با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.
مقالات

دوزینگ پمپ برای مواد آرایشی و بهداشتی

دوزینگ پمپ برای مواد آرایشی و بهداشتی

دوزینگ پمپ برای مواد آرایشی و بهداشتی نوعی پمپ جا به جایی مثبت است که برای انتقال و دوز دقیق کرم ها، لوسیون ها، براق کننده ها، ژل ها، روغن ها، عطرها، آرایش و الکل ها، اسانس ها و … در محصولات زیبایی استفاده می شود. دوزینگ پمپ می تواند به صورت دقیق مواد شیمیایی مختلف را به مواد آرایشی و دارویی اضافه کند.

مزیت دوزینگ پمپ برای مواد آرایشی و بهداشتی

پمپ دوزینگ مواد شیمیایی برای صنایع آرایشی و بهداشتی بسیار مناسب هستند. همچنین استفاده از دوزینگ پمپ برای صنایع داروسازی نیز اهمیت زیادی دارد. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • توانایی اندازه گیری دقیق و انتقال دقیق مواد (ژل ها، لوسیون ها، براق کننده ها، روغن ها و …)
 • حفظ شرایط و محیط عاری از هر گونه میکروب و آلودگی در زمان تزریق مواد آرایشی و بهداشتی
 • صرفه جویی و عدم هدر رفت مواد در محصولات آرایشی و دارویی
 • ترکیب دقیق مواد با یکدیگر به منظور کیفیت بالاتر محصولات آرایشی و دارویی
 • قابلیت تمیز کردن و خود تخلیه
 • ضد عفونی کردن تجهیزات آزمایشگاهی

توانایی اندازه گیری دقیق و انتقال این مواد به محصولات در مواد آرایشی اهمیت زیادی دارد. زیرا مواد آرایشی و بهداشتی از حساسیت بالایی برخوردار هستند و کمتر یا بیشتر شدن برخی از مواد شیمیایی می تواند باعث عدم کیفیت و یا حساسیت و مشکلات خاص برای مصرف شود. از این رو باید موادآرایشی با دقت بالا پمپاژ شوند.

یکی از فاکتورهای مهم در زمان تزریق مواد آرایشی حفظ اصول بهداشتی و عاری از هر گونه میکروب است. زیرا کوچک ترین آلودگی می تواند کل محصولات را آلوده و خطرناک کند. با استفاده از دوزینگ پمپ برای مواد آرایشی به دلیل انجام عملیات به صورت اتوماتیک می توانید شرایط محیط را تحت کنترل داشته باشید.

یکی دیگر از مزیت های پمپ تزریق برای مواد آرایشی و دارویی عدم هدر رفت مواد است. زمانی که شما محصولات متنوع در حدود چند سانتی‌پواز تا چند صد هزار به شکل ژل، کرم و لوسیون دارید مهم است همگی به صورت دقیق و مناسب پر شوند. در این زمان پمپ های تزریق با دوز مشخص می توانند مواد آرایشی یا دارویی را به اندازه مورد نیاز در هر محصول پر کنند و از هدر رفت آنها جلوگیری کنند.

ترکیب دقیق مواد با یکدیگر در تولید مواد آرایشی و بهداشتی اهمیت زیادی دارد. اگر یک ماده بیشتر از مواد دیگر تزریق شود احتمال مشکلات و آسیب های انسانی زیاد است. از این رو، ترکیب دقیق مواد در محصولات آرایشی و بهداشتی و دارویی اهمیت زیادی دارد. با استفاده از پمپ های تزریق می توانید این مشکل را حل کنید.

بیشتر پمپ های تزریق قابلیت تمیز کردن و خود تخلیه دارند که این مساله به صنایع آرایشی و بهداشتی کمک بزرگی می کند و شرایط استریل و بهداشتی بیشتری را فراهم می کند.

پمپ های تزریق به راحتی می توانند برای ضد عفونی کردن تجهیزات آزمایشگاهی مورد استفاده قرار بگیرند. زیرا بدون دخالت انسان و به دور از هر گونه آلودگی می توانند عملیات ضد عفونی را به صورت اتوماتیک انجام دهند.

کاربرد دوزینگ پمپ برای مواد آرایشی و بهداشتی

 • برای تزریق دقیق ژل ها و لوسیون های چسبناک
 • برای دوز دقیق عطر
 • اندازه گیری دقیق رنگ و براق کننده در محصولات
 • انتقال مواد غلیظ کننده
 • اضافه کردن عناصر ضد میکروبی
 • پمپاژ از مخزن ها، بشکه ها و ظروف
 • انتقال اسانس ها
 • انتقال آرایش یا کرم
 • افزودن الکل ها

دوزینگ پمپ های مناسب برای مواد آرایشی و بهداشتی

بر اساس نوع ویسکوزیته مواد آرایشی ممکن است هر یک از پمپ های تزریق مناسب باشد. اغلب برای مواد آرایشی از دوزینگ پمپ پریستالتیک استفاده می شود.این دوزینگ پمپ ها با استفاده از شلنگ و اتصالات بهداشتی از جنس استنلس استیل جا به جا می کنند. به همین دلیل، آلودگی کمتر با قابلیت اطمینان بالاتر دارند. همچنین دوزینگ پمپ های اسکرو ، پمپ های تزریق دنده ای برای مایعات و ویسکوزیته های بالا وغلیظ مناسب هستند.

توجه داشته باشید برای محصولاتی که برای استفاده انسان تولید می شوند مانند محصولات غذایی ، دارویی، بهداشتی و آرایشی باید از پمپ ها و تجهیزاتی استفاده شود که دارای استانداردهای بهداشتی باشند. به همین دلیل، باید پمپ های بهداشتی دارای تاییدیه FDA یا تایید EHEDG باشند. این مساله شامل تمام قطعات پمپ می شود. اکثر این پمپ ها از فولاد ضد زنگ با کیفیت بالای بهداشتی تولید می شوند و دارای قطعات کمتری هستند که مواد جامد در آن گیر نکند.

بررسی هزینه پمپ های تزریق برای مواد آرایشی

فاکتورهای زیادی بر روی  قیمت دوزینگ پمپ مواد شیمیایی و آرایشی تاثیر دارند. اینکه ویسکوزیته مایعات چقدر باشد، برند انتخابی چه چیز باشد، از کدام نوع دوزینگ پمپ استفاده شود و تجهیزات مورد نیاز دوزینگ از چه جنسی باشند قیمت ها می تواند بالا پایین شود.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)