با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.
اخبار و مقالات مقالات

دستگاه تصفیه آب برای باغ

دستگاه تصفیه آب برای باغ

این روزها، عوامل مختلفی همچون کمبود منابع آبی، وجود مواد مضر در آب و هزینه‌های زیاد باعث شده که استفاده از دستگاه های تصفیه آب بسیار پر رنگ‌ شود. با گذشت زمان، نقش این سیستم‌های فیلتراسیون پر رنگ‎‎تر شده است. آنقدر که در تمامی صنایع مورد استفاده قرار گرفته‎اند.‎ بنابراین استفاده از دستگاه تصفیه آب برای باغ هم بسیار حیاتی به شمار می‌آید. شاید بپرسید چرا برای باغ؟ یا استفاده از آن چه مزایایی دارد؟ و… عوامل بسیاری باعث می‌شود که وجود این سیستم را برای باغ داران حیاتی کند. در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

 

چرا باید از دستگاه تصفیه آب در باغ استفاده کنیم ؟

عوامل بسیاری موضوع استفاده از سیستم فیلتراسیون را برای ما حیاتی می‌کند. عواملی همچون:

 1. شوری آب
 2. کمبود منابع آبی
 3. آلودگی آب
 4. هزینه زیاد برای آب
 5. وجود بیماری‌هایی که از طریق آب به خاک و گیاهان و در نتیجه به حیوانات و به ما انسان‌ها منتقل می‎شود.

 

مزایای استفاده از دستگاه تصفیه آب برای باغ

استفاده از سیستم فیلتراسیون برای باغ نه تنها حیاتی است بلکه مزایای بسیاری دارد. برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • ارائه آب پاک: به دلیل وجود آلاینده‌های مضر در منابع آبی، استفاده از دستگاه تصفیه آب الزامی است. سیستم‌های فیلتراسیون قابلیت حذف آلودگی‌ها، باکتری‌های مضر، ویروس‌ها و عوامل بیماری‌زا را دارند. این فرآیند باعث می‌شود آب با کیفیت به گیاهان باغ یا مزرعه ارائه شود و به رشد آن‌ها کمک می‌کند.
 • کاهش خطر بیماری‌های گیاهی: همانطور که گفته شد آب عامل انتقال آلودگی‎ها و بیماری‎هاست. با استفاده از سیستم فیلتراسیون تا حد زیادی این موارد کاهش پیدا می‌کنند و از خطر ابتلا گیاهان به بیماری‌های قارچی، باکتری‌ها و ویروس‎ها جلوگیری می‎شود.
 • حفظ خاک و محیط زیست: برای جلوگیری از آلودگی خاک و منابع آبی که بر اثر استفاده از آب آلوده از بین می‌روند، از دستگاه تصفیه آب استفاده می‌شود. به این صورت از تا حد امکان از کیفیت خاک کاسته نمی‌شود.
 • کنترل عناصر غذایی: استفاده سیستم فیلتراسیون، این امکان را به شما می‌دهد که با دقت بالا عناصر غذایی مانند، فسفر، پتاسیم و نیتروژن را به گیاهان منتقل کنید. این عناصر برای رشد گیاهان لازم هستند و می‌توانید با استفاده از آن‌ها رشد گیاهان خود را بهبود ببخشید.
 • کاهش استفاده از مواد شیمیایی: با استفاده از سیستم فیلتراسیون شما به آب با کیفیت دسترسی دارید و نیاز به مصرف مواد شیمیایی مانند کودها و سموم آفت کش کاسته می‌شود. چرا که آب با کیفیت دارای مواد غذایی مورد نیاز برای گیاهان است. به این صورت از آلودگی خاک و آب‌های زیر زمینی جلوگیری می‎‌شود.

 

قطعات و تجهیزات دستگاه تصفیه اب برای باغ

 

قطعات و تجهیزات مورد نیاز برای دستگاه تصفیه آب باغ

 • فیلتر: این فیلترها به منظور حذف ذرات بزرگ و جسم‌های معلق در آب استفاده می‌شوند. آنها می‌توانند از نوع‌های مختلفی مانند فیلترهای پارچه‌ای، فیلتر شنی استخر یا فیلترهای کربن فعال باشند.
 • سیستم تصفیه اسمز معکوس: این سیستم‌ به منظور حذف املاح محلول در آب مانند سدیم، کلسیم و منگنز استفاده می‌شوند. آنها شامل ممبران‌ اسمز معکوس هستند که اجازه عبور آب را می‌دهند و املاح را به عنوان پسماند جدا می‌کنند.
 • سیستم ضد عفونی کننده UV: این سیستم‌ها از تکنولوژی نور فرابنفش برای از بین بردن باکتری‌ها، ویروس‌ها و سایر عوامل آلودگی استفاده می‌کنند. آب از طریق یک لامپ UV عبور می‌کند که باعث نابودی میکروارگانیسم‌ها می‌شود.
 • تصفیه‌کننده‌های آب خاکی: این دستگاه‌ها به منظور حذف آلودگی‌های شیمیایی مانند سموم کشاورزی و مواد آلی استفاده می‌شوند. آب از طریق لایه‌های خاکی عبور می‌کند که عوامل آلوده را جذب می‌کنند.
 • مخزن ذخیره آب: برای ذخیره کردن آب تصفیه شده و استفاده در باغ نیاز است.جنس این مخزن می تواند  پلاستیکی، فلزی یا سیمانی باشند.
 • لوله‌کشی و اتصالات: برای اتصال قطعات مختلف سیستم تصفیه آب و مخزن ذخیره به هم، شما نیاز به لوله‌کشی و اتصالات مناسب دارید که این شامل لوله‌ها، شیرآلات، اتصالات و کانکتورها است.
 • پمپ آب: در صورتی که نیاز به افزایش فشار آب برای آبیاری بهتر در باغ داشته باشید لازم است از یک پمپ آب استخری استفاده کنید. با پمپ آب استخری شما به راحتی می تواند آب را از مخزن ذخیره به هر نقطه از باغ برسانید.

 

نکات مهم برای نصب قطعات و دستگاه تصفیه آب برای باغ و کشاورزی

نصب قطعات و دستگاه تصفیه آب مهم است زیرا می تواند در برآورد هزینه و کارایی دستگاه تاثیر بسزایی داشته باشد.نصب قطعات باید به گونه ای باشد که بر اساس نزدیک ترین مسیر، حفظ و رعایت نکات ایمنی، باعث بهینه سازی و عملکرد بهتر دستگاه باشد. برخی از نکات مهم در این مرحله عبارتند از:

 • مکان مناسب: ابتدا باید مکان مناسب برای نصب پمپ آب را انتخاب کنید. این مکان معمولاً در نزدیکی مخزن ذخیره آب یا در نقطه ورودی آب به دستگاه تصفیه قرار می‌گیرد. مطمئن شوید که مکان انتخابی دسترسی آسان به پمپ و اتصالات لازم را فراهم می‌کند.
 • اتصالات آب: پمپ آب باید به سیستم آب و دستگاه تصفیه متصل شود. برخی از پمپ‌ها دارای ورودی و خروجی است که باید به لوله‌های آب متصل شوند. اتصالات لازم را با استفاده از لوله‌ها، کانکتورها و شیرهای مناسب باید انجام شود.
 • انتخاب مکان مناسب برای نصب فیلتر شنی که این مکان معمولاً در نزدیکی نقطه ورودی آب به دستگاه تصفیه قرار می‌گیرد. باید اطمینان پیدا کنید که مکان انتخابی دسترسی آسان به فیلتر و اتصالات لازم را دارد.
 • باز کردن قسمت‌های دستگاه: برخی از دستگاه‌های تصفیه آب دارای قسمت‌هایی هستند که باید قبل از نصب فیلتر شنی باز شوند.
 • تعیین نیازهای آبی: قبل از نصب دستگاه تصفیه آب برای باغ، باید نیازهای آبی برای باغ را بررسی کنید. این شامل مواردی همچون حجم آب مورد نیاز برای آبیاری، نوع خاک و نیازهای گیاهان است.
 • انتخاب دستگاه مناسب که قادر باشد آلاینده‌های موجود در آب را حذف کند. برخی از دستگاه‌های تصفیه آب شامل فیلترهای کربن فعال، سیستم‌های اسمز معکوس و یون‌های معکوس هستند. بررسی اینکه برای منطقه کدام گزینه مناسب تر است.
 • نگهداری و تعویض دوره ای فیلترها به منظور حفظ کارایی دستگاه تصفیه آب، که این زمان بر اساس آب هر منطقه متفاوت است.

 

قیمت دستگاه تصفیه آب برای باغ و کشاورزی

 

 

قیمت دستگاه آب شیرین کن کشاورزی

قیمت سیسیتم فیلتراسیون برای باغ به عوامل مختلفی از جمله: خصوصیات آب (خواص شیمیایی، میزان آلودگی، سختی آب و..)، ظرفیت دستگاه، نوع گیاه پرورشی، نوع فیلتراسیون، برند دستگاه، کیفیت ساخت، قابلیت‌های اضافی (مانند نمایشگر دیجیتال، سیستم خودکار و…) و البته شرایط بازار بستگی دارد. مجموعه جهان آب با داشتن متنوع ترین آب شیرین کن های صنعتی و کشاورزی در ابعاد و ظرفیت های مختلف توانسته برای هر بودجه و نیازی دستگاه آب شیرین کن ارائه دهد. برای خرید یا مشاوره رایگان می توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید.

 

مشاهده لیست قیمت آب شیرین کن کشاورزی در جهان آب  

 

نتیجه گیری

همانطور که متوجه شدید با توجه به عواملی که گفته شد، استفاده نکردن از دستگاه تصفیه آب برای باغ امکان پذیر نیست. به گونه‎ای که در سلامت گیاهان و در نهایت در سلامت حیوانات و ما انسان‌ها، حفظ خاک و منابع زیر زمینی، کاهش هزینه‎ها و صرفه جویی در منابع آبی تاثیر بسزایی دارد.

جهت اطلاعات بیش‌تر از طریق تماس و یا ارسال پیامک به واتساپ، با کارشناسان فروشگاه جهان آب در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)