با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.
اخبار و مقالات مقالات

بررسی بازار و سهم پمپ های اندازه گیری در جهان و ایران

بررسی بازار و سهم پمپ های اندازه گیری در جهان و ایران

بررسی بازار و سهم پمپ های اندازه گیری جهان و ایران چگونه است؟ سهم بازار پمپ های اندازه گیری در جهان و ایران چقدر است؟ اندازه بازار پمپ های اندازه گیری در جهان و ایران چگونه است؟ در ادامه همه این موارد را مورد بررسی قرار داده ایم.

بررسی بازار  و سهم پمپ های اندازه گیری در جهان

بر اساس آمار و تحقیقات انجام شده پیش بینی می شود در سال 2022 تا 2027 برای صنعت پمپ های اندازه گیری رشد معادل CAGR 4.5٪ باشد. (نرخ رشد مرکب سالانه  که به انگلیسی: Compound annual growth rate (CAGR)) اصطلاح ویژه‌ای برای یک کسب و کار و سرمایه‌گذاری است که با نسبت تصاعد هندسی، میزان ثابتی برای بازگشت سرمایه در یک دوره زمانی تعیین می‌کند.)

این مساله را می توان به صنعتی شدن سریع، همراه با نیاز روزافزون به تصفیه فاضلاب  برای صنایع مخلف از جمله پالایشگاه و نفت، پتروشیمی، صنایع دارویی، صنایع کشاورزی و … دانست.

همانطور که می دانید مواد شیمیایی تقریباً در اکثر صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. اما همین مواد با استفاده بی رویه می توانند آسیب های جدی به محیط زیست و سلامتی افراد وارد کنند. به همین دلیل استفاده دقیق و مناسب از این مواد در صنایع از جمله صنایع فرآوری شیمیایی و پتروشیمی می تواند اثرات مخرب کمتری داشته باشد. این امر با استفاده از دوزینگ پمپ ها در صنایع محقق می شود که می توانند با اندازه گیری دقیق حلال ها و اسیدها و … در تولید، خطرات کمتری ایجاد کنند.

با توجه به اینکه در مارس سال 2022، محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی (MBS) قراردادی به ارزش 10 میلیارد دلار برای یک مجتمع پالایشی و پتروشیمی در چین منعقد کرد. علاوه بر این، پادشاهی متعهد به سرمایه گذاری 20 میلیارد دلاری در پاکستان شد و به دنبال سرمایه گذاری اضافی در صنعت پالایش هند بود. با  توجه به چنین سرمایه گذاری هایی می توان پیش بینی کرد رشد بازار مترینگ پمپ در منطقه آسیا و اقیانوسیه رشد چشمگیری داشته باشد.

با توجه به آمارهای مربوط به سازمان ملل متحد تخمین زده شده است که 2.2 میلیارد نفر به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند و مصرف سالانه آب 1 درصد در حال افزایش است. علاوه بر این، پیش‌بینی می‌شود که بیش از 80 درصد فاضلاب ها بدون تصفیه وارد محیط‌زیست می شوند.

سهم بخش تولید از مصرف آب در حال حاضر 19 درصد از آب های شیرین است و پیش بینی می شود در سال 2050 این میزان به 24 درصد برسد. از همین جا می توان به مساله بحران آب تصفیه شده و تمیز با افزایش جمعیت جهان اشاره کرد. همچنین، برای بخش های تولید با اقدامات سختگیرانه دولت ها و کمبود منابع آبی استفاده از تصفیه پسماند، نمک زدایی آب دریا و … یک الزام می باشد. همه این موارد چشم انداز استفاده از دوزینگ پمپ ها را رو به رشد می داند.

اما توجه داشته باشید پیش بینی و بررسی بازار و سهم پمپ های اندازه گیری در جهان و ایران با شیوع ویروس کرونا دچار مشکل شد. بازار پمپ های اندازه گیری به شدت تحت تأثیر همه گیری COVID-19 قرار گرفت و  عدم تناسب عرضه و تقاضا باعث  کاهش توان پالایشگاهی، توقف تولید، اختلال در زنجیره تامین و به تعویق افتادن پروژه‌های توسعه در سراسر جهان شد و همین مساله در نهایت کاهش تقاضا برای پمپ‌های اندازه‌گیری را در پی داشت.

بررسی بازار  و سهم پمپ های اندازه گیری در ایران

به نقل از خبرگزاری بازار با توجه به صحبت های اخیر رئیس فدراسیون صنعت آب ایران که گفت: در صورت تداوم وضعیت موجود در بارندگی، تغییر اقلیم، افزایش دما و رشد مصرف آب، تا سال ۱۴۱۲ به ورشکستگی آبی می‌رسیم و باید با سیاست‌های سخت‌گیرانه، پیش‌دستی کنیم اقدامات مهمی برای مدیریت آب در ایران در دستور کار است.

حاجی کریم با اشاره به کاهش میزان بارندگی در کشور ازیک‌ طرف و تغییر اقلیم و افزایش دما و مصرف آب از طرف دیگر، گفت: با این وضعیت، در بهترین حالت از سال ۱۴۱۲ به ورشکستگی آب می‌رسیم و بر همین اساس مسئولان باید توجه ویژه‌ای به موضوع آب داشته باشند. وی به پیش‌بینی رشد ۸ درصدی سالانه اقتصاد در برنامه هفتم توسعه نیز اشاره کرد و افزود، بدون شک آب از مؤلفه‌های اصلی رسیدن به این رشد است؛ اما وضعیت سیاست‌گذاری فعلی در بخش آب کشور ما را از دستیابی به این مهم باز می‌دارد.

در پایان نشست، رئیس فدراسیون صنعت آب ایران با تأکید بر لزوم هدف‌گذاری کاهش ۳۱ میلیارد مترمکعبی مصرف آب بخش کشاورزی حداکثر تا سال ۱۴۱۰، گفت: توجه به تأمین الزامات حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و خارجی در حوزه آب کشور، یکی از شروط لازم برای تحقق اهداف این برنامه از طریق اجرای طرح‌های کاهش مصرف آب و اصلاح تخصیص آب برای نیازهای صنعت و خدمات خواهد بود. ‌

با توجه به جلسات و قوانین اجرایی در دستور کار می توان پیش بینی کرد که در ایران نیز صنعت تصفیه پسماند و نمک زدایی آب دریا و در پی آن استفاده از پمپ های اندازه گیری در صنایع مختلف به ویژه حوزه کشاورزی و صنایع پر مصرف آبی اهمیت زیادی دارد و بازار رو به رشدی دارد.

 

بررسی روندهای بازار پمپ های اندازه گیری جهان

 

بررسی روندهای بازار پمپ های اندازه گیری جهان

پیش بینی ها بر اساس تحقیقات انجام شده نشان می دهد که در آینده  بخش تصفیه آب یکی از عوامل مهم رشد بازار باشد. همانطور که می دانید در بخش تصفیه آب مهم ترین بخش آن یک دوزینگ پمپ است که می تواند برای اندازه گیری فرآیندهای مختلفی مانند انعقاد، لخته سازی، ضد عفونی و … استفاده شود. یکی از دلایل اصلی استفاده از پمپ های تزریق برای این فرآیندها انعطاف پذیری آنها در تنظیم آسان،  سرعت مورد نیاز و تزریق دقیق می باشد.
پمپ های دوزینگ اغلب در تصفیه آب برای تغذیه افزودنی های شیمیایی به آب برای افزایش کیفیت آب مورد استفاده قرار می گیرند. مواد افزودنی می توانند بازدارنده های رسوب، آنتی اسکالانت ها  تا مواد کلر و بیواسیدهای غیر اکسید کننده را شامل شوند.

با توجه به اینکه دوزینگ پمپ های شیمیایی قادر هستند سیالات مختلف، مواد شیمیایی و مواد چسبناک و خورنده را مدیریت کنند در این حوزه اهمیت و نقش زیادی دارند. خود این مساله می تواند اهمیت و چشم انداز پمپ های دوزینگ را نشان دهد.

در بررسی بازار و سهم پمپ های اندازه گیری در جهان و ایران و با توجه به اینکه در مارس 2021، در پی یک نشست سطح بالا در مورد “اجرای اهداف و اهداف مربوط به آب در دستور کار 2030″، کشورهای عضو سازمان ملل خاطرنشان کردند که دستیابی به SDG (اهداف توسعه پایدار) 6 تا سال 2030 مستلزم بسیج 1.7 دلار اضافی است. تریلیون سرمایه گذاری در زیرساخت های مرتبط با آب برای تحقق این امر، کشورهای عضو خواستار مشارکت‌های جدید بین دولت‌ها و گروه‌های متنوعی از ذینفعان، از جمله بخش خصوصی و سازمان‌های بشردوستانه، و انتشار گسترده فناوری و روش‌های نوآورانه هستند.
علاوه بر این، در آوریل 2022، وزارت اکولوژی و محیط زیست اعلام کرد که چین تصفیه فاضلاب در مناطق وسیع روستایی خود را بهبود می بخشد، با هدف اینکه نرخ تصفیه فاضلاب زندگی روستایی از 28 درصد در سال 2020 به 40 درصد در سال 2025 برسد. بنابراین، سازمان های دولتی ، نهادهای بازار و روستاییان تشویق می شوند تا برای دستیابی به هدف همکاری های لازم را داشته باشند.. این اقدام بخشی از تلاش های چین برای پیشبرد حیات روستایی بود. چنین تصمیمات و ابتکارات کلان در سطح جهانی و منطقه ایبررسی بازار و سهم پمپ های اندازه گیری در جهان و ایران ، آسیا و … با فرصت های سودآوری را برای رشد بازار ارائه می دهد.

پیش بینی می شود که منطقه آسیا پاسیفیک سهم قابل توجهی از بازار داشته باشد بر اساس اطلاعات انرژی ایالات متحده و Admiration، تولید نفت خام در هند به 605.10 BBL/D/1K (1000 بشکه در روز) در فوریه از 604.20 BBL/D/1K در ژانویه 2022 افزایش یافت. علاوه بر این، تولید نفت خام در اندونزی به افزایش یافت. 670 BBL/D/1K در فوریه از 616 BBL/D/1K در ژانویه 2022. چنین رشد صنعت نفت در مناطق مختلف ممکن است بازار مورد مطالعه را هدایت کند.
همکاری بین شرکت ها برای افزایش تولید نفت و گسترش حضور خود در منطقه APAC ممکن است فرصتی برای بهترین تولید کنندگان دوزینگ پمپ در جهان و ایران ایجاد کند تا بتوانند سبد محصولات خود را افزایش دهند و نیازهای مشتریان را برآورده کنند.

طبق گزارش اداره ملی آمار چین، در سال 2021، در مجموع 55.44 میلیون تن کود نیتروژن، فسفات و پتاس در چین تولید شده است. علاوه بر این، طبق گزارش بنیاد ارزش ویژه برند هند، تا سال 2025، پیش‌بینی می‌شود که سرمایه‌گذاری در بخش مواد شیمیایی و پتروشیمی هند در مجموع 8 لک کرور INR (107.38 میلیارد دلار) باشد. در دسامبر 2021، تولید مواد شیمیایی در مجموع 903,002 تن و تولید پتروشیمی به 1,877,907 تن رسید. چنین سرمایه گذاری های عظیمی در صنایع شیمیایی رشد بازار در پمپ اندازه گیری را افزایش می دهد.

در آوریل 2022، تفاهم نامه همکاری (MoC) بین هند و ژاپن در مدیریت غیرمتمرکز فاضلاب خانگی تأییدیه قبلی کابینه اتحادیه را دریافت کرد که توسط نخست وزیر هند ریاست می شود. وزارت محیط زیست ژاپن MoC، وزارت جال شاکتی، و دپارتمان منابع آب، توسعه رودخانه ها و احیای گانگا (DoWR, RD&GR) را پیش خواهد برد. بخش های اجرایی یک شورای مدیریت (MC) را برای طراحی فعالیت های مشترک خاص و نظارت بر اجرای آنها ایجاد خواهند کرد. هند امیدوار است از طریق این مشارکت با ژاپن، یک “مدیریت غیرمتمرکز فاضلاب خانگی” ایجاد کند و از فناوری Johkasou برای تضمین استفاده مجدد کارآمد از فاضلاب تصفیه شده استفاده کند. چنین اقدامات کلان دولتی به طور قابل توجهی بازار را در خاورمیانه و جهان پویا نگه می دارد.

 عواملی مانند صنعتی شدن سریع، افزایش استانداردهای زندگی، جمعیت قابل توجه و نیروی کار ارزان در افزایش تمرکز بر منطقه APAC نقش دارند. شاید این سوال در ذهن شما نقش بسته شده باشد که منظور از APAC چیست؟

گسترش APAC چیست؟ منطقه APAC کل آسیا (آسیای شرقی، آسیای جنوبی، آسیای شمالی و آسیای جنوب شرقی)، جزایر اقیانوس آرام و اقیانوسیه را در بر می گیرد که معمولاً با رشد بالا و پتانسیل زیادی برای موفقیت همراه هستند. گسترش جهانی به سمت منطقه آسیا و اقیانوسیه در کسب و کار روز به روز محبوب تر می شود. پیش‌بینی می‌شود که نیاز به پمپ‌های اندازه‌گیری افزایش یابد، زیرا انتظار می‌رود که تاسیسات تولیدی جدید در طول دوره پیش‌بینی ساخته شوند. 

تحلیل روند و قیمت پمپ تزریق در بازار ایران 

 دوزینگ پمپ ها با افزایش حجم تقاضا در بازار ایران و کاربرد هر کدام در صنایع مختلف می تواند رو به رشد باشد. در چنین بازاری، دوزینگ پمپ هایی موفق تر عمل خواهند کرد که بتوانند با فناوری های نوین و متنوع برای انواع صنایع راهکار ارائه دهند. در حال حاضر برخی از دوزینگ پمپ های موفق در بازار ایران را می توان دوزینگ پمپ اتاترون  نام برد. پمپ تزریق های اتاترون با توجه به عملکرد و توانایی آن به همراه تنوع زیاد توانسته نیازهای مختلف را در بازار ایران برآورده کنند. بعد از آن دوزینگ پمپ های سکو، گراندفوس، fwt، اینجکتا و … توانسته اند در رتبه های بعدی باشند. اما مشکلاتی که این پمپ های تزریق در بازار ایران دارند نبود خدمات پس از فروش و قیمت بالای آنها است.علاوه براین، تولید کنندگان داخل ایران نیز با گسترش فناوری و دانش روز توانسته اند عملکرد قابل توجهی در این زمینه داشته باشند. برخی از برندهای مطرح در این دوره دوزینگ پمپ ایرانی آیریک است. با توجه به اینکه قیمت دوزینگ پمپ ایرانی برند آیریک نسبت به برندهای خارجی کمتر و در عین حال عملکرد مشابه و قابل قبولی دارد این دوزینگ پمپ در بازار ایران تقاضای بیشتری پیدا کرده است. علاوه بر این، با داشتن ضمانت و خدمات پس از فروش برند آیریک پیش بینی می شود افزایش تقاضا برای این دوزینگ در بازار ایران رو به رشد باشد.

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل برای خرید دوزینگ پمپ ایرانی و خارجی

منبع : www.mordorintelligence.com

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)