با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.
مقالات

کاربرد دوزینگ پمپ کارواش چیست؟

کاربرد دوزینگ پمپ کارواش چیست؟

کاربرد دوزینگ پمپ کارواش چیست؟ دوزینگ پمپ کارواش نوعی پمپ دوز شیمیایی است که میتواند در دما و فشار بالا دوام بیاورد. این پمپ دوز مقدار اندازه گیری شده مایع را به داخل مخزن آورده و میزان دقیق از ماده شیمیایی که می تواند شامپوها، مواد شوینده، فوم های رنگی، واکس ها، مواد دافع آب و سایر افزودنی ها باشد را برای استفاده در تونل های کارواش، قوس ها و چاله ها به مخزن و یا لوله حاوی مایع تزریق می کند.

دوزینگ پمپ ها دارای ورودی و خروجی هستند که به آب متصل است و شلنگ مکش باید به پایین دستگاه وصل شود.

نکته مهم

دقت کنید که اکثر مواد شیمیایی مورد استفاده برای کارواش دارای مقاومت شیمیایی متفاوتی هستند و باید دوزینگ پمپ کارواش به گونه ای باشد که در برابر انواع مواد شیمیایی مقاومت کافی داشته باشد. همچنین به محدوده دوز آنها دقت کنید که حداکثر و حداقل میزان دوز مواد شیمیایی در دوزینگ پمپ کارواش چقدر است. این اطلاعات به شما کمک می کند به راحتی بتوانید غلظت های بالا و پایین مواد شیمیایی را دوز کنید و با مشکلاتی از این دست روبرو نشوید.

انواع محلول مناسب برای کارواش

حفظ ظاهر خودرو یکی از ارکان نظافت و تمیزی است. اما این موضوع می تواند چالش بر انگیز هم باشد. زیرا انتخاب نامناسب محلول های شوینده می تواند ظاهر خودرو را مخدوش و آسیب پذیر کند. به همین دلیل لازم است با انواع محلول ها برای کارواش آشنا شوید و برای استفاده مناسب از هر کدام اقدام کنید.

 • زمانیکه شما با بقایای حشرات روی خودرو روبرو هستید و یا لکه های کثیف سخت روی سطح دارید نیاز است از شوینده هایی مانند Presoaks استفاده کنید. زیرا این مواد شیمیایی مخصوص همین ویژگی ها ساخته شده اند.
 • مواد شوینده معمولی: این مواد بیشتر به منظور حذف آلاینده ها و کثیفی های معمولی روی سطح خودرو مورد استفاده قرار می گیرند.
 • براق کننده ها و واکس ها: این مواد شیمیایی بیشت ربه منظور درخشندگی و محافظت از رنگ خودرو استفاده می شوند.
 • مواد شیمیایی خشک کننده: این مواد به گونه ای طراحی شده اند باعث خشک شدن سریعتر و رگه های کمتر می شوند و سطح خودرو را آب گریز می کنند.

با توجه به انواع محلول مناسب برای کارواش احتمالاً اهمیت خرید دوزینگ پمپ مناسب را هم درک کرده اید! زیرا یک دستگاه کارواش برای حل مشکلات مختلف کثیفی باید فرموله شود و در عین حال ایمنی و کارایی رنگ خودرو را حفظ کند. از این رو، عملکرد و میزان دقیق مواد شیمیایی و شوینده ها در کارواش اهمیت زیادی دارد. پمپ تزریق مواد شیمیایی باید بتواند در دما و شرایط مختلف بدون خوردگی و با مقاومت بالا دوز دقیق را انجام دهد. به بیان ساده تر نحوه مخلوط کردن و استفاده از محلول های شستشوی خودرو بسیار مهم است.

کاربرد دوزینگ پمپ کارواش

با توجه به اهمیت میزان اختلاط مواد شوینده و شیمیایی با آب به منظور حفظ و رعایت ایمنی در کارواش نیاز است این اختلاط با استفاده از یک دستگاه انجام شود. زیرا در اختلاط دستی علاوه بر دقت بسیار پایین، امکان عدم تطابق با استانداردها و یا اسراف مواد شیمیایی و آسیب به بدنه خودرو وجود دارد. دوزینگ پمپ های دیافراگمی الکتریکی قادر هستند  ترکیب دقیق و تزریق مستقیم را ارائه دهند و نسبت به غلظت های پایین را نیز تحمل پذیر خوبی دارند.

دوزینگ پمپ کارواش اتاترون

برخی از برندهای مشهور تولید دوزینگ پمپ برای کارواش دقیق تر راهکارهای موثری ارائه داده اند. به عنوان مثال دوزینگ پمپ کارواش اتاترون می توانند برای دوز کردن مواد شوینده و واکس برای خودرو مناسب باشند. هر کدام از این موارد نیازمند تنظیمات و پیکربندی متفاوتی است.

معمولاً پمپ مورد استفاده یک پمپ دوز برقی با کنترل دستی است که روی یک رله تنظیم می شود تا مطابق با سیستم شوینده یا واکسی که به طور خاص توسط هر شستشوی خودرو استفاده می شود، کار کند. به عنوان یک جایگزین، پمپ ها را می توان بر اساس یک چرخه تایمر یا با دریافت پالس از یک کنتور آب کنترل کرد. برای این روش های کنترل، یک پمپ چند منظوره مانند  eOne MF اتاترون برای استفاده توصیه می شود. به صورت کلی سری eOne اتاترون به دلیل کاربردهای گسترده یکی از پرفروش ترین دوزینگ پمپ های برند اتاترون محسوب می شود.

دوزینگ پمپ های اتاترون قادر هستند به یک سوئیچ سطح مجهز شوند تا در صورت کم شدن منبع افزودنی به اپراتور هشدار دهند. دوزینگ پمپ های اتاترون علاوه بر کارواش می توانند برای شستشوی های قوی تر با مواد افزودنی بیشتر (مانند شستشوی قطار ) مورد استفاده قرار بگیرند.

موتور دوزینگ پمپ های اتاترون دارای ساختاری ساده است که تعمیر و نگهداری آن را آسان می کند. این پمپ های تزریق طوری طراحی شده اند که حداقل زمان خاموشی را می دهند و برای خروجی های بیشتر مناسب می باشند. همچنین پمپ های تزریق اتاترون دارای گیربکس قوی هستند که کارایی پمپ دوزینگ را با کیفیت بالا قادر می سازند و قابلیت اطمینان زیادی دارند. قیمت دستگاه دوزینگ پمپ اتاترون ایتالیا بر اساس میزان دبی و فشار می تواند متغیر باشد. همچنین بر اساس تجهیزات جانبی دوزینگ پمپ اتاترون می تواند قیمت متفاوت باشد هر چقدر تجهیزات آن بالاتر باشد مترینگ پمپ اتاترون گران تر خواهد بود.

مزایای استفاده از دوزینگ پمپ کارواش

 • دقت بسیار بالا در زمان اختلاط مواد با آب
 • اطمینان از رعایت استانداردهای ایمنی و بهداشتی
 • عدم اسراف مواد شیمیایی و مدیریت هزینه ها
 • عدم آسیب به خودرو به دلیل دوز دقیق
 • تنظیم فشار و دبی مناسب و تهیه محلول با غلظت ایده آل (حتی در زمان هایی که فشار آب بیشتر یا کمتر می شود دقیق عمل می کند.)
 • صرفه جویی در وقت و زمان به دلیل خودکار بودن سیستم
 • سازگاری با فشار و دمای بالا
 • مقاومت در برابر مواد شویند و خورنده
 • سهولت در استفاده و کارایی
 • بالا رفتن بهره وری و عملکرد در تمیز کردن خودرو

نتیجه گیری:

دوزینگ  پمپ ها می توانند برای کاربردهای متنوع مورد استفاده قرار بگیرند. یکی از کاربرد های دوزینگ پمپ استفاده از آن در کارواش است. دوزینگ پمپ کارواش باعث صرفه جویی در مواد شیمیایی، سهولت استفاده، تنظیم دقیق محلول ها برای شستشو و دوز دقیق، قابلیت اطمینان از اینکه خودرو آسیب نمی بیند و رنگ ان مخدوش نمی شود و موارد دیگر می باشد. برای انتخاب مناسب پمپ تزریق کارواش باید انواع محلول های کارواش در نظر گرفته شود.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)