با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.
اخبار و مقالات مقالات

12 عامل موثر در قیمت کربن فعال در بازار

12 عامل موثر در قیمت کربن فعال در بازار

در این مقاله ما 12 عامل موثر در قیمت کربن فعال در بازار را مورد بررسی قرار داده ایم. همانطور که می دانید عوامل زیادی می تواند هزینه کربن اکتیو را بالا پایین کنند و نقش تعیین کننده در قیمت نهایی محصول کربن اکتیو داشته باشند.

12 عامل موثر در قیمت کربن فعال در بازار

عوامل موثر در قیمت کربن فعال در بازار

همانطور که می دانید عوامل زیادی می تواند روی قیمت کربن اکتیو در بازار تاثیرگذار باشند. علاوه بر این

1- هزینه های اولیه تولید و تامین

همان طور که می دانید برای تولید و تامین کربن یک سری هزینه های اولیه ای وجود دارد و این هزینه ها مستقیما بر روی قیمت کربن فعال در بازار موثر واقع می شوند. هزینه هایی مانند: هزینه های تهیه ی مواد خام اولیه، استخراج و پالایش کربن، هزینه‌های ترابری، هزینه‌های نگه داری و انبار و دیگر هزینه‌های مربوط به زنجیره تأمین کربن فعال می باشد.

2- تقاضا و عرضه

حتما با مفاهیم تقاضا و عرضه در الگوریتم اقتصاد آشنایی دارید، خوب است بدانید قیمت کربن فعال با تراز شدن تقاضا و عرضه در بازار تعیین می‌شود. هر چه که مصارف صنعتی کربن بیشتر باشد یعنی درخواست برای تولید آن بیشتر است. هم چنین هرچه منبع انرژی که در صنایع استفاده می شود به سمت سوزاندن کربن پیش برود، میزان تقاضا برای کربن فعال نیز بیشتر خواهد بود. همچنین، میزان عرضه نیز از میزان تولید و تامین کربن فعال توسط تولیدکنندگان و صادرکنندگان متاثر می‌شود.

3- نوع برند تولید کننده

اگر برند خارجی باشد به دلیل حضور ارز و کیفیت متناسب قیمت هم بالاتر می رود و اگر برند ساخت داخل کشور باشد به جهت حمایت از بخش تولید داخل کشور، ممکن است قیمت پایین تری را به خود اختصصاص دهد.

 

تعیین بازار هدف یکی از 12 عامل موثر بر روی قیمت کربن فعال در بازار

 

4- بازار هدف

مسلم است که هر چه کربن دی اکتیو خواهان بیشتری داشته باشد روند تولیدی آن به جریان بیشتری افتاده و قیمت آن هم دچار تغییراتی می شود و چه بسا هزینه برای مصرف کننده کاهش می یابد.

5- اقتصاد جهانی

عوامل اقتصادی بسیای وجود دارند که قیمت کربن را تحت تاثیر قرار می دهند. مانند نرخ رشد اقتصادی و نرخ تورم. به عنوان مثال، اگر اقتصاد به ثبات و رشد برسد و تقاضا برای انرژی افزایش یابد، قیمت کربن نیز به عنوان یکی از این منابع انرژی می تواند افزایش یابد.

6- امورات قانونی

قوانین و مقررات مربوط به تولید، تجارت و استفاده از کربن فعال نیز جزو عوامل موثر بر قیمت کربن فعال می باشد. در این میان می توانیم به محدودیت‌ها یا تسهیلات به شکل تعرفه‌ها، مالیات‌ها و یا سیاست‌های حمایتی اشاره داشته باشیم که می‌توانند قیمت را تغییر دهند. برای نمونه تعرفه ها و مالیاتی که بابت انتشار گاز های گلخانه ای تصویب میشود، قیمت آن را افزایش می دهد.

7- تکنولوژی

با پیشرفت تکنولوژی و نوآوری های دنیای امروز، استفاده از کربن به بهبود عملکرد و کم شدن هزینه ها منجر می شود که می‌تواند تأثیر مستقیمی بر قیمت داشته باشد. تکنولوژی به سمتی می رود که از طریق جایگزین کربن منابع دیگر به جای کربن هزینه های مرتبط به آن را کاهش دهد.

8- عوامل سیاسی و اقتصادی

عوامل سیاسی و اقتصادی نظیر تغییرات قیمت سوخت که در نتیجه ی جزر و مد های پیش آمده در اقتصاد، قدرت واردات و صادرات دولت و سیاست های کنترلی ارز صورت می گیرد.

 

حمل و نقل یکی از عوامل موثر قیمت کربن فعال در بازار

 

9- حمل و نقل

یک امر پذیرفته شده بین خریداران و فروشندگان محاسبه ی مسافت درلیست دیگر هزینه های تولید تا فروش و جابه جایی محصول است، به فراخور افزایش مسافت کرایه ی حمل آن هم افزایش می یابد.

10- محاسبه درصد سود کارخانه تولید

به دلیل مصرف بالای این ماده ی صنعتی در انواع صنعت ها بازار فروش پر رونقی دارد و اگر شرایط تورمی باعث بشود که توجه به این صنعت کم شود، این خود باعث کاهش هزینه های مرتبط به کربن فعال می باشد و یک اتفاق مثبت در این حیطه است.طبق برآورد ها تولید کربن فعال سود 20 درصدی به کارخانه ها می دهد و چون سود خوبی از این صنعت نصیب فروشنده می شود در قیمت آن تاثیر گذاشته و آن را کاهش می دهد.

11- روش تولید کربن فعال

برای تولید کربن فعال با انواعی از روش های تولیدی مواجه هستیم برای مثال به دو سه مورد اشاره کرده تا بدانید که هر روش بسته به هزینه ای که بر میدارد تا محصول نهایی ایجاد شود، متحمل هزینه های متفاوتی بوده و این خود باعث افزایش یا کاهش قیمت کربن فعال می شود.

12- تحریم ها و توافقات بین المللی

تاز دیگر موارد تعیین قیمت کربن فعال تحریم ها و توافقات بین المللی می باشد. به عنوان مثال، توافق پاریس برای تغییر اقلیم قراردادی است که دولت ها را توجه به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و توسعه انرژی پاک تر متعهد میکند، و چون در این حالت باید استفاده از منابع کربن را به حداقل برسانیم قیمت آن نیز دچار نوسان می شود.

قیمت کربن فعال در بازار به چه عواملی بستگی دارد؟

نقش روش های تولید کربن اکتیو در قیمت کربن فعال در بازار

یکی دیگر از پارمترهایی که می تواند بر روی قیمت محصول نهایی کربن تاثیر گذار باشد نوع روش تولید کربن اکتیو است برای روشن شدن این موضوع ابتدا انواع روش های تولید کربن اکتیو را بررسی می کنیم.

 روش تولید کربن فعال عبارتند از:

  • ساخته شده از پوست نارگیل
  • ساخته شده از تراشه های چوب
  • ساخته شده از بادام و پوست گردو و فندق
  • ساخته شده از پوست پسته
  • ساخته شده از ذغال سنگ(تورب)

که از این دسته دو مورد را توضیح می دهیم به عنوان مثال:

 در روش تولید با پوست نارگیل:

پوست نارگیل با دارا بودن ساختار خاص و نفوذی که دارد، قابلیت جذب و نگهداری کربن را دارد. که استقامت کربن را زیاد کرده و قیمت نیز زیادتر می شود.

در روش تولید با تورب:

روش تورب تولید کربن یک روش برای تولید گرافیت (کربن) است که با استفاده از نیروی برق، گرما و گرافیتیزه کردن مواد آلی، کربن تولید می‌کند. این روش عمدتاً برای تولید گرافیت اصلاح شده در صنعت استفاده می‌شود. هر دو روش تولیدی بسته به زمان و مواد و هزینه ای که برای آن به هدر رفته عاملی موثر در قیمت کربن فعال می باشد.

نتیجه گیری:

قیمت کربن تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله مواد خام اولیه، فرآیند تولیدی، فرآیند توزیع و … قرار می گیرد. زمان صرف شده و هزینه ی به عمل آمده هم دو آیتم مهم در بخش مدیریتی یک شرکت هستند و مستقیما بر روی قیمت تاثیر می گذارند. فروشگاه جهان آب به عنوان وارد کننده کربن اکتیو و مرکز فروش عمده کربن اکتیو توانسته بهترین قیمت کربن فعال در بازار را برای مشتریان فراهم کند. برای اطلاع دقیق از قیمت کربن اکتیو می توانید با ما با شماره 79315-021 در تماس باشید.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)