با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.

تجهیزات استخر

استخر

استفاده از استخر یکی از فعالیت هایی است که عموم مردم به خصوص در ماه های گرم سال که دمای هوا از 40 درجه سانتی گراد فراتر می رود، از آن لذت می برند. همه افرادی که از استخرهای عمومی برای شنا و حمام استفاده می کنند، اغلب از سونا و جکوزی استفاده می کنند و وقت خود را در این مکان ها سپری می کنند. ما در این مقاله در مورد تجهیزات استخر، سونا و جکوزی صحبت خواهیم کرد زیرا امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند این امکانات را در خانه یا باغ خود بسازند.

 

انواع استخر با توجه به نوع کاربرد

استخرها به دو دسته استخرهای سرپوشیده و استخرهای روباز تقسیم می شوند. استفاده از استخرهای سرپوشیده به فضاهای سرپوشیده و مسقف محدود می شود. با استفاده از این نوع استخرها می توان از هر چهار فصل سال لذت برد. علاوه بر این، حفظ فضای استخر ساده تر است. اما برای تامین گرمایش آب باید امکاناتی تعبیه شود که هم گرمایش آب و هم تهویه محیطی را فراهم می کند که هزینه ها را بالا می برد.

استخرهای روباز معمولاً در محیط هایی مانند حیاط خلوت یا باغ ساخته می شوند و محل قرارگیری آنها معمولاً به گونه ای انتخاب می شود که خورشید کاملاً به آب بتابد و آن را گرم کند. این استخرها مقرون به صرفه تر هستند زیرا به سیستم های تهویه، گرمایش یا سرمایش نیاز ندارند زیرا در فضای باز ساخته می شوند. این استخرها فقط در فصل تابستان قابل استفاده هستند.

 

تجهیزات استخر چیست ؟

با توجه به اینکه برای ساخت استخر به تجهیزات خاصی نیاز است، چه در محیط عمومی و چه خصوصی، منزل یا باغ یک فرد، آگاهی از این موارد و خرید آنها برای تاسیس استخر ضروری است. برای شناگران، تجهیزات استخر، محیط و امکانات رفاهی را بهبود می بخشد. تجهیزات استخر خود را به راحتی انتخاب نکنید، زیرا عملکرد روان تاسیسات و به همین ترتیب، راحتی شما نیز به آن بستگی دارد. همیشه از محصولات رده پایین خودداری کنید، زیرا صرفه جویی های کوچک ممکن است در دراز مدت انتخاب بسیار بدی باشد. برخی تجهیزات، مانند مدار هیدرولیک، یعنی تمام شیرها و شیلنگ ها، یا پمپ و فیلتر، کاملاً اجباری هستند، در حالی که تجهیزات دیگر، مانند پمپ حرارتی، اختیاری هستند. تجهیزات به ترتیب اهمیت در زیر ذکر شده است.

 

تجهیزات اجباری استخر

 

کالاهای سفید برای استخرهای شنا

کالاهای سفید، یعنی نازل، زهکش اصلی، و اسکیمر ها ، بخشی جدایی ناپذیر از استخر هستند و قابل جداسازی نیستند. به خصوص مهم است که فقط محصولات با کیفیت بالا را انتخاب کنید، زیرا پس از نصب، کارهای عمده گران قیمت برای جایگزینی آنها مورد نیاز است.

 

مدار هیدرولیک استخر

مدار هیدرولیک، شیلنگ‌ها و سوپاپ‌ها باید از همان ابتدا به درستی ابعاد و پیکربندی شوند: پس از تکمیل ساخت‌وساز، تغییر آن دشوار خواهد بود.
توصیه ما در مورد استخر شنا: از نظر مالی همیشه امکان پذیر نیست که استخر خود را آنطور که می خواهید، حداقل در ابتدا تجهیز کنید. از قبل فکر کنید: به محض شروع ساخت استخر، پیکربندی را برنامه ریزی کنید که به شما امکان می دهد تجهیزات اضافی اضافه کنید. به‌عنوان مثال: یک بای‌پس نصب کنید که به شما امکان می‌دهد یک پمپ حرارتی را وصل کنید و سیستم الکتریکی را مطابق با یک جعبه الکتریکی استخری با ظرفیت کافی طراحی کنید. در مرحله ساخت، هزینه افزودن این تجهیزات ناچیز خواهد بود. پس از ایجاد تسهیلات، موضوع کاملاً متفاوت خواهد بود.

 

فیلتر استخر

فیلتر واقعا قلب استخر شماست، زیرا باعث گردش آب و فیلتر شدن آن می شود. خواه پمپ تک سرعته یا با سرعت متغیر، شن، کارتریج، فیلتر خاک دیاتومه یا ظرفیت بالا را انتخاب کنید، فیلتر و پمپ باید کاملاً سازگار باشند. برای تعیین ظرفیت های مربوط به آنها، باید حجم آب موجود در استخر را در نظر بگیرید. شما همچنین باید اندازه لوله ها را بر اساس آن تعیین کنید. نصاب استخر شما در همان ابتدا این محاسبه را انجام می دهد تا شما را قادر سازد اندازه مناسب تجهیزات را برای تاسیسات خود انتخاب کنید.

چراغ استخر

استخر داخل زمین واقعاً نباید دارای سیستم روشنایی باشد، اما به دلایل ایمنی، به شدت برای شنا در شب توصیه می شود. لازم به ذکر است که سیستم روشنایی استخر در سطح زمین به همان اندازه توصیه می شود. همچنین برای چشم بسیار خوشایند است، به‌ویژه با گزینه‌های چند رنگ فناوری LED که اکنون در دسترس هستند: چه چیزی می‌تواند جذاب‌تر از نورهای یک استخر شنا در شب باشد که بازتاب‌های متغیر خود را در سراسر باغ می‌تابانند؟

 

تجهیزات اختیاری استخر

سیستم های گرمایش استخر

حمام کردن در آب گرم لذت بخش است که هرگز از آن خسته نمی شوید. گرم کردن استخر شما همچنین دوره هایی را که می توان از آن استفاده کرد بهینه می کند. دیگ بخار، مبدل حرارتی، بخاری برقی استخر – یا فقط بخاری استخر – یا پمپ حرارتی ، همه سیستم های گرمایش آب از نظر بهره وری انرژی برابر نیستند. مناسب ترین راه حل را برای استخر خود مطالعه کنید و نصب آن را از قبل برنامه ریزی کنید، حتی اگر آن را به بعد موکول کنید.  پمپ های حرارتی در حال حاضر بهترین بهره وری انرژی در بازار و همچنین نصب و استفاده آسان را ارائه می دهند.

گرمایش خورشیدی استخر یا گرمایش خورشیدی استخر یک راه حل جایگزین بسیار مقرون به صرفه برای استفاده است، اما نشان دهنده یک سرمایه گذاری اولیه نسبتا سنگین است و پیش فرض می گیرد که نور خورشید کافی در دسترس باشد. قبل از اینکه متعهد به خرید یک پنل خورشیدی، آبگرمکن خورشیدی یا دیگر بخاری استخر خورشیدی برای استخر خود شوید، باید کارایی هزینه را محاسبه کنید.

 

سیستم های تصفیه آب استخر

برای لذت بردن از یک استخر تمیز و بهداشتی، تصفیه آب کاملاً ضروری است. این کار در دو سطح انجام می‌شود: – هدف از تصفیه شیمیایی آب، از بین بردن باکتری‌ها و ویروس‌ها و محافظت از سلامت شناگران است. راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد: الکترولیز، کلرساز و محصولات تزریقی (مانند کلر مایع یا اکسیژن فعال).

حفظ تعادل آب پارامتری است که باید به طور منظم پایش شود. قلیائیت کل، سختی کل و هیدروژن بالقوه (pH) باید در سطوح معینی حفظ شود تا از اثربخشی محصولات تصفیه (کلر) اطمینان حاصل شود و از مشکلات خوردگی، پوسته پوسته شدن، آب سبز یا تشکیل بیوفیلم جلوگیری شود. تنظیم‌کننده pH به‌طور خودکار pH (درجه اسیدیته آب) را در سطح بهینه (معمولاً بین 7 تا 7.2) حفظ می‌کند.

سیستم های کلریناتور نمک در حال حاضر راه حل خوبی هستند، هم از نظر اثربخشی، زیرا کیفیت آب بی عیب و نقص را تضمین می کنند و آرامش خاطر کاربر را به همراه دارد.

 

ویدیو ضدعفونی استخر با قرص کلر

جاروهای رباتیک و هیدرولیک

انواع مختلفی از ربات‌ها وجود دارند که تعمیر و نگهداری استخر را به یک وظیفه کم‌هزینه تبدیل می‌کنند، زیرا تمیز کردن دستی با برس استخر خیلی سریع خسته‌کننده می‌شود. فناوری های موجود در بازار به شرح زیر است: شما می توانید بسته به بودجه خود، شکل و اندازه استخر و پوشش آن از بین پاک کننده های مکنده، پاک کننده های فشاری و پاک کننده های رباتیک انتخاب کنید.

برای کمک به انتخاب صحیح از بین همه این تجهیزات، درک نحوه عملکرد و ویژگی های فنی آن، راهنمای ما و ویدیوهای ارائه شده توسط متخصص هیوارد ما را ببینید.

 

سیستم های پوشش استخر

پوشاندن استخر به شما این امکان را می دهد که از آب و سیستم تصفیه در برابر ناخالصی ها، برگ ها، حشرات، ذرات گرد و غبار و سایر زباله ها محافظت کنید و همچنین دمای آب را به ویژه در شب حفظ کرده و تبخیر را کاهش دهید. پوشش همچنین می تواند به عنوان یک وسیله ایمنی عمل کند. بنابراین این یک ابزار نیست، بلکه یک قطعه مفید از تجهیزات است. روکش ساده با میله، روکش کرکره استخر با سیم پیچ روی عرشه یا روکش کرکره برقی یکپارچه، یا حتی کف استخر متحرک بسیار پیچیده… راه حل های مختلفی با قیمت های بسیار متفاوت در دسترس هستند.

 

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (14)
ROPV (0)