با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.

آبنما و فواره استخر

راهنمای کامل برای خرید انواع آبنما و فواره استخر

شاید این سوال برایتان پیش آید که چرا نیاز است برای خرید آبنما و فواره استخر اقدام کنیم؟ همانطور که می دانید آب تنها به عنوان یک ماده حیاتی برای زندگی کاربرد ندارد و بسیاری از افراد این ماده را باعث آرامش، تازگی، رونق، پاکیزگی و … می دانند. اما به دلایل زیر انتخاب و خرید آبنما و فواره استخری ضروری هستند. 

 • فواره و آبنما در یک استخر باعث ایجاد امکانات جدیدی می شود که یکی از مهم ترین آنها زیبایی و جذابیت بصری است. زیرا آب با حرکت و جریان های متنوع و با ایجاد طرح و اشکال مختلف می تواند زیبایی منحصر به فردی برای هر محیط ایجاد کند.
 • شنیدن صدای آب باعث آرامش بخشی روح می شود. این صدا باعث می شود شما استرس ها و فشارهای روزانه را فراموش کنید و لذت ببرید.
 • استفاده از آبنما و فواره در استخر یا هر مکان دیگر باعث تصفیه بهتر آب می شود زیرا آب در جریان است و همین موضوع باعث می شود هوا هم به آب در گردش دائماً اضافه شود این مساله در فرآیند تصفیه آب استخر و بهبود کیفیت آب کمک زیادی می کند. البته در نظر داشته باشید برای تصفیه آب استخر باید از تجهیزات مربوط به آن از جمله پمپ استخرفیلتر شنی برای تصفیه آب استخر و … استفاده کرد.
 • جلوگیری از استنشاق بوی نامطبوع: اگر آب استخر راکد و بسته باشد استنشاق بوی نامطبوع گازهای دفع شده در آب حتمی است. اما این موضوع با ایجاد فواره و آبنما استخر به راحتی قابل حل است و باعث ایجاد تازگی و تمیزی در استخر می شود.
 • استفاده از فوراه و آبنما باعث مطبوع شدن هوای اطراف استخر و پایین آمدن دمای هوا بخصوص در فصول گرم سال می شود.
 • علاوه بر همه موارد بالا، استفاده از انواع فواره و آبنما برای استخر می‌تواند به عنوان یک المان تزئینی و دکوارتیو زیبا و مهم عمل کند و جذابیت بصری استخر و فضای اطراف را افزایش دهد.

قیمت آبنما و فواره استخر 

قیمت آبنما و فواره استخر به پارامترهای متنوعی وابسته است از جمله اندازه، طرح و مدل، مواد ساخت، متریال و قابلیت‌های کاربردی، نوع کیفیت و شرکت سازنده، داخلی یا خارجی بودن و … که همگی می تواند نقش موثری در قیمت آبنما استخر و یا قیمت فواره استخر داشته باشند. به منظور خرید فواره استخر یا آبنما یا استعلام قیمت فواره استخری یا آبنما استخر می توانید با کارشناسان مجموعه با با شماره 79315-021 در تماس باشید. 

آبنما استخر چیست؟ 

آبنما استخر آب معمولاً یک سازه دکوراتیو و تزیینی است که در فضای باز یا داخلی قرار می‌گیرد و اغلب شامل یک ستون آب، یک حوضه برای جمع‌آوری آب و یک پمپ برای گردش آب می باشد. آبنماها به عنوان عناصر زینتی و آرامش‌بخش در محیط‌های مسکونی، تجاری و عمومی مورد استفاده قرار می گیرند.

از نظر بصری، آبنماها زیبایی و جذابیت خاصی به فضای اطراف خود می دهند و می‌توانند به عنوان یک نقطه مرکزی یا تکمیلی در باغ‌ها، پارک‌ها، داخل ساختمان‌ها، میدان ها و …  استفاده شوند. صدای آب جاری و جریان آرام آن می‌تواند یک محیط  شبیه سازی شده از انواع آبشارها ، رودخانه ها یا حالت برخورد آب دریا به دیواره های صخره را تداعی کند. این صداها باعث آرامش روح ، مطلوب شدن هوای اطراف و جذابیت دیداری هستند. برخی از این آبنما های استخری مجهز به سیستم نورپردازی هستند که بخصوص در شب جذابیت بالایی دارند. 

انواع آبنما استخری

آبنماهای استخری به عنوان یکی از اجزای طراحی برای استخرها و فضاهای خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این آبنماها می‌توانند با تنوع زیادی در اندازه، شکل و ساختار طراحی شوند. در زیر به برخی از انواع رایج آبنماهای استخری اشاره خواهم کرد:

 

آبنما کرتین استخری 

آبنما کرتین استخری یا نازل کرتین، سرریزهایی هستند که در کناره های استخر یا حوض های بزرگ قرار می گیرند. این آبنمای های استخر به شکل قوسی و اغلب استیل هستند و شکل خروجی آب در این نازل ها به صورت مدور است. 

نازل کرتین استخر

نازل کرتین استخر می تواند به عنوان ماساژ افراد برای آب گرم نیز مورد استفاده قرار بگیرد. آبنما کرتین استخر در سازبندی متنوع و با ورودی آب متفاوت تهیه می شود و آب را به صورت پرده ای یکنواخت و به شکل مدور و شفاف خارج می کند.

آبنما کرتین استخر

آبنما بارانی استخر 

آبنما پرده آب بارانی یا آبنما بارانی همانطور که از نامش مشخص است آب را به صورت قطرات باران بیرون می دهد. اصول ساختار این آبنما به گونه ای است که از نازل هایی به قطر 4 میلی متر در یک یا سه ردیف ساخته شده است که به سمت پایین سرازیر می شوند. این آبنما را نازل بارانی هم می گویند. اما برخی از مزایای آبنما پرده آب بارانی عبارتند از:

 • نصب و راه اندازی ساده و راحت
 • فراهم کردن صدای بسیار دلنشین و آرامش بخش 
 • ایجاد طراوت و تازگی در محیط اطراف (خنکی هوا)
 • تعمیر و نگهداری کمتر نسبت به آبنماهای دیگر
 • قابلیت تعویض ساده تر
آبنما بارانی استخر

آبنما پرده آب تحت فشار

در این آبنما، آب مانند یک پرده آب تحت فشار به صورت شفاف و پیوسته خارج می شود. فرق آبنما پرده آب با آبنما کرتین این است که این مدل در داخل دیوار یا محیط کار گذاشته می شود در حالیکه نازل کرتین به صورت جداگانه کار گذاشته می شود. 

آبنما پرده آب

انواع آبنمای استخر از نظر طراحی :

آبنما ها از نظر طراحی به دو نمونه طراحی منظم و غیر منظم ساخته می شوند. 

 

آبنما طراحی منظم:

این مدل آبنما با داشتن اشکال هندسی منظم و مجهز به آبنما و فواره های منظم طراحی شده است.این طراحی به صورت قرینه و کاملا کلاسیک بکار رفته اند و از نظر امنیت و ایمنی مناسب تر هستند. از این رو، بیشتر فضاهایی مانند باغ، پارک ها و محیط های عمومی از این سبک استفاده می کنند.

آبنما و فواره استخر سبک منظم و کلاسیک

آبنما با طراحی نامنظم:

آبنماهای نامنظم از سبک طراحی نامنظم و اشکال هندسی خاص استفاده می کنند. برای ساخت آنها بیشتر از متریال سنگ، سفال، گیاهان بومی استفاده می شود و بیشتر شبیه محیط طبیعت هستند. در نظر داشته باشید برای طراحی این آبنما باید فضای کافی داشته باشید. 

آبنما در کنار استخرسبک نامنظم

انواع فواره استخری

فواره های استخر بخش جدایی ناپذیر از یک استخر زیبا هستند. اگر بخواهیم آبنما و فواره های استخر را دسته بندی کنیم در سه دسته قرار می گیرند.

 • فواره‌ های پرتابی Spray

فواره های پرتابی جریان آب را با پرتاب به بیرون هدایت می کنند.  نازل پرتابی بسیار پایدار بوده و جریان آبی که پرتاب می شود قابل تنظیم است به همین دلیل می توان یک ستون منحنی از آب به وجود آورد. برخی از فواره های درخشان پرتابی، قابل برنامه ریزی توسط کامپیوتر هستند و می توانند به هر شکل و حالتی حتی هماهنگ با موسیقی کار کنند. 

 • فواره‌ های ریزشی Spill

فواره هی ریزشی در دو نمونه شیشه ای و بارانی در باز موجود هستند که تداعی کننده صدای باران هستند و قطرات آب به صورت باران از نازل این فواره ها خارج می شود. البته برخی از فواره های ریزشی بر روی شیشه می ریزد و صدای دلنوازی ایجاد می کند. 

 • فواره‌ های جهندهSplash

فواره های جهنده همانطور که از نامشان مشخص است آب را با فشار به سمت بیرون هدایت می کنند. برخی از نازل های کرتین و فواره های توکار از این مدل هستند. 

آبنما برکه ای:

آبنما برکه ای در کنار استخر می تواند یک ایده عالی باشد. این آبنما تلفیقی از اشکال هندسی منظم و نامنظم در کنار هم است. در این نمونه آبنما هم آب راکد وجود دارد و هم آب جاری و در کنار حوضچه یا برکه گیاهان خاصی کاشته می شوند تا بیشتر به سبک طبیعی نزدیک شوند.

آبنما و فواره استخری مدل برکه ای
برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)