با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.
اخبار و مقالات مقالات

سوالات متداول در مورد انواع پمپ های تزریق

سوالات متداول در مورد انواع پمپ های تزریق

ما در این مقاله سوالات متداول در مورد انواع پمپ های تزریق را برای شما جمع آوری کرده ایم تا شما بتوانید بهترین تصمیم گیری را در خرید خود داشته باشید. بسیاری از مشتریان سوالات زیادی در مورد انتخاب دوزینگ پمپ دارند و با پاسخ مناسب می توانند خرید راحت تری داشته باشند.

 

سوالات شما در مورد دوزینگ پمپ

 

 

سوالات شما در مورد پمپ تزریق

 1. دوزینگ پمپ چیست؟ دوزینگ پمپ، یک وسیله ای است که به منظور تزریق دقیق و مطمئن میزان معینی از مواد شیمیایی یا دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.

 2. عملکرد پمپ دوزینگ چگونه است؟ پمپ دوزینگ از طریق سیستم خودکار دوزینگ مواد شیمیایی یا دارویی را به مقادیر خاص و دقیق تزریق میکند. این پمپها دارای سیستم های کنترل هوشمند هستند که توانایی تنظیم سرعت و سیستم های اعلام خطا را دارند.

 3. چه پمپ تزریقی مناسب صنعت من هست؟ توجه داشته باشید انتخاب پمپ تزریق مناسب بسته به نوع صنایع، دمای محیط، دبی و فشار مورد نظر، سیال مورد استفاده انجام می شود و جواب دقیق برای این پاسخ نیازمند مشاوره از متخصصین این حوزه و بررسی موارد ذکر شده است.
 4. بهترین برند دوزینگ پمپ کدام است؟ با توجه به اینکه برندهای معتبر زیادی در بازار هستند باید بر اساس عملکرد و نوع استفاده هر کدام از این برندها می توانند برای صنعت خاصی بیشتر مورد استفاده قرار بگیرند. اما باید توجه داشته باشید پمپ ای تزریق تقلبی با برند های مشابه خارجی در بازار هستند و متاسفانه برای شتریان قابل تشخیص نیستند. به همین دلیل بهتر است از فروشندگان معتبر و یا مستقیم از وارد کنندگان خرید کنید.
 5. چه صنایعی ممکن است نیاز به استفاده از پمپ دوزینگ داشته باشند؟ صنایع آب و فاضلاب، صنایع غذایی، صنایع شیمیایی، صنایع دارویی، صنایع نفت و گاز و هر صنعتی که نیازمند به دوزینگ دقیق مواد باشد.
 6. مزایای استفاده از دوزینگ پمپ چیست؟ دقت بالا در صنایعی که نیاز به دقت دارند. امکان کنترل جریان دبی و فشار دوزینگ پمپ ها به صورت نیمه اتوماتیک و حتی اتوماتیک قابل برنامه ریزی است. امکان قابلیت تغییر مطابق با شرایط ( با تنظیمات مختلف، دبی قابل تغییر است). امکان صرجویی در مواد شیمیایی که گران قیمت هستند.  امکان ایمنی بیشتر در صنایع پرریسک و با خطر بالا – قابلیت اتصال به سیستم های کنترل به منظور تنظیمات دقیق تر- دارای مقاومت و دوام خوب هستند.

 7. تعمیر و نگهداری دوره ای پمپ تزریق چیست؟ پمپ ها ی تزریق مانند هر وسیله دیگر نیاز به تعمیر و نگهداری دوره ای دارند. بررسی دوره ای لوله های پمپ ،هد و قطعات فرسایشی باعث پایین آمدن هزینه ها در طول زمان کارکرد می شوند.
 8. چند نوع دوزینگ پمپ وجود دارد؟ دوزینگ پمپ ها، در سه نمونه دسته بندی می شوند (پمپ دیافراگمی با موتور، پریستالتیک، سلونوئیدی) هر نوع پمپ تزریق برای کاربردهای متفاوتی مناسب است که با فشار متفاوت یا مواد شیمیایی خاصی برای اندازه گیری خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.
 9. قیمت دوزینگ پمپ چقدر است؟ یکی از سوالات متداول در مورد دوزینگ پمپ ها پرسش از هزینه های آنها است. قیمت دوزینگ پمپ بر اساس پارمترهای مختلف می تواند متغیر باشد مهم ترین آنها عبارتند از فشار، دبی، جنس هد، برند، ضمانت و خدمات پس از فروش و … که همگی می توانند قیمت دوزینگ پمپ را بالا پایین کنند. بهتر است برای انتخاب درست با قیمت مناسب از متخصصین این حوزه مشاوره داشته باشید. همچنین، برای مشاوره رایگان با کارشناسان جهان آب می توانید با شماره 79315-021 در تماس باشید.
 10. پرفروش ترین دوزینگ پمپ ها در بازار ایران کدامند؟ برندهای معتبر همچون اتاترون ، سکو و آیریک  یکی از پرفروش ترین دوزینگ پمپ ها در بازار ایران هستند. برای اطلاعات بیشتر شما می توانید مقالات پرفروش ترین دوزینگ پمپ های برند سکو  و پرفروش ترین دوزینگ پمپ های برند اتاترون را مطالعه کنید.

 

سوالات متداول در مورد پمپ تزریق کلر

 

سوالات متداول درباره پمپ تزریق برای کلر

 1. دوزینگ پمپ کلر چیست؟ دوزینگ پمپ کلر به فرآیند تزریق کلر به آب گفته می شود. در این فرآیند، پمپ تزریق کلر به صورت متناوب کلر را با توجه به مقدار مورد نیاز به آب اضافه می کند.

 2. چه مقدار کلر باید به آب تزریق شود؟ مقدار کلر مورد نیاز برای ضدعفونی آب وابسته به مقدار آلودگی و نوع آب استفاده شده است. عموماً کلر در حدود 1 تا 3 پارت بر میلیون (ppm) استفاده می شود.
 3. چگونه میتوان دقیقاً میزان کلر را کنترل کرد؟ برای کنترل میزان دقیق کلر، باید از دستگاه‌های کنترلی و دز متر استفاده شود. این دستگاه‌ها میزان کلر را به‌صورت اتوماتیک تنظیم و کنترل می‌کنند.

 

بیشتر بخوانید: سوالات متداول درباره دوزینگ پمپ اتاترون

 

سوالات متداول درباره پمپ تزریق برای اسید

 1. دوزینگ پمپ اسید چیست؟ دوزینگ پمپ اسید دستگاهی است که برای تزریق اسید به یک فرایند یا سیستم استفاده می شود. این پمپ ها برای تامین دقیق و مطمئن اسید در فرایندهای صنعتی و عملیاتی مورد استفاده قرار می گیرند.

 2. چرا باید دوز اسید را کنترل کرد؟ دوز اسید باید کنترل دقیق شود زیرا تزریق نادرست اسید، دوز ناکافی یا دوز بیش از حد اسید می تواند منجر به خطرات جدی شود.
 3. چگونه دوز اسید را دقیق تنظیم کنیم؟ دوزینگ اسید باید بر اساس نیازها بر اساس صنایع مورد استفاده برای سیستم تنظیم شود. برای این تنظیمات دقیق و بهتر ، می توانید از سیستم ها و دستگاه های کنترل دوزینگ استفاده کنید که معمولاً شامل ابزارهای پیشرفته حسگرهای pH و دما هستند تا دوز صحیح اسید را به صورت اتوماتیک تنظیم کنند.
 4. هد دوزینگ پمپ برای اسید از چه جنسی باشد؟ جنس هد دقیقاً وابسته به غلظت اسید، دما محیط و … می باشد. اگر اسید شما قدرتمند با خورندگی بالاست مثل اسید سولفوریک بهتر است از هد با جنس pvdf استفاده کنید و در صورت ضعیف بودن اسید جنس هدهای pp یا pvc مناسب است. البته این موضوع باید با دقت بر اساس تعیین غلظت مواد شیمیایی محاسبه شود.

اگر شما سوالاتی دارید که در این پست به آن اشاره نشده است می توانید از طریق همین صفحه و از طریق کامنت سوال خود را بپرسید. متخصصین ما آماده پاسخگویی مناسب به سوالات و مشکلات شما در کمترین زمان هستند.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)