با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.

گرمکن و هیتر برقی استخر ، سونا و جکوزی

راهنمای کامل خرید گرمکن و هیتر برقی استخر 

گرمکن یا هیتر برقی استخر (Electric pool heater)  یک دستگاه است که به منظور گرم کردن آب استخر مورد استفاده قرار می گیرد و انتقال حرارت با برق عمل می کند. این دستگاه وظیفه حفظ دمای آب استخر را در فصول سرد سال بر عهده دارد. در نظر داشته باشید گرمکن برقی استخر در دو نمونه تولید می شود که عبارتند از:

 • المنت برقی 
 • دستگاه های هیت پمپ

در ادامه به صورت کامل مقایسه همه گرمکن های برقی – مزایا و معایب آن را مورد بررسی قرار داده ایم.

قیمت هیتر برقی سونا خشک ، استخر و جکوزی

فروشگاه جهان آب به عنوان وارد کننده انواع قطعات و تجهیزات استخر و جکوزی توانسته بهترین قیمت هیتر برقی استخری– سونا خشک و جکوزی را برای مشتریان فراهم کند. ما با انتخاب بهترین برندهای معتبر دنیا همراه با ضمانت اصل بودن و گارانتی توانسته ایم رضایتمندی مشتریان زیادی را در کارنامه خود داشته باشیم. علاوه بر این، ما با فراهم کردن انواع هیتر برقی سونا خشک ایرانی معتبر برای هر بودجه و سلیقه ای محصول ارائه کرده ایم. شما می توانید برای خرید و یا استعلام قیمت هیتر برقی سونا خشک و جکوزی  ، قیمت گرمکن استخر  و یا قیمت هیتر برقی سونا خشک ایرانی با کارشناسان ما با شماره 79315-021 در تماس باشید.

مزیت گرمکن برقی استخر

یکی از مزایای گرمکن برقی استخر این است که نیاز به تامین سوخت از منابع گازی و یا روغن نیست. شما به راحتی می توانید از برق خانه خود به راحتی این دستگاه را متصل کنید. علاوه بر این، هیتر برقی استخر دارای قابلیت تنظیم دما را دارد.

نحوه کار گرمکن برقی استخر مدل المنت دار 

هیتر برقی المنت دار استخر ممکن است از یک یا چند المنت تشکیل شده باشد. نحوه کار هیتر برقی استخر به گونه است که ابتدا المنت های برقی هیتر، برق را به حرارت تبدیل می کنند و آب از طریق لوله های ورودی – خروجی به هیلتر وارد می شود و با قرار گرفتن در اطراف المنت گرمایی، انتقال حرارت اتفاق می افتد. بعد از این آب گرم از خروجی دستگاه به سمت استخر هدایت می شود. در نظر داشته باشید در این فرآیند داشتن یک پمپ استخر سیرکوله لازم است. همچنین از پمپ های تصفیه هم می توان برای این کار استفاده کرد. گرمکن استخر خود دارای تجهیزات خاصی از جمله: فلوسوئیچ، ترموستات آب و … می باشد.

هیتر برقی استخر مدل المنت دار

نحوه کار گرمکن برقی استخر مدل هیت پمپ 

دستگاه هیتر برقی استخر هیت پمپ بر اساس عملکرد کولرهای گازی کار می کند. در اصل یک گرمگن غیر مستقیم محسوب می شود که دارای اجزای کمپرسور، کندانسور، اواپراتور و … می باشد. نحوه کار دستگاه هین پمپ بر اساس مبدل حرارتی و قطعه اواپراتور است که گرما را به محیط می دهد.

هیتر برقی استخر مدل هیت پمپ

مقایسه انواع هیتر برقی استخر 

 

 • هیتر های برقی استخر المنت دار نسبت به هیت پمپ ها هزینه و قیمت کمتری دارند اما مصرف برق آنها به دلیل استفاده از المنت بالا است.
 • گرمکن های برقی استخر مدل المنت دار فضای کمتری اشغال می کنند این در حالی است که گرمکن استخری هیت پمپ ها فضای بیشتری نیاز دارند.
 • هزینه تعمیر و نگهداری دستگاه گرمکن برقی استخر مدل هیت پمپ به دلیل نوع ساختار بیشتر از گرمکن برقی استخر مدل المنت است.
 • راه اندازی و نصب هیتر برقی استخر مدل هیت پمپ باید در فضای باز و یا در موتورخانه و تهویه مناسب اتفاق بیفتد این در حالی است که گرمکن برقی استخر مدل المنت دار نیاز به این موراد ندارد.

هیتر برقی سونا خشک 

هیتر برقی سونا خشک به منظور تولید حرارت برای اتاق سونا مورد استفاده قرار می گیرد. ساز و کار این دستگاه بر اساس جرقه زنی الکتریکی است و نیاز به سوخت و یا منبع دیگری ندارد. هیتر برقی سونا خشک قابلیت تنظیم دارد. همچنین برخی از مدل های هیتر برقی سونا خشک به دلیل داشتن کنترل پنل دیجیتالی به شما امکان عملکرد و دمای دقیق محیط را می دهد. در نظر داشته باشید به منظور ایمنی حتماً قبل از استفاده از این دستگاه لازم است تمامی دستورالعمل های آن را مطالعه کرده و از ظرفیت مناسب سیستم برقی مجموعه نیز اطمینان حاصل کنید. 

هیتر برقی سونا خشک

هیتر برقی سونا بخار 

هیتر برقی سونا بخار یکدستگاهی است که با استفاده از انرژی الکتریکی حرارت و بخار تولید می کند. اما نحوه انجام این کار بدین شرح است:

 • ابتدا گرمکن سونا با استفاده از یک یا چند المنت برقی جریان الکتریکی را به حرارت تبدیل می کند.
 • در مرحله بعدی این حرارت به دیواره های اتاق سونا و سنگ های سونا منتقل می شود. در نظر داشته باشید به منظور گرم شدن سنگ های سونا، قبلاً باید برآورد کاملی از ظرفیت سونا، اندازه و توان آن شده باشد در غیر این صورت گرمکن سونا بخار نمی آید نتیجه مطلوبی داشته باشد.
 • هنگامی که سطح حرارت مطلوب در سونا بخار به دست آمد، بخار آب از محفظه مخصوصی که در نزدیکی هیتر قرار دارد، تولید می‌شود. در این حالت آب به صورت قطره‌ای یا اسپری به سطح سنگ‌های سونا پاشیده می‌شود و در اثر تماس با سطح سنگ‌ها، بخار تولید می شود.

 • گرمکن برقی سونا بخار از سیستم ترموستات یا سیستم کنترل دما، به منظور تنظیم دمای سونا بهره مند است. این سیستم معمولاً به عنوان یک سنسور دما در سونا نصب می شود تا با اندازه‌گیری دما، هیتر را خاموش یا روشن کند و به ترتیب دمای مناسب سونا حفظ می گردد.

 • همچنین می توان در سونا بخار از سیستم تهویه به منظور تمیز کردن هوای سونا استفاده کرد.

هیتر برقی سونا بخار

 

گرمکن برقی جکوزی 

گرمکن برقی جکوزی یک دستگاهی است که به منظور گرم کردن آب جکوزی مورد استفاده قرار می گیرد. گرمکن اب جکوزی از یک المنت حرارتی الکتریکی درست شده که برق را به حرارت تبدیل می کند.

تجهیزات مهم گرمکن برقی جکوزی به صورت زیر است:

 • منبع برق: این دستگاه برای تامین برق لازم است از یک منبع برق خارجی مانند شبکه برق بهره بگیرد. 
 • تجهیزات و انواع سنسورها: گرمکن برقی جکوزی شامل انواع سنسورهایی است که هر کدام وظیفه خاصی دارند اعم از اندازه‌گیری و کنترل دما و این سنسورها می‌توانند دمای آب، دمای هوا یا دمای بدنه جکوزی را اندازه بگیرند.
 • قطعه المنت حرارتی: شاید گفت مهم ترین قسمت هیتر برقی جکوزی المنت حرارتی است که توسط برق تامین می‌شود و حرارت لازم برای گرم کردن آب را تولید می‌کند. این المنت معمولاً از جنس فلزات مقاوم به حرارت، مانند استیل ضد زنگ می باشد.
هیتر برقی جکوزی

عوامل موثر بر قیمت هیتر برقی سونا 

قیمت گرمکن اب جکوزی بر اساس عوامل مختلف می تواند متغیر باشد از جمله نوع برند، میزان کیفیت، قدرت و اندازه آن، داشتن تجهیزات جانبی بیشتر و یا تولید و ساخت در داخل ایران یا خارج از آن همگی بر روی قیمت نهایی هیتر برقی سونا تاثیر گذار هستند. با پیشرفت تکنولوژی و فناوری نوین نسل جدیدی از گرمکن های برقی سونا خشک و بخار وارد بازار شده اند که کیفیت و هزینه بالاتری دارند. شما بسته به نیاز، نوع فضا و بودجه خود می توانید یکی از این محصولات را انتخاب کنید. پیشنهاد می کنم حتماً قبل از خرید گرمکن برقی جکوزی و یا سونا با کارشناسان و متخصصان این حوزه مشاوره داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین دستگاه هیتر برقی سونا را با قیمت مقرون به صرفه برای مجموعه خود انتخاب کنید.

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)