با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.
مقالات

نحوه تشخیص فیلتر ممبران اصل از تقلبی

نحوه تشخیص فیلتر ممبران اصل از تقلبی

شاید یکی از دغدغه های شما برای خرید ممبران، نحوه تشخیص فیلتر ممبران اصل از تقلبی است! به همین دلیل این پست را برای راحتی کار شما در نظر گرفته‌ایم تا خرید راحت تر و مطمئن تری داشته باشید.

فیلتر ممبران اسمز معکوس (RO) از جمله تکنولوژی‌های پیشرفته تصفیه آب است که برای حذف شوری و آلودگی‌های مختلف در آب مورد استفاده قرار می گیرد. این فیلترها از یک غشای نیمه نفوذپذیر(semipermeable membrane)  تشکیل شده‌اند که به طور معمول از پلیمرهای خاصی همچون پلی آمید ساخته شده‌اند.

عملکرد ممبران ها بر اساس اصل اسمز معکوس  RO است که در این اصل، با استفاده از فشار بالا، آب را از یک غشای نیمه‌نفوذپذیر عبور داده و از شوری‌ها و ذرات جامد جدا می‌کند. در نتیجه، آب تصفیه شده کمترین حاویت شوری و آلودگی‌ها را دارا خواهد بود.

 

تشخیص فیلتر ممبران اصل از تقلبی

برای تشخیص اصالت انواع فیلتر ممبران اسمز معکوس می‌توان از روش های زیر استفاده کرد:

  1. تست فشار: در این روش، فشار آب قبل و بعد از عبور از فیلتر اندازه‌گیری می‌شود. اگر فشار آب بعد از عبور از فیلتر کمتر از فشار آب قبل از عبور از فیلتر باشد، به این معنی است که فیلتر به خوبی کار می‌کند و شوری و آلودگی‌های مختلف از آب جدا شده‌اند.
  2. تست سختی TDS آب: در این روش، میزان شوری و سختی آب اندازه‌گیری می‌شود. با استفاده از یک سختی سنج ، می‌توان نسبت مواد محلول نسبت به حجم آب را اندازه‌گیری کرد. اگر میزان TDSآب قبل از عبور از فیلتر بالاتر از میزان TDS بعد از عبور از فیلتر باشد، به این معنی است که فیلتر به خوبی کار می‌کند و شوری و آلودگی‌های مختلف از آب جدا شده‌اند.
  3. تست وزن: وزن فیلتر ممبران های تقلبی اغلب کمتر از فیلترهای آب واقعی است. این به این دلیل است که آنها از مواد کمتر یا متفاوتی نسبت به فیلترهای اصلی و برند استفاده می کنند که برای استفاده با آن دستگاه تصفیه آب خاص ساخته شده اند ! جایی که هزینه کمتری دارد، ممکن است هزینه بیشتری برای شما داشته باشد.
  4. استاندارد ها: به خاطر داشته باشید که فیلترهای اصلی با استانداردهای سازنده مطابقت دارند، در حالی که فیلتر های فیک ممکن است هیچ استانداردی نداشته باشد!
  5. بسته بندی: فیلترهای آب تقلبی اکثر تقریباً مشابه با مارک های عمومی بسته بندی می شوند . فیلترهای آب اصلی دارای گواهینامه NSF هستند و این نماد را می توان روی بسته بندی آن یافت. فیلترهای تقلبی یا جعلی ممکن است این علامت را به طور کلی از دست داده باشند!
 
تشخیص فیلتر ممبران اصل از تقلبی

نکات فنی استفاده از فیلتر ممبران اصلی

علاوه بر تشخیص فیلتر ممبران اسمز معکوس، برای به دست آوردن بهترین نحوه استفاده و نگهداری از این فیلترها نیز باید به چند نکته توجه کرد. در ادامه به توضیح این نکات می‌پردازیم:

  1. فشار آب: برای عملکرد بهینه فیلتر ممبران اسمز معکوس، فشار آب در حداقل ۵۰ PSI باید باشد. در صورتی که فشار آب کمتر باشد، ممکن است عملکرد فیلتر کاهش یابد و آب به صورت کامل تصفیه نشود.
  2. تعویض فیلتر: فیلترهای ممبران اسمز معکوس پس از مدتی نیاز به تعویض دارند. برای بهترین عملکرد این فیلترها و جلوگیری از آلوده شدن آب، تعویض فیلترها در زمان مناسب بسیار مهم است. در صورتی که سرعت عبور آب از فیلتر کاهش یابد یا میزان TDS بالاتر شود، نشانگر تعویض فیلتر خواهند بود.
  3. نگهداری و تمیزکاری: برای نگهداری فیلتر ممبران اسمز معکوس و جلوگیری از رسوب گذاری و آلوده شدن غشا، تمیزکاری منظم لازم است. با استفاده از محلول‌های تمیزکننده خاص و پاک کردن غشا، می‌توان از عمر مفید فیلتر بیشتری به دست آورد.
 
فیلتر ممبران اصل

نحوه خرید فیلتر ممبران اصلی

در سالهای گذشته ، نمونه های فیک و مشابه به برند های اصلی ممبران ها در بازار یافت شده و سبب گمراهی خریداران شده است. برای خرید فیلتر ممبران اسمز معکوس اصلی بهتر است از فروشگاه‌های معتبر یا نمایندگان رسمی تولید کننده این محصول استفاده کنید. فروشگاه جهان آب ، از معتعبرترین واردکنندگان فیلتر ممبران های اسمز معکوس و دیگر تجهزات تصفیه آب صنعتی می باشد. جهت خرید محصولات فروشگاه جهان آب ، با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

 

خلاصه مطلب

به طور خلاصه، فیلترهای ممبران اسمز معکوس اصلی به دلیل قدرت تصفیه بالا و امکان حذف بیشترین مقدار شوری و آلودگی‌ها از آب، به عنوان یکی از بهترین روش‌های تصفیه آب در دسترس هستند. با توجه به نکات فوق و توصیه‌های تولید کنندگان، می‌توانید این فیلتر هارا از فروشگاه های معتبر همچون جهان آب خریداری نموده و از این فیلترها به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید.

 

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)