با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.
اخبار و مقالات مقالات

بررسی 4 فیلتر ممبران تایوانی در بازار ایران

بررسی 4 فیلتر ممبران تایوانی در بازار ایران

بررسی 4 فیلتر ممبران تایوانی در بازار ایران ​باعث می شود تصمیم گیری خرید شما برای فیلتر ممبران های تایوانی راحت و آسوده اتفاق بیفتد. ما در ادامه ویژگی های انواع برند فیلتر ممبران های تایوانی را به همراه کاربرد، مزایا و معایب آن مورد بررسی قرار داده ایم.

بررسی 4 فیلتر ممبران تایوانی

برندهای مطرح فیلتر ممبران تایوانی عبارتند از :

 • ممبران تایوانی برند ccl
 • ممبران تایوانی برند vontron
 • ممبران تایوانی برند easywell
 • ممبران تایوانی برند nanotek

فیلتر ممبران تایوانی برند ccl

فیلتر ممبران تایوانی برند ccl بیشتر به منظور تصفیه آب خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. این فیلتر ممبران کاملا وارداتی است و توسط شرکت FLUXTEK  تولید می شود. این فیلتر دوام مناسبی دارد و برای آب هایی با سختی آب کمتر از 1500 مناسب است. عمر و دوام فیلتر های ممبران تایوانی برند CCL وابسته به چند چیز است. اول اینکه کیفیت فیلترهای 1 و 2 و 3 تاثیر زیادی بر روی فیلتر ممبران CCL دارد. دوم اینکه نصب یک فیلتر محافظ ممبران می تواند عمر و دوام ممبران CCL  را بالا ببرد.این مورد بیشتر برای آب هایی با گل و لای بیشتر و کیفیت پایین تر لازم است. به صورت رایج فیلتر های ممبران CCL  تایوانی در شرایط نگهداری مناسب مب توانند حدوداً بین 2 تا 4 سال دوام بیاورند.

مشخصات فنی فیلتر ممبران تایوانی برند CCL

 • دارای غشا کمپوزیتی نازک سخاته شده است
 • قادر به حذف ذرات بزرگتر از 0.0001
 • تحت لیسانس آمریکا و ساخت کشور تایوان
 • حذف نمک و املاح محلول در آب
 • عمر مفید این فیلتر بین 2 تا 2.5 سال به شرط نگهداری خوب

فیلتر ممبران تایوانی برند Vontron

فیلتر ممبران های ونترون تایوانی و تحت لیسانس آمریکا در تایوان تولید می‌شوند. این فیلتر ها با ظرفیت 50 گالن و با داشتن 13 لایه مارپیچی در هم تابیده‌ شده مورد توجه قرار گرفته اند. فیلتر های ممبران تایوانی ونترون به صورت ۴ اینچی و ممبران ۸ اینچی برای تصفیه آب صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. محصولات این برند قابلیت تحمل TDS بالا را حتی در آب‌هایی با شوری زیاد دارند. از طرفی می‌توانند آلاینده‌‎ها را تا 98% حذف کنند. توجه داشته باشید غشاء معمولاً حدود 95 درصد از مواد جامد محلول مانند سدیم و فلوراید را “رد” می کند.

مشخصات فنی فیلتر ممبران تایوانی برند ونترون

 • حداکثر جریان 4 GPM
 • حداکثر دما 113 درجه فارنهایت (45 درجه سانتیگراد)
 • حداکثر فشار 120 PSI
 • غشای کامپوزیت لایه نازک غشایی (TFC) سموم، فلز، میکروب، کروم و غیره را حذف می کند

فیلتر ممبران تایوانی برند Easywell

 فیلتر ممبران تایوانی نسبت به فیلتر های ممبران آمریکایی ارزان تر هستند. متقاضی برای این فیلتر ممبران ها بیشتر است. فیلتر ممبران Easywell دارای استانداردهای جهانی NSF و WQA را است. فیلترهای این برند هم در رده صنعتی و هم در رده دستگاه‌های تصفیه آب خانگی قابل استفاده هستند. یکی از معایب این فیلتر ممبران قیمت بالای آن است.

مشخصات فنی فیلتر ممبران صنعتی تایوانی Easywell

 • می تواند اجرا و تولید آب به طور مداوم و بسیار خودکار انجام شود
 • عملیات آسان و نگهداری
 • سوئیچ خودکار در هنگام کمبود آب، و خاموش شدن در صورت عدم آب یا پر از آب
 • شستشوی خودکار غشایی RO و کاهش سرعت آلودگی
 • سوئیچ فشار پایین پمپ فشار بالا را از آسیب ناشی از توقف آب محافظت می کند

فیلتر ممبران تایوانی برند نانوتک nanotek

این فیلتر ممبران تایوانی بسیار عالی کار می کند. برای سیستم های اسمز معکوس از عناصر فیلتر ساخته شده توسط JSC RM Nanotech استفاده می شود. طیف وسیعی از عناصر فیلتر اسمز معکوس تولید شده توسط نانوتک می تواند در تصفیه خانه های آب مورد استفاده قرار گیرد و برای تامین نیازهای آشامیدنی، تصفیه آب برای نیازهای فنی، تصفیه یا غلظت پساب های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.
این فیلتر برای دستگاههای تصفیه آب خانگی و برای دستگاههای تصفیه آب خانگی بدون مخزن و یا دستگاههای نیمه صنعتی با ظرفیت بالاست. از این فیلترهای ممبران ، برای تولید آب مستقیم و در حجم بالا استفاده میشود که یکی از اصلی ترین کاربردهای آنها ، برای دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی تک ممبران و یا دستگاه های تصفیه آب خانگی با ظرفیت بالا است.

فیلتر ممبران های تایوانی نانوتک NANOTEK یک برند تجاری است که فیلتر ممبران تایوانی در بازار ایران را پر رنگ کرده است و کیفیت فوق العاده بالایی دارد. این فیلتر ممبران نیمه صنعتی دارای ظرفیت و دوام بالای هستند و در مناطقی که سختی آب زیاد است عملکرد خوبی داشته اند.ممبرانهای صنعتی تایوانی نانوتک با سایز بزرگ 4 اینچ و 8 اینچ دارای کیفیت بسیار بالایی هستند و در کل این برند در تولید ممبران ، عملکرد خوبی داشته است.

بررسی هزینه فیلتر ممبران تایوانی در بازار ایران

هزینه فیلتر ممبران تایوانی در بازار ایران به شرط اصل بودن بر اساس نوع برند و کیفیت ساخت، نوع انتخابی (صنعتی، نیمه صنعتی، خانگی) ، تعداد لایه می تواند متغیر باشد. به صورت کلی در بین فیلتر ممبران های تایوانی برند نانوتک عملکرد بهتری داشته است و مقرون به صرفه تر است. اگر شما به دنبال لیست قیمت فیلتر ممبران تایوانی نانوتک هستید می توانید از طریق همین لینک آن را در وب سایت جهان آب مشاهده کنید.

طول عمر بیشتر برای فیلتر ممبران تایوانی در بازار ایران

رعایت اصول نگهداری از فیلتر های ممبران تایوانی می تواند طول آن را افزایش دهد که عبارتند از:

 • برای فیلتر ممبران های تایوانی 4 مرحله ای شاید تصور شود مرحله چهارم تصفیه اب است و از همه مهم تر می باشد اما این در حالی است که فیلترهای مراحل یک و دو و سه نیز تأثیر شگرفی در طول عمر ممبران دارند. از اینرو، تعویض به موقع این فیلتر ها می تواند به طول عمر کل سیستم فیلتراسیون کمک کند.
 • بهتر است در فیلتر های ممبران تایوانی از محافظ ممبران  (هوزینگ ممبران) استفاده کنید. وجود این قطعه باعث می‌شود که سطح تماس آب با فیلتر بیشتر شود و کارایی ممبران بیشتر شود.
 • باید توجه کنید فشاری را بیشتر از جریان قابل تحمل به این فیلترها وارد نکنید. در صورتی که فشار بیشتر از حد مجاز باشد، فیلتر تحت فشار قرار می گیرد و عمر کمتری دارد.
 • فشار جریان ورودی را به مرور و در طول ۳۰ الی ۶۰ ثانیه به حداکثر برسانید. زیرا فشار وارد شده به صورت ناگهانی  آسیب های جدی وارد می کند.
 • سرعت جریان متقاطع را نیز به‌ تدریج بیشتر کنید. افزایش ناگهانی این پارامتر نیز می‌تواند به ممبران صدمه بزند.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)