با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.
اخبار و مقالات مقالات

زغال اکتیو برای پرنده

زغال اکتیو برای پرنده

یکی از خواص زغال اکتیو برای پرندگان است. شاید تصور شود زغال اکتیو پرنده یک مورد مضر و خطرناک برای پرندگان باشد اما این طور نیست! در واقع زغالی که حاصل از سوختن چوب است، فقط یک کربن می باشد و این مورد فرق دارد با زغال فعال !

کربن فعال مخصوص پرندگان حاصل از پوسته نارگیل یا درخت ماما،در برزیل است که خاصیت جذب بالایی برای سموم بدن پرندگان دارد.

بخوانید : زغال فعال خوراکی چیست؟ 

کاربرد و نحوه استفاده زغال اکتیو پرندگان

زغال  اکتیو برای پرندگان در واقع نه به عنوان غذا و نه به عنوان یک دارو است. بلکه از این ماده می توان به عنوان یک شستشو دهنده معده پرندگان استفاده کرد. البته این ماده کمک زیادی به هضم غذا نیز می کند. نحوه کار زغال کربن پرندگان به این صورت است که زغال کربن دارای منافذ ریزی است و این منافذ می توانند مثل یک یک صافی یا فیلتر عمل کنند. از این رو زمانیکه معده یا روده پرنده میکروبیته میشود شما می توانید با استفاده از زغال فعال مخصوص پرندگان این مشکل را حل کنید.

نگران نباشید! این نمونه زغال هیچ مشکلی برای پرنده ایجاد نمی کند. در واقع سازوکار آن به گونه ای است که زغال با انحلال در بزاغ و اسید معده می تواند میکروب ها را جذب و روده را پاکسازی کند.در واقع با این عمل سموم از بدن پرنده دفع می شوند.

چه زمانی بهتر از زغال فعال پرنده استفاده شود؟

از کربن فعال پرندگان برای رفع انواع امراض روده که عاملیتی باکتریایی ،عفونی و قارچی دارند می توانید استفاده کنید. همچنین به منظور هضم راحت تر هم می توان این ماده استفاده کرد. توجه داشته باشید این ماده نباید در کنار مصرف دارو یا مولتی ویتامین ها به پرندگان داده شود زیرا اثر بخشی کمتری خواهد داشت. زغال اکتیو پرندگان در اصل دانه های ریز سیاهی هستند که همراه با غذای پرندگان مصرف می شود و پیشنهاد می شود دو روز درهفته مورد استفاده قرار بگیرد تا پرندگان مشکلات گوارشی نگیرند. زغال اکتیو بیشتر برای پرندگانی مانند عروس هلندی، زغال اکتیو قناری و… مورد استفاده قرار می گیرد.

بخوانید: زغال فعال برای آکواریوم

خواص زغال فعال برای پرندگان

خواص زغال فعال برای پرندگان

همانطور که می دانید ماده کربن فعال به دلیل ویژگی های جذبی بالا، می‌تواند به عنوان یک ماده جاذب بسیار قوی در بسیاری از ترکیبات شیمیایی در صنایع مختلف استفاده شود. اما این ماده خواص خوبی هم برای حفظ سلامتی پرندگان دارد اما به شرط استفاده صحیح!

خواص کربن فعال برای پرندگان عبارتند از:

  • حذف بوی نامطبوع: با قرار دادن کربن فعال در قفسهای پرندگان می‌توان بوهای نامطبوع و پرزهای موجود در قفس را جذب کرد و به آسانی از محیط پرندگان دفع کرد. این موضوع بخصوص برای افرادی که آلرژی دارند بسیار موثر است.
  • جذب شوینده‌ها و سموم: با قرار دادن کربن فعال در آب پرندگان می‌توان سموم و شوینده‌های موجود در آب را جذب کرد و با این روش می توان آب تصفیه شده برای پرندگان تامین کرد.
  • جذب گازهای آلوده: با قرار دادن کربن فعال در محیط پرندگان بخصوص زمانیکه می‌توان گازهای آلوده و نامطبوع  را جذب کرد و محیط پرندگان را تمیز و بهداشتی کرد.
    به هرحال، برای استفاده از کربن فعال برای پرندگان باید نکات ایمنی لازم را رعایت کرد و اطمینان حاصل شود که کربن فعال استفاده شده برای پرندگان درست و مجاز است.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)