با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.
اخبار و مقالات مقالات

10 نکته مهم که نباید آنتی اسکالانت نامرغوب بخرید + بررسی قیمت

10 نکته مهم که نباید آنتی اسکالانت نامرغوب بخرید + بررسی قیمت

آنتی‌ اسکالانت‌ نامرغوب نخرید! ما این موضوع را مورد بررسی قرار داده ایم. همانطور که می دانید آنتی اسکالانت ها یکی از مهم ترین مواد برای دستگاه ro محسوب می شوند. ​آنتی‌اسکالانت‌های بی‌کیفیت یا غیرمطمئن ممکن است منجر به مشکلاتی در فرآیندهای شیمیایی، تصفیه آب، یا سیستم‌های مانند استخرها و یا تجهیزات صنعتی شوند.

10 مشکل آنتی‌ اسکالانت‌ نامرغوب و بی‌کیفیت

 • تأثیر بر روی سلامتی:  استفاده از آنتی‌ اسکالانت‌ نامرغوب نامناسب و نامرغوب می‌تواند به سلامتی افراد آسیب برساند، به‌ویژه اگر این مواد شامل مواد سمی یا موادی با احتمال آلرژی باشند.
 • تأثیر زیاد بر محیط زیست: ممکن است آنتی‌اسکالانت‌های بی‌کیفیت به محیط زیست آسیب برسانند و باعث آلودگی آب‌ها یا خسارت به جانداران محیطی شوند.
 • عملکرد نامناسب: این مواد به دلیل عملکرد نامناسب در کنترل رسوبات و نمک‌زدایی و به جای کاهش رسوبات، می تواند باعث افزایش آنها شوند.
 • آسیب به تجهیزات: استفاده از آنتی‌اسکالانت‌های نامناسب می‌تواند به تجهیزات، لوله‌کشی یا سیستم‌های صنعتی خسارت وارد کند و باعث آسیب و ضعف در ساختار آنها شود.
 • استفاده از آنتی اسکالانت نامرغوب باعث گرفتگی شکاف‌ها و منافذ فیلتر ممبران می‌شود. با تجمع رسوب و گرفتگی در ممبران های صنعتی  میزان خروجی آب کمتر می شود و در نهایت دبی پایین می آید.
 • استفاده از محلول بازدارنده نامرغوب برای دستگاه ro منجر به شستشوی مکرر برای فیلتر ممبران ها می شود.علاوه بر این، با افزایش شستشوی ممبران عمر مفید فیلتر های صنعتی کاهش می یابد.
 • اگر در دستگاه تصفیه آب صنعتی ro از آنتی اسکالانت نامرغوب استفاده شود حجم پساب افزایش پیدا می کند.
 • یکی دیگر از مشکلات استفاده از محلول بازدارنده نامرغوب آسیب به پمپ دستگاه می باشد. شاید این سوال پیش آید چرا؟ زیرا آب برای عبور از فیلتر ممبران های صنعتی نیازمند نیرو و قدرت بالایی هستند و اگر فیلتر ممبران ها به اندازه کافی عملکرد خوبی نداشته باشند. پمپ باید با آمپر و فشار بالاتر این کار را انجام دهد. همین مساله می تواند روی باعث استهلاک و آسیب به پمپ و تجهیزات دستگاه های تصفیه آب شود.
 • توجه داشته باشید آنتی اسکالانت ها دارای قدرت اسیدی هستند و می توانند باعث خوردگی انواع دستگاه ها شوند. به همین دلیل، لازم است تجهیزات مورد استفاده در دستگاه ro نیز با کیفیت بالا و مقاوم به خورندگی تعبیه شده باشد در غیر این صورت می تواند همه اجزا دچار مشکلات و خرابی شوند.
 • هزینه های تعویض فیلتر ممبران ها زیاد است. به همین دلیل، استفاده از آنتی اسکالانت با کیفیت می تواند این هزینه ها را تا اندازه زیادی کاهش دهد.

 

تشخیص آنتی اسکالانت نامرغوب از مرغوب

 

تشخیص آنتی‌ اسکالانت‌ نامرغوب

یکی از سوالات متداول مشتریان این است که چگونه می توان آنتی اسکالانت نا مرغوب را تشخیص داد. شاید تشخیص و بررسی بازدارنده های رسوب در دستگاه های ro می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، اما رعایت و توجه به برخی ازنکات می تواند در تشخیص آنتی اسکالانت خوب به شما کمک کند. برخی از آنها عبارتند از:

 • بررسی منابع و تأییدات: بررسی گواهینامه ها و تاییدات یک انتی اسکالانت می تواند تا اندازه زیادی خبر از مرغوبیت و کیفیت آن داشته باشد و احتمالاً مطمئن‌تر هستند.
 • تحقیقات و مطالعات مستقل: مطالعه تحقیقات و بررسی‌های مستقل از طریق منابع معتبر می‌تواند روش خوبی باشد تا از محصولات آنتی اسکالانت اطمینان حاصل کنید.
 • بررسی برند و تجربه اشخاص: برندهای معتبر و استفاده از تجربیات و نظرات اشخاص نیز می تواند به شما برای انتخاب بهتر و با کیفیت تر کمک کند.
 • آزمایشات و تست‌ها: در صورت امکان تست و آزمایش قبل از استفاده می تواند یک راهنمای خوب باشد. اگر امکانش باشد، می‌توانید آنتی‌اسکالانت مورد استفاده را به آزمایشگاه معتبری ارسال کرده و تست‌های لازم را انجام دهید تا کیفیت آن را بررسی کنید.
 • توصیه‌های متخصصان: استفاده از مشاوره و پیشنهادات متخصصان در این زمینه‌ و محصولات شیمیایی می‌تواند بهترین انتی اسکالانت را پیش روی شما بگذارد.
 • اعتبار و سابقه فروشنده یا تامین کننده: یکی دیگر از فاکتورهای مهم دیگر بررسی سابقه و اعتبار فروشنده است که می تواند شما را به هدف مطلوب نزدیک تر کند.

چرا برخی افراد آنتی‌ اسکالانت‌ نامرغوب می خرند؟

برخی افراد با توجه به همه مشکلات پیش رو ترجیح می دهند آنتی اسکالانت نامرغوب بخرند. این امر فقط و فقط به دلیل ظاهری کاهش هزینه ها است. متاسفانه به دلیل هزینه های بالای دستگاه تصفیه اب صنعتی برخی افراد به دلیل کاهش هزینه ها اقدام به خرید آنتی اسکالانت بی کیفیت با قیمت پایین می کنند. این در حالی است که در آینده ای نه چندان دور، لازم است هزینه های بیشتر و بزرگ تری به منظور تعویض قطعات و یا حتی فیلترهای ممبران ها داده شود.
زیرا یون ها ، مواد آلی و معدنی در آب آزاد وجود دارند که به راحتی در فیلتر های ممبران صنعتی رسوب می کنند و با استفاده از محلول بازدارنده رسوب نامرغوب نیز به خوبی رسوب زدایی نمی شوند و در نتیجه این مواد ممبران های دستگاه اسمز معکوس را درگیر کرده و بر این اساس تعداد دفعات تعویض ممبران را افزایش می دهند.
 برخی افراد سودجو نیز به منظور سود و درآمد بیشتر، آنتی‌ اسکالانت‌ نامرغوب و بی کیفیت را وارد بازار می نمایند و گاها به قیمت اصل به فروش‌ می‌رسانند. انتخاب آشتباه و استفاده از آنتی اسکالانت های بی کیفیت می تواند به شدت در طول عمر دستگاه های تصفیه آب صنعتی یا اسمز معکوس تاثیر داشته باشد.

مزایای استفاده از آنتی‌اسکالانت‌ها در دستگاه‌های تصفیه آب RO

 • کاهش رسوبات: آنتی‌اسکالانت‌ها می‌توانند از تشکیل رسوبات معدنی مانند کلسیم و منگنز در دستگاه RO جلوگیری کنند. این رسوبات می‌توانند باعث خرابی و کاهش کارایی فیلترها و ممبران‌های RO شوند.
 • افزایش عمر مفید دستگاه: با جلوگیری از تشکیل رسوبات و آلودگی فیلترها، ممکن است عمر مفید دستگاه RO افزایش یابد و نیاز به تعویض مکرر تجهیزات کاهش یابد.
 • کاهش هزینه‌های نگهداری: استفاده از آنتی‌اسکالانت ها ممکن است باعث کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات دستگاه شود. زیرا تجمع رسوبات در فیلترها و ممبران‌ها معمولاً نیاز به تعویض سریع‌تر این قطعات دارند.
 • بهبود کیفیت آب: با کاهش رسوبات و مواد جامد معلق در آب، ممکن است کیفیت آب بهبود یابد و آب تصفیه شده تمیزتر و مناسب‌تر برای مصرف شود.
 • کارایی بهتر دستگاه RO: با کاهش تشکیل رسوبات، کارایی دستگاه RO ممکن است بهبود یابد. این به معنای تصفیه بهتر و سریع‌تر آب و تولید آب تمیزتر می‌باشد.

هرچند که استفاده از آنتی‌اسکالانت‌ها می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد، اما توجه به مقدار و نوع آنتی‌اسکالانت مورد استفاده را با دقت انتخاب کرده و به توصیه‌های تولیدکننده دستگاه تصفیه آب توجه کنید. همچنین، رعایت دستورالعمل‌ها و مراقبت‌های تعیین شده توسط تولیدکننده می‌تواند در بهبود عملکرد و عمر مفید دستگاه RO مؤثر باشد.

 

بررسی قیمت و تحلیل آنتی اسکالانت نا مرغوب و مرغوب

 

بررسی و تحلیل قیمت

قیمت آنتی اسکالانت مرغوب و با کیفیت گران تر از قیمت آنتی اسکالانت بی کیفیت است. البته قیمت بالاتر نمی تواند به تنهایی برای انتخاب آنتی اسکالانت با کیفیت ملاک باشد. زیرا برخی آنتی اسکالانت های بی کیفیت نیز قیمت بالایی دارند. اما به صورت کلی قیمت می تواند یک فاکتور در کنار پارامترهای دیگر مورد بررسی قرار گیرد. علاوه بر این، آنتی اسکالانت ها با برندهای معتبر و معروف در بازار قیمت بالاتری نسبت به برندهای متفرقه دارند.

 

نتیجه گیری: 

انتخاب اشتباه و استفاده از آنتی‌ اسکالانت‌ نامرغوب می تواند عواقب و خسارات زیادی را در آینده برای شما به بار آورد. به همین دلیل، لازم است قبل از خرید آنتی اسکالانت در مورد برخی موارد مهم تحقیق و بررسی داشته باشید. تشخیص آنتی اسکالانت مرغوب از نامرغوب را می توان از طریق راهکارهای مختلف بررسی کرد از جمله: بررسی منابع و تأییدات، تحقیقات و مطالعات مستقل، بررسی برند و تجربه اشخاص، آزمایشات و تست‌ها، توصیه‌های متخصصان، اعتبار و سابقه فروشنده یا تامین کننده همگی در کنار هم می توانند انتخاب درست تری را پیش روی شما بگذارند.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)