با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.
اخبار و مقالات مقالات

نمک زدایی آب دریا با ممبران اسمز معکوس

نمک زدایی آب دریا با ممبران اسمز معکوس

نمک زدایی آب دریا با ممبران اسمز معکوس چگونه است؟ آیا این روش می تواند به عنوان بهترین روش برای نمک زدایی آب دریا معرفی شود. در ادامه این پست به بررسی این سوالات می پردازیم.

ممبران اسمز معکوس RO یکی از بهترین  روش ها برای نمک زدایی آب دریا است. در واقع دستگاه آب شیرین کن دریایی یا آب شیرین کن اسمز معکوس با تجهیز تعدادی فیلتر ممبران ro قادر است شیرین سازی آب دریا را انجام دهد. بسته به میزان شوری اب دریا فیلتر ممبران های اسمز معکوس هم متفاوت هستند. این مساله از میزان اینچ گرفته تا مواد و متریال داخل ممبران می تواند متغیر باشد. 

نمک زدایی آب دریا با ممبران ro برای حذف جامدات محلول در آب است و در عین حال آب شور را به آب تصفیه شده و سالم تبدیل می کند که در این فرآیند نمک های غلیظ از سیستم دفع شده و به دو دسته آب تصفیه شده با 99 درصد مواد جامد و نمک های محلول کمتر تقسیم می شود.

در واقع سیستم‌های اسمز معکوس آب دریا با استفاده از فیلتر ممبران ro بسیار قدرتمند هستند و ظرفیت تصفیه آب با TDS بالا را دارند. سیستم های RO آب دریا در هر جایی می توانند مورد استفاده قرار بگیرند از قایق های تفریحی گرفته تا شهرداری ها و شهرهای نزدیک دریا همگی نیازمند سیستم تصفیه آب هستند.

 

نکات مهم نمک زدایی اب دریا با فیلتر ممبران اسمز معکوس

نکات مهم برای نمک زدایی آب دریا با ممبران اسمز معکوس

مهم است که مصالح ساختمانی صحیح را برای مدیریت آب دریا انتخاب کنید زیرا شوری آب دریا بسیار خورنده است.

نمک زدایی آب دریا با استفاده از ممبران اسمز معکوس (Reverse Osmosis) یک فرآیند پیچیده است که نیاز به تجهیزات و شرایط خاصی دارد. در ادامه برخی نکات مهم برای نمک زدایی آب دریا با ممبران اسمز معکوس را مورد بررسی قرار داده ایم که عبارتند از:

  • فشار مناسب در فیلتر ممبران RO اهمیت زیادی دارد زیرا برای عبور آب از ممبران اسمز معکوس، نیاز به فشار قوی است. بنابراین، سیستم نمک زدایی باید قادر باشد فشار لازم را ایجاد کند و از تجهیزات پمپاژ مناسب بهره ببرد.

  • مرحله پیش‌ تصفیه زمانی است که قبل از ورود آب دریا به سیستم ممبران، اتفاق می افتد. این فرآیند شامل مواردی مانند تصفیه اولیه، فیلتراسیون و حذف جامدات معلق است. پیش‌تصفیه آب دریا کمک می‌کند تا از ورود ذراتی که می تواند برای ممبران مضر باشد و باعث انسداد ممبران شود جلوگیری شود.

  •  نظارت و نگهداری سیستم نمک زدایی آب دریا با ممبران اسمز معکوس اهمیت زیادی دارد. زیرا برای حفظ عملکرد بهینه در دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس لازم است ممبران‌ها به صورت دوره‌ای شستشو و تمیز شوند. علاوه بر این، بررسی و تعویض فیلترها و تجهیزات دیگر نیز از الزامات کار است.

  • در نظر داشته باشید سیستم نمک زدایی با ممبران RO مصرف انرژی بالایی دارد. به همین دلیل، برای کاهش هزینه‌های انرژی می‌توان از روش‌هایی مانند بازیافت انرژی، بهینه‌سازی فشار و استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته استفاده کرد.

  • مواد داخلی ممبران اسمز معکوس باید به گونه ای باشد که در برابر رسوباتی که می‌توانند بر روی سطح ممبران تجمع یابند مقاوم باشد و تا جای ممکن از کاهش عملکرد سیستم جلوگیی کند. علاوه بر این بای از روش های بک واش، شستشوی شیمیایی برای حفظ عملکرد ممبران استفاده کرد.

  • یکی از عوامل مضر در فرآیند نمک زدایی با ممبران اسمز معکوس ایجاد پساب است. این پساب که حاوی غلظت بالایی از نمک‌ها است باید مدیریت شود و برای مدیریت صحیح پساب، می‌توان از روش‌هایی مثل خالص سازی نمک و تصفیه پساب مخصوص نمک استفاده کرد.

محصولات پیشنهادی : قیمت فیلتر ممبران اسمز معکوس جهان آب

هزینه نمک زدایی آب دریا با ممبران اسمز معکوس

هزینه‌های  سیستم نمک زدایی با ممبران اسمز معکوس قابل توجه است. این مساله شامل سرمایه‌گذاری اولیه، هزینه‌های عملیاتی (مانند انرژی و نگهداری)، هزینه‌های تعمیر و نگهداری و مدیریت پساب است. علاوه بر این، انتخاب هر کدام از قطعات دستگاه آب شیرین کن دریایی می تواند نقش مهمی در قیمت نهایی داشته باشد. به همین دلیل قیمت دستگاه آب شیرین کن دریایی به عوامل مختلف وابسته است که عبارتند از: فیلتر اسمز معکوس ، تجهیزات نصبی، میزان شوری آب و … که همگی می تواند قیمت آب شیرین کن اسمز معکوس را بالا پایین کند. فروشگاه جهان آب با داشتن بهترین قطعات و تجهیزات کامل دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس می تواند بهترین انتخاب را با قیمت منطقی به شما پیشنهاد دهد. برای مشاهده لیست قیمت دستگاه آب شیرین کن دریایی جهان آب می توانید بر روی لینک کلیک کنید.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)