با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.

کلریناتور مایع – پکیج تزریق کلر

دستگاه کلریناتور چیست؟ دستگاه کلرزن یا دستگاه کلریناتور مایع یا گاز یا پکیج کلرزنی نوعی دستگاه است که برای تزریق کلر یا تزریق مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. مهم ترین تجهیزات پکیج تزریق کلر یا دستگاه کلریناتور عبارتند از دوزینگ پمپ (پمپ تزریق)، میکسر، مخزن، شاسی، کلر و الکتروموتور است.

عملکرد دستگاه تزریق کلر یا پکیج کلرزنی به گونه ای است که با استفاده از پمپ تزریق یک دوز مشخص کلر را به مخزن وارد کرده و به وسیله میکسر با آب مخلوط می شود. سپس به سیال یا محیط مورد نظر به منظور گندزدایی و حذف بود تزریق می شود.

یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین تجهیزات در صنعت تصفیه و تزریق مواد شیمیایی  دستگاه کلرزنی و یا همان کلریناتور مایع است. از تزریق کلر برای گندزدایی و ضدعفونی‌کردن آب استفاده می‌کنند، مشابه با عملی که در استخرها انجام می‌گیرد. برای ضدعفونی‌کردن استخر از کلر استفاده می‌کنند تا عمل گندزدایی انجام شود. به‌طورکلی یکی از موادی که برای ضدعفونی‌کردن و گندزدایی آب‌ها بسیار شناخته شده و پرکاربرد بوده، کلر است. پکیج تزریق کلر (کلریناتور) به همراه میکسر عمل انتقال کلر به آب‌ها را انجام می‌دهد.

دستگاه کلریناتور چیست

قیمت پکیج کلرزنی

قیمت پکیج کلر زنی یا قیمت پکیج تزریق کلر بر اساس نوع تجهیزات بکار رفته در آن و براساس کاربردهای مختلف از جمله تصفیه آب آشامیدنی، تصفیه آب استخر، استفاده در صنایع برای تزریق مواد شیمیایی و … متفاوت است. پکیج کلرزنی در ظرفیت های متنوع ارائه می شود. پارامترهای مهمی مانند انتخاب و سلیقه مشتری – نوع ظرفیت انتخابی – انتخاب قطعات مورد استفاده در پکیج که ایرانی یا خارجی باشد و موارد دیگر می تواند نقش مهمی در قیمت پکیج کلرزنی داشته باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت پکیج تزریق کلر ( قیمت پکیج کلرزن) می توانید از همین صفحه اقدام کنید و یا با کارشناسان جهان آب به شماره 79315-021 در تماس باشید. 
قیمت دستگاه کلرزن اتوماتیک استخر می تواند  دستگاه کلرزن اتوماتیک بر اساس نوع تجهیزات بکار رفته در پکیج کلرزنی متفاوت است. پکیج کلرزنی در ظرفیت های متنوع ارائه می شود. پارامترهای مهمی مانند انتخاب و سلیقه مشتری – نوع ظرفیت انتخابی – انتخاب قطعات مورد استفاده در پکیج که ایرانی یا خارجی باشد و موارد دیگر می تواند نقش مهمی در قیمت پکیج کلرزنی داشته باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت پکیج تزریق کلر ( قیمت پکیج کلرزنی) می توانید از همین صفحه اقدام کنید و یا با کارشناسان جهان آب به شماره 79315-021 در تماس باشید. 
 

قیمت پکیج کلرزنی آب آشامیدنی و چاه

دسته بندی ها

تزریق کلر به آب توسط مکانیزم‌های مشخصی انجام می‌گیرد و مقدار یا دوز کلری که وارد آب می‌شود نباید از یک حد مشخص کمتر و یا بیشتر باشد. مقدار کلر کمتر از حد نیاز باعث می‌شود که گندزدایی و ضدعفونی‌کردن آب به طور کامل انجام نگیرد. همین‌طور کلر بیش از حد مجاز نیز مضر است. می‌دانید که کلر یکی از عناصری است که استنشاق بیش از حد آن باعث مسمومیت ریوی می‌شود . همچنین کلر اگر بیش از حد در تماس با پوست قرار بگیرد حساسیت‌های پوستی را ایجاد می‌کند.

مخزن کلر چیست؟ انواع مخزن کلر

مخزن نگهدارنده کلر فضایی که کلر مایع یا همان هیپوکلریت سدیم و کلر جامد شامل هیپوکلریت کلسیم ( به صورت کلی هیپوکلریناتور) وارد آن می شوند تا غلظت کلر به حد مطلوب برسد. جنس مخزن نگهداری کلر اغلب از پلی اتیلن است. این مخزن ها بر اساس میزان بزرگی و کوچکی می توانند متغیر باشند. قیمت مخزن کلر بر اساس همین پارامتر تعریف می شود.

میکسر تزریق کلر یا همزن

میکسر تزریق کلر دستگاهی است که به منظور همگن شدن محلول کلر و آب تا رسیدن به غلظت مناسب مورد استفاده قرار می گیرد. اجزای میکسر کلر شامل یک شفت و پروانه در انتها می باشد. جنس میکسر از استیل ضد زنگ ss316 است زیرا کلر ماده ای اکسید کننده و خورنده است و با توجه به قرار گرفتن مستقیم و دائمی میکسر با کلر باید جنس ان مقاوم باشد. میکسر هم همانند مخزن تنوع زیادی دارد.

انواع میکسر و مخزن

بسیاری از افراد تصور می کنند پکیج تزریق کلر فقط به منظور کلرزنی و تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرند. این در حالی است که پکیج کلرزنی با همین نام یا با نام پکیج تزریق مواد شیمایی در صنایع مختلف استفاده می شود. از این رو تجهیزات آن از جمله پمپ تزریق کلر ، میکسر و مخزن و پمپ الکتروموتور و … بر اساس کاربرد و ظرفیت متفاوت هستند.

کلریناتور (پکیج تزریق کلر)

به طور معمول جهت ازبین‌بردن میکروب‌ها و باکتری‌های موجود در آب از دستگاه‌های uv (اشعه فرابنفش) و یا دستگاه ازن ژنراتور استفاده می‌کنند. دستگاه ازن ژنراتور نسبت به سایر دستگاه‌های ضدعفونی‌کننده قیمت بالاتری دارد. پکیج تزریق کلر (کلریناتور) به همراه میکسر ارزان‌تر است و کاربرد و استفاده از آن نیز بسیار ساده‌تر از سایر دستگاه‌ها است. پکیج تزریق کلر همچنین برای استخرها نیز کاربرد دارد و در ضدعفونی‌کردن و گندزدایی استخرها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انتخاب نوع پکیج تزریق کلر و کلرزنی مایع به نوع استفاده و کاربردی که دارد وابسته است. هر نوع از پکیج تزریق کلر برای کار و عملکرد خاصی بهینه شده‌اند و انتخاب آن‌ها متناسب با کاربردی است که از این دستگاه انتظار داریم. نوع دوزینگ کلرزن بستگی به فشار خطی که مایع قرار است به آن تزریق شود و میزان تزریق دارد. فشار تزریق همیشه باید بیشتر از فشار خطی باشد که قرار است مایع به آن تزریق شود.

 

 
 
کلریناتور

مزایای استفاده از پکیج تزریق کلر (کلریناتور)

 • نصب آسان و راحت کلریناتور
 • حمل‌ونقل و جابه‌جایی راحت
 • هزینه پایین برای تهیه مواد اولیه (کلر)
 • کاربری راحت و آسان و بدون نیاز به نیرو متخصص
 • تمام اجزای پکیج کلرزنی (کلریناتور) از پیش مهندسی شده هستند.
 
 
کلریناتور

نکاتی که باید پس از نصب کلریناتور در نظر بگیرید

مخزن کلر را در این پکیج همیشه از مخلوط کلر و آب تصفیه شده پر نگه‌دارید. میزان اختلاط آب تصفیه شده و کلر در هر دستگاه کمی متفاوت است . برای آگاهی از نسبت دقیق این دو ماده راهنمای پکیج کلرزنی را مطالعه کنید.

مخزن کلر باید در بازه‌های زمانی مشخص به طور مداوم چک شود تا تمیز بماند. شیر تخلیه برای مخزن‌های بزرگ باید نصب شود. استفاده از شیر تخلیه و یا باز و بسته کردن آن در کلریناتور باید طبق دستورالعمل‌های دستگاه انجام بگیرد.

برای کارکرد بهینه و مناسب پمپ و به‌طورکلی تمیز نگه‌داشتن دستگاه یک سری دستورالعمل در هنگام خرید دستگاه ارائه می‌شود که با مطالعه این دفترچه راهنما از دستگاه به طور بهینه استفاده می‌کنید.

 

جزئیات دستگاه کلرزنی

اکسایش در فرایند تصفیه آب باعث می‌شود که اکسیژن‌خواهی مواد شیمیایی بسیار کاهش یابد. همچنین باعث سم‌زدایی و حذف ناخالصی‌ها نیز می‌شود. در تصفیه ثانویه این ناخالصی‌ها به لجن˓، کربن‌دی‌اکسید و آب تبدیل می‌شوند. اکسایش شیمیایی در آب به هنگام تصفیه عموماً به روش تزریق کلر انجام می‌شود که باعث ضدعفونی‌کردن و گندزدایی آب می‌شود.

بعد از مراحل تصفیه و اکسایش بیولوژیکی برخی از مواد آلی مقاوم همچنان در آب باقی می‌مانند که باید حذف شوند. همین‌طور توده‌های دیگری نیز ممکن است در آب باقی بماند مثل باکتری‌ها که باید از پساب به طور کامل حذف بشوند. این فرایند که منجر به حذف توده‌های آلی مقاوم و یا باکتری‌ها می‌شود را ضدعفونی‌کردن می‌نامند. ضدعفونی آب به‌وسیله تزریق کلر یا کلسیم هیپوکلریت به درون آب انجام می‌گیرد.

کلریناتور علاوه بر مخزن اصلی که جایگاه اختلاط کلر و آب است قسمت‌های دیگری نیز ارائه می‌شوند که از جمله این قسمت‌ها می‌توان به میکسر و پمپ دوزینگ اشاره کرد.

مخزن کلر در پکیج کلرزنی محلی است که مخلوط شما وارد می‌شود. این مخزن به طور مداوم به‌وسیله یک شفت و پروانه هم زده می‌شود تا عمل انحلال دو ترکیب به‌خوبی انجام پذیرد. کار پمپ دوزینگی در این دستگاه تزریق این محلول به آب یا مایعی است که قرار است ضدعفونی شود.

تمامی بخش‌های این دستگاه و تجهیزاتش می‌توانند با توجه به درخواست مصرف‌کننده آن تنظیم شود. دبی پساب یکی از عواملی است که بر نحوه کار دستگاه تأثیرگذار است.

 
کلریناتور

کاربرد کلریناتور

دستگاه کلرزنی (کلریناتور) برای تصفیه آب به‌منظور حذف باکتری‌های مضر و جلوگیری از ایجاد مضرات آن ساخته و استفاده می‌شود. کلر ماده‌ای است که برای ضدعفونی‌کردن و گندزدایی آب‌های آلوده بسیار مصرف می‌شود. البته مواد زیادی هستند که در فرایند تصفیه آب و ازبین‌بردن آلودگی‌های آب کاربرد دارند اما در پایان و در مراحل آخر تصفیه به‌منظور ازبین‌بردن توده‌های بزرگ باکتری و یا برخی مواد آلی مقاوم از کلر استفاده می‌شود.

باکتری‌های موجود در آب اگر از بین نروند امکان ایجاد بیماری را در مصرف‌کنندگان آب فراهم می‌کنند. در نتیجه از پکیج تزریق کلر (کلریناتور) به همراه میکسر استفاده می‌شود تا عمل ضدعفونی‌کردن آب به‌خوبی انجام بگیرد.

هدف از انجام کلرزنی ممکن است متفاوت باشد اما به طور معمول برای ضدعفونی و پاک‌سازی آب استخرها˓ گندزدایی آب آشامیدنی و گندزدایی و ضدعفونی پساب‌های صنعتی از دستگاه کلرزنی (کلریناتور) استفاده می‌شود.

کلریناتور

کلرزنی به دو صورت می‌تواند انجام بگیرد. از هر دو نوع کلر گازی و کلر مایع می‌توان برای کلرزنی استفاده کرد. اگر از کلر گازی استفاده کنید به آن کلرزنی گازی یا کلریناتور گازی می‌گویند که دستگاه آن نیز از نوع کلرزنی مایع متفاوت است . اگر از کلر مایع برای کلرزنی استفاده کنید به آن کلریناتور مایع و یا کلرزنی مایع نیز می‌گویند.

کلرزنی مایع موارد کاربرد زیادی دارد اما بیشتر برای ضدعفونی‌کردن و گندزدایی در مقیاس‌های کوچک به کار برده می‌شود. کلرزنی مایع در تصفیه پساب‌های صنعتی˓ پاک‌سازی آب استخرها و گندزدایی اجتماعات کوچک کاربرد دارد.

 

 

 

بخش‌های تشکیل‌دهنده پکیج تزریق کلر (کلریناتور) به همراه میکسر

پکیج تزریق کلر (کلریناتور) به همراه میکسر دارای اجزای مختلفی است که در ادامه به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت.

کلرزنی مایع (کلریناتور) شامل پمپ تزریق dosing pomp است که دارای پوششی مقاوم است و جنس آن معمولاً از پرو اتیلن و یا تفلون PVC /PE  می‌باشد. سیستم‌های پمپ دوزینگی بر اساس اینکه چه مقداری از ماده قرار است تزریق شود و یا فشار داخل لوله یا مخزنی که قرار است تزریق در آن انجام بگیرد چقدر است انواع متفاوتی دارند. هر کدام از دوزینگ پمپ‌ها توانایی تحمل یک مقدار فشار را دارند و یا ظرفیت آن‌ها برای تزریق مواد شیمیایی محدود است. باید توجه کنید که در هر ساعت چند لیتر کلر مایع قرار است که تزریق کنید و یا فشار وارده به تزریق کلر چقدر است تا پمپ دوزینگی مناسب با انتظار شما بر روی پکیج کلرزنی نصب گردد.

دستگاه کلرزنی مایع یا کلریناتور مایع بخش دیگری هم به نام شلنگ مکش دارد که با استفاده از این شلنگ˓ ماده شیمیایی را که در اینجا کلر است به درون محفظه تزریق می‌کند. در پمپ‌های دوزینگی به کار برده شده در دستگاه کلرزنی مایع (کلریناتور مایع) امکان اندازه‌گیری دقیق کلر وجود دارد و همچنین می‌توان مقدار دوز تزریق را کم و یا زیاد کرد و به نحوی فرایند تزریق را کنترل کرد.

ماده استفاده شده در تولید مخازن و پمپ‌های دوزینگی دستگاه‌های کلرزنی معمولاً از پلی‌اتیلن و یا تفلون است که با ماده موجود در محفظه یعنی کلر مخلوط نشوند و واکنش ندهند.

 

کلریناتور

روش کار پکیج تزریق کلر (کلریناتور) چگونه است؟

مراحل کار پکیج تزریق کلر (کلریناتور) به همراه میکسر شامل دو مرحله است که اول تهیه محلول و مرحله دوم تزریق محلول است. در مرحله اول ابتدا ماده شیمیایی موردنظر یا همان کلر باید با آب به نسبت‌های مشخص مخلوط شود. برای این کار ابتدا مقداری از کلر را وارد محفظه می‌کنیم و بعد آب را نیز به محفظه اضافه می‌کنیم؛ سپس با تنظیم کردن میکسر بر روی تعداد دورهای موردنظر آب و کلر را مخلوط می‌کنیم. در مرحله دوم تزریق محلول ساخته شده در مرحله قبل انجام می‌شود. برای این کار نیاز است تا از یک پمپ دوزینگ dosing pomp یا پمپ تزریق استفاده کنیم. پمپ‌های دوزینگ عمل تزریق محلول را انجام می‌دهند. پمپ‌های دوزینگ در هر دو حالت دستی و اتوماتیک موجود هستند و به هر دو روش می‌توانید مقدار تزریق را کنترل کنید.

روند کلی و اصولی دستگاه‌ها و پکیج تزریق کلر به همین صورت است که در بخش قبل توضیح داده شد. البته ممکن است که دستگاه‌های کلرزنی مختلف تفاوت خیلی کمی در جزئیات داشته باشند اما در اصل کار تفاوتی ایجاد نمی‌کند. دوزینگ پمپ به کاربرده شده در هر پکیج کلرزنی ممکن است از لحاظ اتوماتیک بودن و یا دستی بودن تفاوت داشته باشند و یا روند تزریق کمی متفاوت باشد.

 به طور مثال در بعضی از دستگاه‌ها ابتدا محلول پس از ساخته‌شدن وارد یک محفظه دیگر شده و سپس جابه‌جایی و تزریق آن صورت می‌گیرد اما عمدتاً پس از ساخت مستقیم تزریق می‌شود.

 

 

اجزای پکیج کلرزنی (کلریناتور) به همراه میکسر

به‌طورکلی در دستگاه‌های تزریق مواد شیمیایی که شامل پکیج تزریق کلر (کلریناتور) به همراه میکسر نیز می‌شود چند جز به طور ثابت هستند و وجود آن‌ها برای کارکرد دستگاه ضروری است. میکسر˓ پمپ تزریق و محفظه نگه‌داری محلول به طور معمول در پکیج کلرزنی (کلریناتور) مایع به همراه میکسر وجود دارد. نوع دستگاه‌ها˓ ظرفیت مورد انتظار و نوع ماده شیمیایی که قرار است تزریق شود بر مدل دستگاه تأثیرگذار است.

 

کلریناتور

 اجزای اصلی پکیج‌های تزریق

مخزن دستگاه کلرزنی

مخزن دستگاه کلرزنی محفظه‌ای است که محلول در آن درست می‌شود. البته همان‌طور که در قسمت قبل نیز اشاره کردیم ممکن است بعضی از دستگاه‌های کلرزنی دارای دو مخزن باشند و به این معنی است که محلول در یک مخزن ساخته می‌شود وارد مخزن دوم شده و سپس تزریق می‌شود اما در دستگاه کلرزنی تک مخزنی محلول پس از ساخت از همان محفظه مستقیم تزریق می‌شود.

پوشش مخزن پکیج کلرزنی (کلریناتور) به همراه میکسر باید از موادی ساخته شده باشد تا اثری بر روی کلر نداشته باشند و کلر هم موجب آسیب‌دیدن آن نشود. مواد استفاده شده در ساخت مخزن این دستگاه‌ها معمولاً از پلی‌اتیلن و یا تفلون ساخته می‌شود.

پمپ تزریق کلر (دوزینگ پمپ)

کلر پس از مخلوط شدن با آب لازم است تا به نحوی وارد آب و یا مایعی شود که قرار است در آن عمل ضدعفونی‌کردن انجام بگیرد. برای انجام این کار دستگاه یا ابزاری نیاز است تا کلر را به درون مخزن آب پمپاژ کند. بدین منظور از پمپ‌های دوزینگ استفاده می‌شود. این پمپ‌ها قابلیت تزریق دوز یا مقدار مشخصی از کلر را به یک مایع دیگر دارند. سیستم‌های کنترل‌کننده تعبیه شده بر روی این پمپ‌ها به شما امکان تنظیم دوز وارد شده به آب و یا قطع کردن عمل تزریق را می‌دهد. این پمپ‌ها هم به‌صورت دستی و هم اتوماتیک قابل‌استفاده هستند.

 

کلریناتور

دستگاه کلرزنی آب آشامیدنی چیست؟

دستگاه‌ کلرزنی آب آشامیدنی یکی از وسایلی هستند که برای حذف کلر از آب آشامیدنی استفاده می‌شوند. کلر به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده اغلب به آب اضافه می‌شود تا باکتری‌ها و میکروب‌ها را از بین ببرد. این کلر ممکن است برخی افراد حساسیت‌ها یا عوارض بهداشتی ایجاد کند. بنابراین، استفاده از دستگاه کلرزنی آب آشامیدنی می‌تواند مفید باشد.

دستگاه‌ های تصفیه آب از روش‌های مختلفی برای حذف یا کاهش مقدار مواد مضر از آب استفاده می‌کنند. روش‌های معمول شامل استفاده از فیلترهای کربن فعال، ممبران اسمز معکوس، یون‌های مبدلی، ماده‌های جاذب و غیره می‌شوند. این ابزارها معمولاً به عنوان جلوگیری از انتقال مواد آلاینده مانند کلر زیاد، عناصر سنگین و مواد آلی مضر از آب مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد استفاده از دستگاه کلرزنی آب آشامیدنی

استفاده از دستگاه کلرزنی آب آشامیدنی بسیار مفید و مهم است برخی از کاربردهای مهم آن عبارتند از:

 • حذف کلر: دستگاه‌های کلرزنی آب آشامیدنی به شما اجازه می‌دهند تا کلر موجود در آب را حذف کنید. همانطور که می دانید کلر به عنوان ماده ضد عفونی‌کننده از آب شهری برای کشاورزی و ضد عفونی کردن آب استفاده می شود. اما در مصرف آب آشامیدنی، حذف کلر می‌تواند به بهبود طعم و رنگ آب کمک کند و از احتمال ایجاد حساسیت‌های پوستی یا تنفسی کمک کند.

 • کاهش مواد جامد معلق: علاوه بر کلر، دستگاه‌های کلرزنی معمولاً مواد جامد معلق دیگری را نیز از آب حذف می‌کنند. این مواد معمولاً شامل ذرات غیرخوراکی و رسوبات معلق می‌شوند که می‌توانند طعم و کیفیت آب را تحت تأثیر قرار دهند.

 • حفظ بهداشت: دستگاه کلرزنی آب می‌تواند میکروب‌ها، باکتری‌ها، و ویروس‌ها را از آب آشامیدنی حذف کند یا کاهش دهد. این موارد می‌توانند به حفظ بهداشت شما و جلوگیری از انتقال بیماری‌های آبی کمک کنند.

 • آب با کیفیت بهتر: استفاده از دستگاه کلرزنی می‌تواند طعم و بوی آب را بهبود بخشد و به شما آبی با کیفیت بهتر ارائه دهد. 

 • حفظ محیط زیست: با استفاده از دستگاه کلرزنی آب، شما از خرید آب‌های موجود در بطری‌های پلاستیکی یا جعبه‌های آب آشامیدنی بی نیاز می شوید. این موضوع می تواند باعث کاهش زباله‌های پلاستیکی و حفظ محیط زیست گردد. 

 بسیاری از خانواده برای داشتن آبی سالم و با کیفیت بالا اقدام به نصب دستگاه کلرزن خانگی می کنند. این مساله می تواند علاوه بر مزایای اقتصادی و بهداشتی بر روی حفظ محیط زیست هم تاثیر داشته باشد. 
 

قیمت دستگاه کلرزنی آب آشامیدنی 

در اولین مرحله برای بررسی قیمت دستگاه کلرزنی آب آشامیدنی باید بررسی کنیم این دستگاه برای بخش های کوچک مورد نظر است یا بخش های بزرگ تر صنعتی استفاده می شود. 

قیمت دستگاه کلرزن صنعتی به دلیل ابعاد بزرگ تر و ابزارهای قدرتمندتر مانند دوزینگ پمپ با دبیو فشار بیشتر، میکسر و مخزن با حجم بزرگ تر و تجهیزات جانبی بیشتر قطعاً قیمت بیشتری دارد. این در حالی است که قیمت دستگاه کلرزن خانگی در ابعاد و اندازه های کوچک تر با تجهیزات کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و هزینه کمتری دارند. 

فروشگاه معتبر و تخصصی جهان آب تولید کننده انواع دستگاه کلرزنی و پکیچ کلرزنی متنوع بزرگ و کوچک بهترین قیمت دستگاه کلرزن صنعتی ، قیمت دستگاه کلرزن خانگی ، قیمت دستگاه کلرزنی آب آشامیدنی و آب چاه را برای مشتریان با ضمانت ، مشاوره رایگان و ارسال فوری فراهم کرده است. برای اطلاعات دقیق تر و یا براورد هزینه با ما در تماس باشید.  

عوامل موثر بر روی قیمت دستگاه کلرزن صنعتی 

برخی از عوامل موثر بر قیمت دستگاه کلرزن صنعتی اشاره می‌شود:

 • ظرفیت دستگاه کلرزن صنعتی: ظرفیت دستگاه یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت است. دستگاه‌های با ظرفیت بزرگتر قیمت بالاتری دارند. ظرفیت دستگاه به مقدار آبی اشاره دارد که دستگاه قادر به تصفیه آن در یک بازه زمانی مشخص است.

 • نوع تصفیه: نوع تکنولوژی تصفیه مورد استفاده در دستگاه تأثیر بسزایی بر قیمت دارد. قیمت دستگاه تصفیه اب صنعتی با توجه به تکنولوژی‌های تصفیه مانند فیلترهای کربن فعال یا استفاده از دستگاه‌های اسمز معکوس (RO) می توانند متفاوت باشند.  زیرا قیمت کربن اکتیو موجود در این فیلترها برای تصفیه آب هزینه کمتری نسبت به سایر روش های دیگر دارد. اما این در حالی است که دستگاه‌های RO با داشتن ممبران معکوس دارای توانایی تصفیه بالاتری هستند.

 • جنس و کیفیت ساخت: مواد ساخت دستگاه، به ویژه تجهیزات داخلی   تأثیر مهمی بر کیفیت و قیمت دستگاه دارند. دستگاه‌های با کیفیت بالاتر معمولاً گران‌تر هستند و برای مدت طولانی‌تری کار می‌کنند.

 • برند: برند دستگاه نیز تأثیر دارد. برندهای معروف و اعتباری عموماً قیمت‌های بالاتری دارند. اما در عوض، آنها اغلب ارائه‌دهنده خدمات پس از فروش بهتری نیز هستند.

 • ویژگی‌ها و امکانات اضافی: ویژگی‌ها و امکانات اضافی مانند کنترل دیجیتال، امکان اتصال به شبکه‌های آب خطی، سیستم‌های هشدار دهنده، و قابلیت‌های اتوماتیک نیز قیمت را افزایش می‌دهند.

 • نیاز به نگهداری و تعویض قطعات: باید هزینه‌های نگهداری و تعویض قطعات، به ویژه فیلترها، دوزینگ پمپ و … را در نظر داشت. این هزینه‌ها نیز می‌توانند به قیمت دستگاه افزوده شوند.

 • سفارشی سازی: در صورت نیاز به دستگاه‌های سفارشی با ویژگی‌ها و ظرفیت خاص، قیمت به همان اندازه افزایش پیدا خواهد کرد.

با توجه به عوامل متعدد، می‌توان قیمت دستگاه کلرزن صنعتی را به طور قابل توجهی متغیر دانست. به همین دلیل، پیشنهاد می شود به منظور انتخاب دستگاه مناسب، نیازها و بودجه خود را مد نظر داشته و دستگاهی را انتخاب کنید که بهترین تعادل بین کیفیت و قیمت را دارد. فروشگاه تخصصی جهان آب تولید کننده دستگاه های کلرزن صنعتی با مشاوره رایگان، برآورد هزینه و بهترین قیمت دستگاه کلرزن صنعتی متناسب با نیاز و بودجه شما با گارانتی و ارسال فوری برای مشتریان فراهم کرده است. 

 

عملکرد دستگاه کلرزن مایع

دستگاه کلرزن مایع یا همان پکیج کلرزنی مایع عمدتاً به عنوان افزودنی‌ها برای تصفیه آب آشامیدنی و بهبود کیفیت آب استفاده می‌شوند. این دستگاه‌ها به افزودن مواد شیمیایی به آب که با کلر و مواد آلاینده دیگر واکنش می‌دهند و آن‌ها را بهبود می‌ بخشند، عمل می‌کنند. این مواد معمولاً به عنوان دوزکننده‌ها یا دستگاه‌های افزودن مایع شناخته می‌شوند.

مراحل کارکرد دستگاه کلرزن مایع به شرح زیر است:

تزریق مایع: ابتدا، مایع کلرزن به تانک یا سیلندر مخصوص در دستگاه تزریق می‌شود. این مایع معمولاً شامل مواد شیمیایی است  مانند بی‌سولفیت ناتریوم، بی‌متیل‌تیو کاربامات، سولفیت‌ها و غیره.
مخلوط‌سازی: در این مرحله مایع کلرزن به وسیله دوزینگ پمپ کلر زنی به اندازه مناسب با آب ترکیب می‌شود. این ترکیب می‌تواند درون لوله‌های داخلی دستگاه یا تانک‌های مخصوص به نام مخزن انجام شود.
واکنش شیمیایی: ترکیب کلرزن که به آب اضافه می‌شود، با کلر و مواد آلاینده دیگر در آب واکنش شیمیایی دارد. این واکنش‌ها معمولاً منجر به تبدیل کلر به یک ترکیب غیرمضر و غیرفعال می‌شود. به عبارت دیگر، کلر به حالت خاموش تبدیل می‌شود.
تصفیه آب: آب تصفیه شده که حاوی کلرزن شده است، می‌تواند به سمت ذخیره‌سازی یا سیستم توزیع آب برای مصرف در منازل یا سایر مکان‌ها ارسال شود. آب حاوی کلرزن به عنوان آب آشامیدنی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.
در نظر داشته باشید دستگاه کلرزن‌ مایع به عنوان روشی موثر برای حذف کلر از آب و بهبود کیفیت آب استفاده می‌شوند. این دستگاه‌ها معمولاً در شبکه‌های توزیع آب شهری، استخرها، واحدهای صنعتی و حتی در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها به عنوان یکی از ابزارهای مهم در بهبود بهداشت و کیفیت آب آشامیدنی مورد تأیید هستند.

بررسی قیمت دستگاه کلرزن مایع با کلرزن گازی

قیمت دستگاه کلرزن مایع نسبت به کلرزنی گازی معمولاً به عوامل متعددی مرتبط با هر نوع دستگاه و شرکت سازنده وابسته است. اما به طور کلی، دستگاه‌های کلرزنی گازی (از جمله دستگاه‌های افزودن گاز کلر به آب) معمولاً گران‌تر از دستگاه‌های کلرزنی مایع (از جمله دستگاه‌های مبتنی بر مواد شیمیایی مایع) هستند. دلیل اصلی این اختلاف در قیمت به نیاز به تجهیزات و تکنولوژی متفاوت برای هر نوع کلرزنی و نیاز به مواد شیمیایی مختلف است.

دستگاه‌های کلرزنی گازی معمولاً شامل تجهیزات پیچیده‌تری مانند تانک‌های گازی، سیستم‌های تزریق گاز، و کنترل‌های پیچیده‌تری برای تنظیم و نظارت بر تزریق گاز کلر به آب هستند. این دستگاه‌ها بیشتر در محیط‌های صنعتی و تصفیه آب بزرگ استفاده می‌شوند.

دستگاه‌های کلرزنی مایع، به عنوان دستگاه‌های کوچکتر و بسیار عمومی‌تر، معمولاً قیمت کمتری دارند. این دستگاه‌ها معمولاً برای تصفیه آب آشامیدنی در منازل، ساختمان‌ها، استخرها، و سیستم‌های آبیاری مورد استفاده قرار می‌گیرند و نیاز به تجهیزات پیچیده‌تری ندارند.

وب سایت تخصصی و متعبر جهان آب ارائه بهترین قیمت دستگاه کلرزن مایع را با ضمانت برای مشتریان در هر زمینه از جمله تصفیه آب آشامیدنی در منازل، ساختمان‌ها و کلرزنی خانگی، استخرها، و سیستم‌های آبیاری کشاورزی به همراه خدمات مشاوره رایگان فراهم کرده است. برای اطلاعات دقیق با ما در ارتباط باشید. 

کلریناتور


جمع‌بندی

پکیج تزریق کلر (کلرزنی) به همراه میکسر یکی از دستگاه‌هایی است که نقش عمده‌ای در ضدعفونی‌کردن آب‌ها دارد. مواد زیادی در صنعت هستند که عمل ضدعفونی‌کردن را انجام می‌دهند اما کلر یکی از موادی است که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ به همین دلیل پکیج کلرزنی دستگاهی است که در صنعت تصفیه بسیار پرکاربرد است. به‌علاوه نصب و کاربرد آسانی نیز دارد.برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)