با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.
اخبار و مقالات

انتخاب و بررسی پمپ تزریق کود کشاورزی

انتخاب و بررسی پمپ تزریق کود کشاورزی

انتخاب و بررسی پمپ تزریق کود کشاورزی پمپ های تزریق استفاده در صنعت کشاورزی است. پمپ تزریق کود کشاورزی اغلب دوزینگ پمپ پیستونی هستند که با جابجایی مثبت کار می کنند و به صورت خود پرایمینگ با آب بندی های ارتقا یافته به منظور تحمل شرایط خشک و سخت طراحی و تولید شده اند. پمپ تزریق کود در صنعت کشاورزی به منظور تزریق دقیق کود و کنترل در جریان و نرخ تزریق مورد استفاده قرار می گیرد.

در اصل  پمپ های تزریق در کشاورزی به منظور اندازه گیری متغیر، افزودن ویا مخلوط کردن مواد شیمیایی به محلول، مخزن ذخیره یا تجهیزات کاربردی استفاده می شوند. پمپ های تزریق بدون در نظر گرفتن دما، نرخ کاربرد ثابتی را ارائه می دهند. پمپ های تزریق آبیاری اغلب در سیستم های آبیاری مزرعه و سیستم های بارانی استفاده می شوند.

توجه داشته باشید پمپ های تزریق کود با اندازه های مختلف در بازار وجود دارند. اینکه چه نمونه ای برای شما مناسب باشد بستگی به میزان بودجه، ظرفیت مورد نظر، شرایط سختی آب و هوا، غلظت سیال و … می باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین نوع پمپ برای دوز مواد شیمیایی

اهمیت انتخاب و بررسی پمپ تزریق کود کشاورزی

اکثر کسب و کارهای موفقی که در زمینه کشاورزی فعالیت می کنند اهمیت تجهیزات خوب و استفاده از راهکارهای موثر برای افزایش کارایی و بهبود بهره وری را می دانند. زیرا شما می توانید در کمترین زمان ممکن بهترین نتیجه را داشته باشید. در صنعت کشاورزی به ناچار مجبورید از کود، علف کش، حشره کش، قارچ کش ها استفاده کنید. اغلب استفاده این مواد نیازمند آب است و باید به صورت محلول و با دوز مشخص تزریق شوند. این مساله کار شما را بسیار راحت و ساده می کند. زیرا با داشتن یک دوزینگ پمپ کود در حین آبیاری می توانید مقدار دقیقی از همین مواد را در سیستم آبیاری بگنجانید. این مساله باعث می شود تا اندازه زیادی در زمان و نیروی انسان شما صرفه جویی شود. این مساله به شرطی است که شما بتوانید انتخاب درستی از پمپ تزریق کود کشاورزی داشته باشید.

انتخاب دوزینگ پمپ کود کشاورزی مناسب مستلزم بررسی دقیق عوامل متعددی از جمله اندازه عملیات، نیازهای خاص محصولات و نوع کود مورد استفاده، سازگاری پمپ با سیستم آبیاری، میزان فشار و دبی مناسب، میزان غلظت اسیدی یا بازی بودن سیال، سهولت استفاده و تعمیر و نگهداری پمپ و … می باشد. اگر نیاز به مشاوره تخصصی در این زمینه دارید و یا می خواهید لیست قیمت پمپ تزریق را مشاهده کنید می توانید از طریق همین لینک کلیک و اقدام کنید.

بیشتر بخوانید : ضد عفونی کردن آب چاه با روش شوک کلرزنی

 

قیمت پمپ تزریق کود در بازار

 

قیمت پمپ تزریق کود در بازار

یکی از مهم ترین نکاتی که کشاورزان با آن روبرو هستند بررسی قیمت پمپ تزریق کود در بازار است. با توجه به تنوع زیاد و برندهای مختلف در بازار انتخاب پمپ تزریق سخت و پیچیده شده است. علاوه بر این، بسیاری از پمپ های موجود در بازار به صورت تقلبی به نام برندهای مشهور عرضه می شوند که قابلیت اطمینان و دوام بالا ندارند. از اینرو، با انتخاب این محصولات سرمایه و زمان شما هدر می رود. پیشنهاد ما انتخاب دوزینگ پمپ مناسب بر اساس نیازها (دبی، فشار، میزان عملیات، نوع کود مورد استفاده، سازگاری پمپ با سیستم آبیاری،میزان غلظت اسیدی یا بازی بودن سیال، ضمانت، تعمیر و نگهداری آسان و …) است. همه این موارد می تواند قیمت پمپ تزریق کود در بازار را بالا پایین کند. همچنین، انتخاب نوع برند که ایرانی یا خارجی باشد هم یک پارامتر مهم برای روند افزایش یا کاهش قیمت ها است و این مساله بیشتر در زمانی خودش را نشان میدهد که شما نیازمند یک پمپ تزریق با فشار و دبی بالاتر هستید. برای مشاوره رایگان و یا اطلاع دقیق از قیمت پمپ تزریق مواد شیمیایی از جمله کود کشاورزی، علف کش و … با ضمانت و ارسال فوری می توانید از طریق همین لینک اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه محاسبه فشار و دبی دوزینگ پمپ و تاثیر آن بر روی قیمت

مزایای استفاده از پمپ تزریق کود کشاورزی

برخی از مزایای پمپ های تزریق کود کشاورزی عبارتند از:

  • افزایش راندمان و بهره وری:

پمپ های تزریق کود کشاورزی با تزریق دقیق کود به خاک به افزایش راندمان و بهره وری کمک زیادی می کنند. زیرا مصرف کود کمتر می شود، ضایعات کاهش می یابد و علاوه بر این، بازدهی و فواید مصرف کود برای محصولات به حداکثر می رسد.

  • بهبود عملکرد و رشد محصولات:

پمپ های تزریق کود کشاورزی با تامین مواد مغذی مورد نیاز برای رشد و شکوفایی محصولات می توانند به بهبود عملکرد محصول و ماندگاری بیشتر کود کمک کنندکه این امر باعث افزایش سودآوری در کشاورزی می شود.

  • کاهش اثرات زیست محیطی:

همانطور که می دانید استفاده از کودها می تواند اثرات مخرب زیست محیطی داشته باشد. اما اگر از پمپ های تزریق کود استفاده کنیم با کاهش ضایعات کود روبرو هستیم که منجر به کاهش اثرات زیست محیطی نیز می شود.

  • امکان زمان بندی در طول فصل رشد 

با استفاده از پمپ تزریق به راحتی می توانید زمان بندی مناسبی در طول زمان رشد برای تزریق مواد شیمیایی و کود داشته باشید.

  • مقرون به صرفه بودن

با کمی تامل میتوان فهمید که خرید پمپ تزریق کود کشاورزی به راحتی می تواند شما را از روش های سنتی و بسیار زمان دور نگه دارد. زیرا در روش های سنتی شما مجبور هستید با روش نه چندان قابل اطمینان در زمان زیاد و با نیروی انسانی بیشتر این کار را انجام دهید. این در حالی است که با استفاده از دوزینگ پمپ کود به راحتی می توانید در همه این موارد مقرون به صرفه عمل کنید.

 

نحوه اجرای دوزینگ پمپ کود کشاورزی

اجرای پمپ های تزریق کود کشاورزی نیازمند برنامه ریزی و آماده سازی دقیق است. این شامل انتخاب پمپ مناسب، تعیین میزان مصرف کود مناسب، برآورد محل و مکان نصب با بازدهی بالا و کالیبراسیون صحیح پمپ است. همچنین مهم است که اطمینان حاصل شود که پمپ به درستی نگهداری و سرویس می شود تا از عملکرد و کارایی مطلوب اطمینان حاصل شود.

سوالات متداول شما در زمینه مترینگ پمپ کود کشاورزی

  • نرخ تزریق کود را چگونه محاسبه می کنید؟

محلول کود را از مخزن خارج کرده و به سیستم آب آبیاری تزریق کنید. اگر نسبت انژکتور 1:100 باشد، به این معنی است که به هر 100 گالن آب آبیاری 1 گالن کود باید اضافه  شود

  • فرمول محاسبه کود چیست؟

توصیه های آزمایش خاک بر حسب lb/ac یا کیلوگرم در هکتار مواد مغذی ارائه شده است. برای تعیین میزان کود برای یک ماده غذایی خاص، میزان ماده غذایی مورد نظر را در 100 ضرب کنید و بر درصد ماده غذایی موجود در کود تقسیم کنید.

نتیجه گیری:

پمپ های تزریق کود کشاورزی یک راه حل عالی برای چالش های پیش روی کشاورزان هستند که می توانند در تسهیل کارها و سرعت بخشیدن روند رشد محصولات و فرآیندها تاثیر بسزایی داشته باشند. این مساله به بهبود کارایی و بهره وری بالاتر برای کشاورزی کمک زیادی می کند. علاوه بر این، هزینه های خرید کود، نیروی انسانی، خطا در میزان تزریق را به شدت پایین می آورد. همچنین، می تواند باعث کاهش ضایعات، بهبود عملکرد محصول و به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی شود. در کل استفاده از این پمپ علاوه بر مزایای شخصی می تواند باعث پایداری کشاورزی برای نسل های آینده باشد و یک صنعت بادوام و پایدار ایجاد کند.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)