با ساختارهای ژل و ماکرو متخلخل دارد. این محصولات شامل نوع I و نوع II، و همچنین قابلیت انتخاب پایه و یون مخلوط می باشد.  آنها به صورت گسترده عرضه می شوند و طیفی از گریدها و اشکال یونی برای بهینه سازی عملکرد دارند. رزین های نوع I راندمان حذف سیلیس بالاتری دارند و از نظر حرارتی پایدارتر هستند. این در حالی است که نوع II دارای ظرفیت عملیاتی بالاتر رزین های پلی استایرن در مقایسه با آن ها سفت تر و آبگریز تر هستند.
رزین های پایه پلی اکریلیک به طور معمول، آنها همچنین پایداری حرارتی بالاتری دارند. هنگام انتخاب رزین آنیون پایه قوی مناسب در نظر گرفته می شود زیرا آنها می توانند عملکرد را تحت تاثیر قرار دهند. برخی از برنامه های کاربردیدر بسیاری از موارد، Purolite محصولات آنیون پایه قوی معادل را در هر دو نوع ژل و ماکرو متخلخل تولید می کند.
به طور کلی، رزین های از نوع ژل دارای وزن شکست بالاتری هستند و سطوح فعالیت بالاتری را ارائه می دهند. در نظر داشته باشید رزین های با جنس ماکرو متخلخل به دلیل منافذشان مقاومت بهتری در برابر ساییدگی شوک اسمزی دارند.دسترسی بهتر  و مقاومت بیشتر در برابر رسوب به دلیل مساحت سطح زیاد است.

جدول مشخصات رزین آنیونی پرولایت قوی 

محصول نوع فرم یونی مجموع ظرفیت بر حسب (min.) (eq/l) میزان رطوبت (%) میزان جذب میزان برگشت پذیری (max. %) کاربرد
A400 ژل نوع I پلی استایرن Cl- 1.3 54- 48 1.08 Cl-__OH-30 عمدتاً در آب صنعتی استفاده می شود مناسب برای آب و هوای گرمتر به دلیل پایداری دمایی بالاتر آن. بهترین حذف سیلیس حتی در جریان همزماندر نوع های مختلط به عنوان A400MB، Purofine PFA400MB یا A400TL.
A444 ژل نوع I پلی استایرن Cl- 1.0 50-60 1.07 Cl-__OH-30 آنیون ژل با رطوبت بالا جایگزین رزین برای دمینرالیزاسیون ارائه می دهد افزایش مقاومت در برابر مواد آلی
A600 ژل نوع I پلی استایرن Cl- 1.4 43-50 1.09 Cl-__OH-25 رزین درجه یک با مجموع بالا و ظرفیت و وزن شکستن بالا به همراه نشتی سیلیس بسیار کم
SUPERGEL SGA550 ژل نوع I پلی استایرن Cl- 1.4 43-48 1.09 Cl-__OH-24 رزین سوپرژل با اندازه ذرات یکنواخت - با مقاومت مکانیکی بالاتر- و شوک اسمزی توصیه شده برای پرداخت میعانات و نوع ترکیبی آرایشی-conjunction with Supergel SGC650.
A500Plus نوع I درشت متخلخل پلی استایرن Cl- 1.1 54-65 1.08 Cl-__OH-20 نسخه ماکرو متخلخل A400 مقاومت بیشتری در برابر OSA ارائه می دهد.- عمدتا در پرداخت میعانات استفاده می شود یا نوع ترکیبی آرایشی، که در آن وجود دارد - ساختار پلیمری به مقاومت کمک می کند- رسوب آلی

رزین آنیونی پرولایت ضعیف 

 رزین آنیونی پرولایت ضعیف ژل و ماکرو متخلخل را تولید می کند. محصولات ژل آنیون پایه ضعیف پرولایت دارای نوع اکریلیک است در حالی که محصولات ماکرو متخلخل آنیون پایه ضعیف این برند دارای اکریلیک یا نوع استایرنیک آنیون‌های باز ضعیف از نظر شیمیایی پایدارتر از آنیون‌های باز قوی هستند و برای حذف استفاده می‌شوند. اسیدهای معدنی، اسیدهای آلی و سایر مواد آلی. آنها در برابر رسوبات آلی بسیار مقاوم هستند. کاربردهای رزین های پرولایت آنیون پایه ضعیف بسیار گسترده است.  

جدول مشخصات رزین آنیونی پرولایت ضعیف 

محصول نوع فرم یونی مجموع ظرفیت بر حسب (min.) (eq/l) میزان رطوبت (%) میزان جذب میزان برگشت پذیری (max. %) کاربرد
C100Plus درشت متخلخل پلی استایرن Free Base 1.3 53-62 (Cl- form) 1.04 Free Base __Cl- 22 پرکاربردترین WBA در IWT به دلیل مقاومت خوب در برابر رسوب آلی و عملکرد بالا
C103Plus درشت متخلخل پلی اکریلیک Free Base 1.5 51-58 (Cl- form) 1.04 Free Base __Cl-25 درجه S مورد استفاده در غذا صنایع معدن زدایی و رنگ زدایی
A133 متخلخل پلی اکریلیک Free Base 1.7 46-54 (Cl- form) 1.04 Free Base __Cl-25 مناسب برای املاح ورنگ زدایی محلول های قندی- رزین WBA با ظرفیت بسیار بالا.
A111 متخلخل پلی متاکریلیک Free Base 1.7 56-62 (Cl- form) 1.02 Free Base __Cl-45 رطوبت بالا، WBA با ظرفیت بالا رزین بدون کواترنر - گروه های تبادل یونی می تواند پیشنهاد دهد- مزایای قابل توجه برای آبهای آلی باربر ومحلول های شیرین کننده
A110 متخلخل پلی متاکریلیک A110 A110 A110 A110 A110 A110
A848 A848 A848 A848 A848 A848 A848 A848
A830 A830 A830 A830 A830 A830 A830 A830
 • رزین سختی گیر میکس بد پرولایت 

 در برخی موارد نیاز است به صورت همزمان هم یون های مثبت و هم یون های منفی از آب حذف شوند به همین دلیل نیاز است از رزین میکس بد استفاده گردد. توجه داشته باشد با استفاده از این رزین می توانید میزان سختی آب را تا اندازه زیادی کاهش دهید. رزین میکس بد MB400 پرولایت یکی از پرکاربرد ترین رزین پرولایت میکس بد است. این رزین قابلیت  حذف یون های کلسیم، منیزیم، منگنز و کلرید را دارد. با استفاده از ای نمونه رزین می توانید آب خالص تولید کنید که برای مصارف صنعتی و آزمایشگاهی کاربرد دارد.
 

مشخصات فیزیکی و شیمیایی رزین کاتیونی C100

رزین کاتیونی پرولایت C100 کاربردهای زیادی در حذف مواد معدنی و سختی گیرهای صنعتی دارد. از این رو یکی از پرفروش ترین محصولات رزین پرولایت است. 
 •  برنامه های کاربردی اصلی رزین C100 
نرم کننده – صنعتی
حذف مواد معدنی یا معدن زدایی صنعتی وقتی که با اسیدها بازسازی می شود.
 • مزایای رزین پرولایت C100
ظرفیت عملیاتی بالا
عملکرد جنبشی خوب
ترکیب فیزیکی و شیمیایی عالی
ثبات و پایداری 
 
برای دانلود اطلاعات بیشتر از مشخصات فیزیکی رزین پرولایت C100 یا برای اطلاعات دقیق تر از فروش رزین پرولایت c100  در وب سایت جهان آب با شماره 79315-021 در ارتباط باشید.
ساختار پلیمر پلی استایرن با شبکه های DVP
شکل ظاهری دانه های کروی شکل به رنگ کهربایی روشن
فرم یونی Na+
محدوده اندازه ذرات 300-1200 میکرومتر
ضریب یکنواختی  حداکثر 1.7
حداکثر درجه حرارت 120 درجه سانتی گراد
وزن مخصوص  1.29
دانلود
رزین کاتیونی پرولایت

مشخصات فیزیکی و شیمیایی رزین سختی گیر کاتیونی C100E

رزین پرولایت C100E به منظور سختی گیر آب مورد استفاده قرار می گیرد. این رزین هم برای حذف یون های مثبت محلول در آب کاربرد دارد. این مدل رزین پرولایت در واقع عملکردی شبیه مدا قبلی دارد و یون های سدیم را با یون های کلسیم و منزیم جایگزین می کند.

 • برنامه های کاربردی اصلی

نرم کننده – آب آشامیدنی
فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی
نرم کننده – صنعتی

 • مزایای رزین C100E

بازسازی کارآمد
عملکرد جنبشی خوب
قابلیت استخراج کم

برای دانلود اطلاعات بیشتر از مشخصات فیزیکی رزین پرولایت C100E می توانید بر روی گزینه روبرو کلیک کنید و برای اطلاع دقیق از قیمت رزین پرولایت c100e با شماره 79315-021 در ارتباط باشید.

ساختار پلیمر پلی استایرن با شبکه های DVP
شکل ظاهری دانه های کروی شکل به رنگ کهربایی روشن
فرم یونی Na+
محدوده اندازه ذرات 300-1200 میکرومتر
ضریب یکنواختی  حداکثر 1.7
حداکثر درجه حرارت 120 درجه سانتی گراد
وزن مخصوص  1.29
حداکثر ظرفیت کل سدیم 43.7 کیلوگرم بر فوت مکعب
حفظ رطوبت در فرم Na+ 44-48%
دانلود
رزین سختی گیر آنیونی پرولایت

مشخصات فیزیکی و شیمیایی رزین سختی گیر آنیونی A400

رزین پرولایت A400  یک رزین آنیونی است. در نظر داشته باشید افت فشار در این مدل رزین به عوامل زیر وابسته است.

 • افت فشار در بستر رزین تبادل یونی بستگی دارد
 • بر روی توزیع اندازه ذرات، عمق بستر و حجم فضاهای خالی
 • مواد مبادله، و همچنین بر روی سرعت جریان و ویسکوزیته
 • راه حل نفوذی عوامل موثر بر هر یک از این پارامترها –
 • مانند وجود ذرات معلق فیلتر شده توسط بستر،
 • تراکم پذیری غیر طبیعی رزین یا ناقص بودن آن
 • طبقه بندی تخت – اثر نامطلوب و نتیجه خواهد داشت
 • در افزایش ریزش سر بسته به کیفیت
 • آب ورودی، کاربرد و طراحی کارخانه، خدمات
 • نرخ جریان ممکن است از 10 تا 40 BV/h متفاوت باشد.

کاربردهای رزین سختی گیر مدل A400 

معدنی سازی – آب صنعتی و حذف سیلیس

مزایای رزین پرولایت A400

ظرفیت عملیاتی بالا

بازسازی کارآمد

عملکرد جنبشی خوب

برای دانلود اطلاعات بیشتر از مشخصات فیزیکی رزین پرولایت A400 می توانید بر روی گزینه روبرو کلیک کنید.

ساختار پلیمر پلی استایرن با شبکه های DVP
شکل ظاهری دانه های کروی شکل به رنگ کهربایی روشن
گکروه عملکردی نوع I آمونیوم کواترنر
محدوده اندازه ذرات 300-1200 میکرومتر
ضریب یکنواختی  حداکثر 1.7
حداکثر درجه حرارت 120 درجه سانتی گراد
وزن مخصوص  1.29
حداکثر ظرفیت کل سدیم 43.7 کیلوگرم بر فوت مکعب
حفظ رطوبت در فرم Na+ 44-48%
دانلود
رزین سختی گیر پرولایت

مشخصات فیزیکی و شیمیایی رزین میکس بد MB400

رزین MB400 برای دستگاه های دیونایزر و تولید آب مقطر  کاربرد را دارد. فرایند کار این مدل رزین بدین شکل است که تمام یون های محلول در آب را جذب می کند و به جای آن یون ها H+ و OH- را جایگزین می کند. به همین دلیل درجه خلوص آب بسیار بالاتر می رود. یکی از کاربردهای مهم این رزین پرولایت در صنایع و آزمایشگاه ها و تصفیه خانه آب و فاضلاب می باشد. 

برنامه های کاربردی اصلی

دمینرالیزاسیون – تخت مختلط

کارتریج

مزایای رزین پرولایت MB400 

 

همه منظوره

 

برای دانلود اطلاعات بیشتر از مشخصات فیزیکی رزین پرولایت MB400 می توانید بر روی گزینه روبرو کلیک کنید.

 

ساختار پلیمر پلی استایرن با شبکه های DVP
شکل ظاهری دانه های کروی شکل به رنگ کهربایی روشن
فرم یونی Na+
محدوده اندازه ذرات 300-1200 میکرومتر
ضریب یکنواختی  حداکثر 1.7
حداکثر درجه حرارت 120 درجه سانتی گراد
وزن مخصوص  1.29
حداکثر ظرفیت کل سدیم 43.7 کیلوگرم بر فوت مکعب
حفظ رطوبت در فرم Na+ 44-48%
دانلود

انواع رزین برای سختی گیری آب

 

رزین های سختی‌گیری آب، متنوع هستند. برخی  از رزین‌های مهم برای سختی‌گیری آب عبارتنداز:

 • رزین آنیونی سختی گیر آب: این نوع رزین‌ها به منظور جذب یون‌های آنیونی مثل سولفات، کربنات، نیترات و فلوراید استفاده می‌شوند. مثال‌هایی از رزین‌های آنیونی شامل رزین سدیم، رزین کلروئید و رزین آنیونی آمینی هستند.

 • رزین های کاتیونی سختی گیر آب: این نوع رزین‌ها به منظور جذب یون‌های کاتیونی مانند کلسیم، منیزیم و آهن استفاده می‌شوند. رزین‌های کاتیونی شامل رزین کلروئید، رزین سدیم و رزین کاتیونی آمینی می‌باشند.

 • رزین های عالی‌سازی آب: این نوع رزین‌ها به منظور بهبود کیفیت سطح آب و حذف آلودگی‌هایی مانند  بو، رنگ، طعم و افزایش شفافیت آب استفاده می‌شوند. رزین های عالی‌سازی آب معمولاً شامل ترکیباتی مثل رزین های قابل حل در آب، رزین های میعانی و رزین های اصلاح شده بر اساس پلیمرهای طبیعی یا مصنوعی می‌باشند.

 • رزین های تبادل یونی: این نوع رزین‌ها برای تصفیه آب و جداسازی یون‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این رزین‌ها قادر به جذب یون‌های مختلف هستند و با انجام فرآیندهای تبادل یونی، یون‌های معدنی مضر را از آب حذف می‌کنند. مثال‌هایی از رزین‌های تبادل یونی شامل رزین‌های نویترات، رزین‌های سولفونیک و رزین‌های مخلوطی هستند.

 انتخاب رزین سختی گیر آب بستگی به نوع آب و شرایط خاص محیط دارد. به همین دلیل انتخاب درست رزین سختی گیر آب نیازمند بررسی ویژگی های آب محیط است. 

نکاتی در مورد رزین نرم کننده آب

به نقل از linkedin.com تصفیه خانه آب Haiyuan

رزین نرم کننده آب رزینی است که به منظور نرم کردن آب سخت مورد استفاده قرار می گیرد و قابلیت حذف یون های کلسیم و منیزیم موجود در آب را دارد. رزین نرم کننده مانند سایر مواد مصرفی عمر مفید خاصی دارد. 

عمر مفید رزین نرم کننده به طور کلی 3-5 سال است، اما رزین در عملکرد واقعی تحت تأثیر عواملی قرار می گیرد که یکی از این عوامل کیفیت آب تصفیه شده است. اگر سختی آب خام خیلی زیاد باشد و رزین بیش از حد بارگذاری شود، باید دفعات تعویض رزین را افزایش داد.

چه عواملی بر عمر مفید رزین نرم کننده آب تأثیر می گذارند

 • از آنجایی که خط لوله آب خام معمولاً از یک خط لوله فولادی کربنی است، واکنش اکسیداسیون بین آب و خط لوله باعث تولید یون های آهن می شود. پس از ورود به رزین، گروه تبادل عملکردی رزین با طولانی شدن زمان اجرا کاهش می یابد که با مصرف زیاد نمک خود را نشان می دهد. کیفیت پایین آب بازیافتی

2. بازسازی مکرر رزین: به دلیل بازسازی طولانی مدت و مکرر رزین، هر بار که رزین بازسازی می شود، رزین ها به یکدیگر ساییده می شوند و ارزش اتصال متقاطع (مقاومت مکانیکی) رزین به تدریج کاهش می یابد. به دلیل فشار آب و سایش مکانیکی بین رزین ها کاهش می یابد. ، اسکلت تغییر شکل می دهد و خروجی آب گاهی اوقات در حین کار زرد می شود و چرخه تولید آب به وضوح کوتاه می شود و در نتیجه اثر بازسازی نهایی رضایت بخش نیست.

چگونه عمر مفید رزین نرم شده را افزایش دهیم

عوامل زیادی وجود دارد که می تواند عملکرد رزین های نرم کننده آب را در طول زمان کاهش دهد. با این حال، اقداماتی وجود دارد که می توانیم برای بهبود عملکرد و افزایش عمر سیستم انجام دهیم. کلر و کلرامین را می توان با نصب فیلتر کربن فعال قبل از نرم کننده آب از آب حذف کرد. اگر فشار آب ورودی به طور غیر ضروری بالا باشد، گاهی اوقات می توان با نصب یک تنظیم کننده فشار، شوک هیدرولیک را کاهش داد. مشکلات مربوط به مقیاس آهن و منگنز را می توان با افزودن یک پاک کننده بستر رزینی به چاه آب نمک مخزن نمک هر بار که نمک اضافه می کنید، تا حد زیادی بهبود بخشید. انجام این مراحل کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که نرم کننده آب شما به عمر و عملکرد کامل سیستم می رسد.

معمولاً چه مدت زمان نیاز به تعویض رزین نرم کننده دارد

زمان تعویض رزین نرم کننده با توجه به شرایط مختلف کیفیت آب تعیین می شود. هرچه کیفیت آب بدتر باشد، عمر رزین کمتر است. از آنجایی که مواد مختلفی در آب وجود دارد که از میان آنها یون های آهن، یون های آلومینیوم، کلر فعال، مواد آلی و سایر مواد می توانند باعث مسمومیت و خرابی رزین شوند، طول رزین نیز با توجه به کیفیت آب تعیین می شود. با توجه به تجربه گذشته: کیفیت عمومی آب، رزین را می توان برای حدود 2-4 سال استفاده کرد. کیفیت آب ضعیف است، رزین می تواند کمتر از 2 سال استفاده شود. کیفیت آب خوب است، رزین می تواند بیش از 3 سال استفاده شود. خلاصه: اگر کیفیت آب بالا باشد، فرکانس بازسازی مکرر خواهد بود.

بررسی قیمت رزین تصفیه آب

 قیمت رزین تصفیه آب می‌تواند بر اساس عوامل مختلف متغیر باشد برخی از این موارد عبارتند از:

 • تولید و تامین مواد اولیه می تواند بر روی  قیمت رزین تصفیه آب تاثیر بگذارد. رزین تصفیه آب معمولاً به عنوان یک ماده شیمیایی وارد می‌شود و هزینه تولید و تامین مواد اولیه مانند پتروشیمی‌ها و روغن‌های معدنی می‌تواند بر قیمت آن تأثیر داشته باشد.

 • تکنولوژی تولید می تواند پیشرفته باشد به همین دلیل می تواند تولید رزین تصفیه آب هزینه بالاتری داشته باشد. همچنین هزینه تأسیس و نگهداری دستگاه ها و تجهیزات تولید نیز می‌تواند بر قیمت رزین تصفیه آب تأثیرگذار باشند.

 • رقابت در بازار هم می تواند قیمت رزین تصفیه آب را بالا پایین کند. زیرا رقابت زیاد منجر می شود به  تنوع و انتخاب بیشتر برای مشتریان و قیمت را کمتر می کند.

 • افزایش هزینه های حمل و نقل هم یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت رزین تصفیه آب است. هزینه بارگیری، حمل و نقل و … می‌تواند باعث افزایش قیمت ها شود.

شما می توانید بهترین قیمت رزین تصفیه آب را از ما بخواهید برای اطلاع دقیق از قیمت رزین تصفیه آب می توانید با شماره 79315-021 در تماس باشید.

سوالات متداول

بیشتر رزین های تجاری از پلی استایرن سولفونات ساخته می شوند و پس از آن پلی آکریلات. رزین های تبادل یونی به طور گسترده در فرآیندهای مختلف جداسازی، خالص سازی و آلوده زدایی استفاده می شوند. رایج ترین نمونه ها نرم کردن آب و تصفیه آب است.

آب سخت و خام دارای مواد معدنی مضر روی بستری از رزین کاتیونی به شکل سدیم عبور داده می شود. یون‌های کلسیم و منیزیم که سختی آب را ایجاد می‌کنند، توسط رزین سختی گیر آب به سمت بالا هدایت می‌شوند و در جایگزینی یون‌های سدیم از رزین خارج می‌شوند. بعد از این عمل آب خالص شده و به اصطلاح نرم می شود.

به جرات می توان گفت بهترین رزین برای از بین بردن آهن آب رزین پورولیت SST-60 است.

رزین سختی گیر آب، وسایلی هستند که کلسیم، منیزیم و سایر مواد معدنی را از آب آشامیدنی حذف می کنند. دانه های رزین می توانند، کلسیم و منیزیم را به دام بیندازند و آنها را با سدیم یا پتاسیم مبادله کنند.

قیمت رزین تصفیه آب بسته به نوع رزین (قوی یا ضعیف بودن) ، نوع برند، سایز رزین، قیمت ارز، حمل و نقل، واسطه گری یا خرید مستقیم و … می تواند متفاوت باشد.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)