با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.
اخبار و مقالات مقالات

3 دلیل مهم تصفیه آب برای استخر

3 دلیل مهم تصفیه آب برای استخر

امروزه به دلیل وجود آلاینده‌های مضر در منابع آبی، برای مصرف آب در صنایع مختلف از سیستم‌های فیلتراسیون استفاده می‎شود. بنابراین استفاده از دستگاه تصفیه آب برای استخر نیز الزامی به شمار می‌آید. حال شاید برای‌تان سوال شده باشد که چرا باید آب استخر را تصفیه کنیم ؟ فرآیند تصفیه آب استخر به چه صورت است ؟ برای تصفیه آب استخر از چه دستگاه‌هایی استفاده می‌شود ؟ و سوالاتی از این قبیل. در ادامه به بررسی سوالات شما می‌پردازیم.

3 دلیل مهم تصفیه آب برای استخر

 

3 دلیل مهم تصفیه آب برای استخر

دستگاه تصفیه آب برای استخر از حیاتی‌ترین تجهیزات استخر به شمار می‎آید. چرا که در زمان استفاده از استخر، آب با مجموعه‌ای از آلودگی‌ها از قبیل: باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها، ذرات آلی و پلین‎ها، مواد آرنجیک ناشی از تعرق و… در تماس است. آب استخرهای عمومی می‌تواند منبعی برای انتقال بیماری‌هایی همچون:

  • التهابات پوستی، التهابات چشم، عفونت‎های هوازی، عفونت‌های گوش و حتی بیماری‎های دستگاه تنفسی باشد. بنابراین استفاده از سیستم فیلتراسیون در استخرها، برای حفظ کیفیت و سلامت آب، شرایط بهداشتی و در نهایت حفظ سلامت کاربران بسیار حائز اهمیت است. سیستم تصفیه آب در استخر، قادر به حذف بسیاری از آلودگی‎ها و بیماری‎های آب است.
  • از کارایی‌های مهم سیستم فیلتراسیون، حفظ تعادل شیمیایی آب محسوب می‎شود. در استخرها عوامل مختلفی همچون تعریق شناگران، ادرار، لوسیون‌ها و ضد آفتاب و… می‌توانند باعث ایجاد عدم تعادل شیمیایی آب شوند. در نهایت مدیریت نادرست این عوامل، منجر به ایجاد مشکلاتی مثل تغییر رنگ آب، بوی نامطبوع، ایجاد رسوبات، تحریک چشم و پوست و حتی دستگاه تنفسی شود.
  • موضوع مهم دیگر در این باره، کمبود منابع آبی و هزینه‌های زیاد برای تعویض آب است. به دلیل مواجه شدن با کمبود آب، امکان تعویض آب به طور منظم و در بازه زمانی کوتاه امکان پذیر نیست. از طرفی بسیار هزینه‎نر بر است. بنابراین بهترین روش برای مصرف آب پاکیزه، استفاده از دستگاه تصفیه آب است.

فرآیند تصفیه آب استخر

دستگاه تصفیه آب برای استخر به روش‎های مختلفی آب را فیلتر می‎کند. این سیستم می‎تواند شامل مراحلی همچون: ته‌نشینی، فیلتراسیون مکانیکی، فیلتراسیون شنی، فیلتراسیون با کربن فعال و یا تصفیه با استفاده از مواد شیمیایی مانند کلریناسیون، ازناسیون و UV باشد. به علاوه، در دستگاه تصفیه آب از محصولات شیمیایی تصفیه آب مانند کلر، بی‌کربنات سدیم و… برای فیلتراسیون بهتر استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید:  انتخاب بهترین پمپ استخری

زمان بندی فیلتراسیون

تصفیه آب استخر هرچه منظم‌تر باشد، نه تنها باعث حذف آلودگی‎ها و بیماری‌ها می‎شود، به حفظ تعادل شیمیایی آب نیز کمک می‌کند. هر چند این زمان بندی با توجه به عوامل مختلفی همچون: ظرفیت آب استخر، میزان استفاده از آن، فصل گرم یا سرد سال و.. متغییر است.

برای تصفیه آب استخر از چه دستگاه هایی استفاده می‌شود ؟

برای تصفیه آب استخر، دستگاه‌های متعددی مورد استفاده قرار می‎گیرند. مهم‎ترین آن‎ها عبارتند از:

  • فیلتراسیون

سیستم فیلتراسیون برای حذف مواد جامد و ذرات معلق در آب کارایی دارد. این فیلترها، انواع مختلفی از جمله: فیلترهای شنی، فیلترهای کربن اکتیو و فیلترهای دیاتومی را شامل می‌شوند.

  • پمپ

برای کمک به فرآیند تصفیه، حفظ تعادل در دمای آب و مخلوط شدن مواد شیمیایی با آب از پمپ استفاده می‌شود. در حقیقت، پمپ آب استخر برای گردش و چرخش آب در استخر استفاده می‌شود. پمپ‌ها در سیستم‌های تصفیه آب استخر نقش بسیار مهمی دارند. آن‌ها به عنوان قلب استخر عمل می‌کنند و آب را از طریق فیلترها و تجهیزات تصفیه می‌کنند. اصلی‌ترین وظیفه پمپ‌ها در تصفیه آب استخر، چرخش و جابجایی آب است. این کار باعث می‌شود آب استخر از سطح جمع شده و به فیلترها یا تجهیزات دیگر تصفیه‌کننده منتقل شود.هدف اصلی از جابجایی آب توسط پمپ‌ها، ایجاد جریانی مداوم و موثر در استخر است. این جریان آب کثیف و آلوده را به سمت فیلترها می‌برد تا از طریق فیلتراسیون و حذف ذرات معلق و آلودگی‌ها، آب تمیز شود و پس از آن به استخر بازگردانده شود.علاوه بر این، پمپ‌ها می‌توانند برای موارد دیگری نیز مورد استفاده قرار بگیرند، مانند ایجاد جریان برای تصفیه کردن آب در تجهیزات مخصوص مثل سیستم‌های نمک زدایی یا سیستم‌های تولید اکسیژن برای استخر پروش ماهی و … است. به صورت کلی پمپ استخر با پمپ سیرکولاته متفاوت است. پمپ های استخر دارای ویژگی فیلتر و اسکیمر هستند که می توانند ذرات آلودگی را از آب جدا کنند. این در حالی است که پمپ های سیرکولاته فقط برای جریان آب مورد استفاده قرار می گیرند و چنین خاصیتی را ندارند. اگر شما می خواهید به دنبال پمپ استخری هستید و یا می خواهید لیست قیمت پمپ استخری را با ضمانت و ارسال فوری دریافت کنید. می توانید از طریق همین لینک اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت پمپ استخری در وب سایت جهان آب

  • کلریناتور

برای حذف باکتری‌ها، ویروس‌ها و عوامل بیماری‎زا از مواد ضد عفونی کننده استفاده می‌شود. کلریناتورها به منظور افزودن این مواد مانند کلر به آب استخر استفاده می‌شوند. کلرزنی در آب استخر به چند روش موثر می تواند انجام شود که سه روش مهم ان عبارتند از: کلرزن خطی – کلرزن نمکی – پکیج کلرزنی که هر کدام از این روش ها می توانند برای کلریناتور استخر موثر باشند. کلرزن خطی به صورت اتوماتیک کلر را به اب استخر اضافه می کند. این در حالی است که کلرزن نمکی با استفاده از تبدیل نمک به کلر کار می کند. آخرین روش هم استفاده از پکیج کلرزنی است. این روش علاوه بر آب استخر می تواند به منظور تصفیه آب در صنایع مورد استفاده قرار بگیرید. برای اطلاع از قیمت انواع کلرزنی استخر می توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: انواع میکسر و مخزن و قیمت پکیج کلرزنی تصفیه آب

  • PH متر

برای اندازه گیری سطح PH آب استخر، از PH متر استفاده می‌شود. این دستگاه در تنظیم سطح PH آب کمک می‌کند که از تغییرات بیش از حد قلیایی یا اسیدی شدن آب جلوگیری کنید.

  • اکسیژن‌ساز

به منظور افزایش میزان اکسیژن در آب استخر، از اکسیژن سازها استفاده می‌شود. البته لازم به ذکر است که بگوییم این دستگاه فقط در استخرهایی که موجودات آبزی زندگی می‌کنند (مانند استخر پرورش ماهی) استفاده می‌شود. به این صورت به بهبود کیفیت آب و شرایط زیست آن‎ها نیز کمک می‌کند.

نتیجه گیری

همانطور که متوجه شدید، استفاده از دستگاه تصفیه آب برای استخر از اهمیت خاصی برخوردار است و می‌توان گفت امکان استفاده از استخر بدون سیستم فیلتراسیون امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین اگر صاحب استخر و یا علاقه‌مند به این حوزه هستید، اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرد. به‌علاوه شما می‌توانید از طریق تماس و یا ارسال پیامک در واتساپ، با کارشناسان فروشگاه جهان آب در ارتباط باشید و از مشاوه رایگان بهره‎مند شوید.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)