با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.

دستگاه کلرزن استخر

دستگاه کلرزن استخر چیست؟

دستگاه کلرزن استخر یکی از تجهیزات استخر است که می تواند میزان کلر موجود در آب استخر را کنترل و تنظیم کند. همانطور که می دانید کلر به عنوان یکی از مواد ضد عفونی کننده آب استخر قادر است انواع باکتری‌ها، ویروس‌ها و دیگر آلاینده‌ها را از آب استخر حذف کند و باعث بهبود کیفیت و شفافیت آب استخر شود.

فهرست مطالب

انواع دستگاه کلرزن استخر 

  • دستگاه کلرزن نمکی استخر 
  • دستگاه کلرزن خطی استخر
  • دستگاه کلرزن شناور استخر یا سبد شناور قرص کلر
  • دستگاه کلرزن اتوماتیک استخر(محصول تولیدی جهان آب)

در ادامه هر کدام از این محصولات را مورد بررسی قرار داده ایم. 

قیمت دستگاه کلرزن اتوماتیک استخر

قیمت دستگاه کلرزن استخر بر اساس نوع و مدل انتخابی، برند خارجی یا ایرانی، سادگی یا پیچیده بودن عملکرد، بزرگ یا کوچک بودن و … می تواند تغییر کند. برای خرید دستگاه کلرزن استخر و یا استعلام  انواع قیمت دستگاه کلر زن استخر یا برای خرید و یا استعلام قیمت دستگاه کلرزن اتوماتیک می توانید با کارشناسان مجموعه آب در تماس باشید.

دستگاه کلرزن استخر نمکی
این دستگاه بر اساس فعل و انفعالات شیمیایی قادر است نمک موجود در آب را به کلر تبدیل کند. از این رو لازم است ابتدا در آب استخر نمک را کاملاً حل کنید و سپس، با استفاده از کلرزن نمکی برای تصفیه و ضد عفونی کردن آب استخر اقدام کنید. نحوه عملکرد کلرزن نمکی، بدین شرح است که ابتدا آب با کمک لوله وارد دستگاه شده و به وسیله برق، به هیدروژن و هیپوکلریک اسید تجزیه می شود که تولید هر دو ماده باعث تصفیه آب استخر می شود. 
مزایا دستگاه کلرزن استخر نمکی
  •  امکان نگهداری کلر به صورت کامل در این روش حذف می شود.
  • نسبت به روش های دیگر دستگاه های کلرزن استخری نوع بهتر و مناسب تری از کلر را به آب استخر اضافه می کند.
 
دستگاه کلرزن استخر نمکی
دستگاه کلر زن استخر خطی
 

دستگاه کلرزن خطی استخر یک سیستمی که برای پخش کلر مایع به آب استخر مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید دستگاه کلرزن خطی استخر باید در زمان ایجاد استخر یا در زمان بازسازی استخر در مسیر آب وروردی استخر قرار بگیرد و باید برای آن اتصالات جداگانه ای در زمان ساخت یا تعمیر در نظر گرفته شود. کلرزن های خطی در دو نوع Inline و Offline در بازار عرضه می شوند. در مدل کلرزن خطی Inline، دستگاه کلرزن به طور مستقیم در مسیر آب ورودی به استخر قرار می گیرد این در حالی است که در مدل کلرزن خطی Offline به صورت جداگانه روی لوله آب دو سوارخ در نظر گرفته می شود یکی برای اتصال به مخزن کلر و دیگری برای آب استخر و از این طریق سیستم کلرزنی می شود. این روش معمولاً برای اصلاح استخرهای قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه کلرزن استخر خطی

دستگاه کلر زن استخر شناور

دستگاه کلرزن شناور استخر یکی از ساده ترین و ارزان ترین روش های کلرزنی استخر است. این دستگاه همراه با قرص کلرزنی می تواند در آب استخر به صورت شناور، باعث ضد عفونی شدن آب استخر شود. کلرزن شناور استخر ظرفیت 2.5 تا 7.5 سانتی متر مربع قرص کلر را دارد. اما باید دقت کنید در زمان آب تنی این دستگاه را از استخر خارج کنید. در نظر داشته باشید دستگاه کلرزن شناور استخر مقرون به صرفه و ارزان است اما برای استخرها با گنجایش محدود جواب می ده

دستگاه کلرزن شناور استخر
دستگاه کلر زن اتوماتیک استخر

دستگاه کلر زن اتوماتیک استخر علاوه بر آنچه قبلا ذکر شد می تواند دستگاه کلریناتور یا پکیج تزریق کلر هم باشد.  این دستگاه به صورت خودکار کلر را به آب استخر تزریق می کند. در این فرآیند فقط لازم است میزان کلر (جامد یا مایع) اندازه گیری شود بعد از آن توسط پمپ تزریق کلر به صورت یکنواخت در آب استخر توزیع میشود. این روش را دستگاه کلرزنی استخر با میکسر و مخزن هم می گویند. دستگاه کلر زن استخر میکسر و مخزن با استفاده از یک مخزن کلر، که حاوی کلر مایع است، و یک میکسر که وظیفه مخلوط کردن کلر با آب را دارد، عمل می‌کند. در این سیستم، محلول کلر از مخزن به میکسر جاری شده و به طور متناوب برای ورود به آب استخر تزریق می‌شود. این فرآیند به‌طور خودکار توسط سیستم کنترل می شود و میزان کلر لازم برای حفظ تراز کلر مناسب در آب استخر را تأمین می‌کند. برای

مزیت دستگاه کلرزن اتوماتیک استخر

کلرزنی استخر اتوماتیک یا دستگاه میکسر و مخزن، دارای دقت بالا در تزریق کلر به آب استخر و حفظ تراز کلر مناسب است. همچنین، این نوع دستگاه‌ها معمولاً قابلیت خودکارسازی دارند و به راحتی قابل برنامه‌ریزی برای تنظیم میزان کلر مورد نیاز استخر می‌باشند.

سوالات متداول دستگاه کلر زنی

  • میزان قرص کلر برای استخر چقدر باشد و ماندگاری آن چند روز است؟

در کلرزن های شناور و قرصی هر یک کیلو گرم قرص برای استخری با حجم آب 100 متر مکعب جواب می دهد. اما دوام و ماندگاری آن به مدت یک هفته می شود.

  •  آیا توان کلرزن خطی Inline با کلر زنی خطی Offline متفاوت است؟

بله متفاوت است. توان کلرزن خطی Offline بالاتر از توان کلر زن خطی Inline است. توان کلر زن خطی Offline در حدودPPM 10 در مدت زمان 24 ساعت است.

  •  کلرزن های اتوماتیک آیا قیمت متفاوتی دارند؟

بله بسته به نوع ظرفیت، تجهیزات مورد نیاز و پارامترهای دیگر، قیمت دستگاه کلرزن اتوماتیک استخر متفاوت است.برای اطلاع از قیمت انواع دستگاه های کلرزنی اتوماتیک جهان اب می توانید با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (18)
ROPV (0)