با جهان آب تماس بگیرید ، متخصصین جهان آب آماده پاسخگویی به ما هستند.
دسته‌بندی نشده

آنچه درباره دوزینگ پمپ ها باید بدانید …

آنچه درباره دوزینگ پمپ ها باید بدانید …

دوزینگ پمپ تزریق مواد شیمیایی

تزریق دقیق مواد شیمیایی ، یک مرحله حیاتی در فرآیند تولید برای صنایع مختلف است. حتی کوچکترین تغییر یک ماده شیمیایی خاص می تواند یک محصول را کاملاً تغییر دهد یا حتی استفاده از آن‌را نا ایمن سازد. انسان ها قادر به تجویز دوزهای صحیح مواد شیمیایی در چنین مقیاس وسیعی نیستند. بنابراین اهمیت دوزینگ پمپ ها یا پمپ تزریق مواد شیمیایی مطرح می شود.

دوزینگ پمپ ها برای پمپ کردن مقدار بسیار دقیقی از مواد شیمیایی به جریان آب، بخار یا گاز با سرعت کنترل شده و ثابت طراحی شده اند. با این حال، طیف گسترده‌ای از سیستم‌های تزریق مواد شیمیایی در بازار موجود است. بنابراین یافتن سیستم مناسب برای این کار می‌تواند مشکل باشد. در ادامه می توانید راهنمای تخصصی ما برای انتخاب و خرید دوزینگ پمپ مناسب را مشاهده کنید.

 

موارد مورد نظر هنگام انتخاب دوزینگ پمپ

هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه کدام پمپ تزریق برای کاربرد خاص شما انتخاب ایده آلی است، فاکتورهای زیادی باید در نظر گرفته شود. اول از همه، شما باید پمپی را انتخاب کنید که بتواند دبی مناسبی برای نیازهای شما فراهم کند. پمپ‌های قوی‌تر به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بتوانند مواد شیمیایی را با دبی بسیار بالاتری نسبت به پمپ‌های کوچک‌تر پمپاژ کنند. البته، شما همچنین باید پمپی را انتخاب کنید که با نوع ماده شیمیایی مورد نیاز برنامه شما سازگار باشد.

فاکتور بعدی در انتخاب دوزینگ پمپ که اصلی‌ ترین آن نیز می باشد ، صنعتی است که قصد استفاده از آن‌ها را دارد. چرا که برخی از صنایع ممکن است به صورت دائمی مصرف‌کننده این پمپ‌ها باشند. به همین علت به نوع قدرتمند از آن نیازمند هستند. در حالی که برخی دیگر با دوزینگ پمپ سبک‌تر نیز می‌توانند نیازهای خود را برطرف نمایند. طبیعتا قیمت دوزینگ پمپ های قدرتمند تر از دوزینگ پمپ های معمولی بیشتر می باشد .

سازگاری دوزینگ پمپ با ماده شیمیایی بسیار مهم است . اگر پمپ تزریق با ماده شیمیایی تزریقی سازگاری نداشته باشد ، سبب خوردگی و آسیب رساندن به قسمت های مختلف دستگاه می شود و ممکن است حوادث جبران ناپذیری را در پی اشته باشته باشد.  سازگاری محصول با مواد شیمیایی مختلف را میتوانید در جدول سازگاری مواد شیمیایی و یا در راهنمای محصول مورد نظر مشاهده فرمایید .

 


ویژگی ها و مزایای انتخاب پمپ مناسب

مهمترین چیزی که یک پمپ تزریق مواد شیمیایی باید ارائه دهد ، این است که یک راه حل قابل اعتماد، دقیق و ایمن را ارائه دهد. با استفاده مناسب از دوزینگ پمپ ، هیچ گونه تغییری در فرآیند تولید شما وجود نخواهد داشت و این اطمینان را به وجود می آورد که به دلیل نسبت نادرست مواد شیمیایی، هرگز محصولات معیوب نخواهید داشت.

این ویژگی‌ها باعث صرفه‌جویی در مواد شیمیایی می‌گردد و آپدیت زمان پردازش برای کاربر نهایی می‌شود. در صورت عدم تعادل یا نسبت نامناسب مواد خاص، برخی از محصولات مبتنی بر مواد شیمیایی می توانند مضر باشند و دوزینگ پمپ ها می توانند از این اتفاق جلوگیری کنند.


راهنما و نکات نصب دوزینگ پمپ

از آنجایی که دوزینگ پمپ ها قرار است در سطح بالایی از دقت کار کنند، قطعات باید به درستی نصب شوند. پمپ تزریق ها و اجزای آن مانند مخازن نگهدارنده باید کاملاً با ماده شیمیایی که اندازه گیری می شود سازگار باشد. در غیر این صورت ممکن است بعداً متوجه شوید که در قطعات خوردگی وجود دارد یا بدترین تصادفات هنوز وجود دارد.

اکثر دوزینگ پمپ ها در صورت نیاز به تزریق حرارتی بالا، فشار بالا یا مواد بسیار خورنده به قطعات تخصصی نیاز دارند. به عنوان مثال، در صنعت پزشکی، از شلنگ تزریق پلاستیکی انعطاف پذیر استفاده می شود تا جایگزینی آنها راحت تر باشد، یا برای استفاده مکرر آنها را ضدعفونی کنید.

قبل از نصب پمپ تزریق ، باید یک نقطه خوب برای پمپ و قطعات آن مشخص شود. زیرا ممکن است تجمع گرما یا مواد شیمیایی خورنده وجود داشته باشد که می تواند به مناطق و ماشین آلات اطراف آسیب برساند. اشتباه رایجی که مردم مرتکب می شوند ، نصب دوزینگ پمپ در کنار کنتور آب است . زیرا انجام این کار می تواند باعث ایجاد لجن یا زنگ زدگی در مدت زمان کوتاهی شود.

مترینگ پمپ (دوزینگ پمپ) در حالت ایده آل باید در کنار هوای فشرده و زیر نقطه تزریق نصب شود تا از سیفون جلوگیری شود. این مزیت اضافی محافظت از پمپ در برابر عوامل جوی سخت و همچنین آسیب نور خورشید است که در نهایت می تواند لایه بیرونی سیستم اندازه گیری را ترک کند.

اگرچه دوزینگ پمپ ها عموماً به گونه ای طراحی می شوند که در برابر خوردگی مقاوم باشند، اما بهتر است آنها را در داخل اتاقک یا سوله محافظ مخصوص قرار دهید.

مخزن نگهدارنده یا محفظه محصول موضوع دیگری است که اهمیت ویژه ای دارد. برای مواد شیمیایی که برای استفاده مداوم و فوری مورد نیاز هستند و طول عمر کوتاهی دارند، ضروری است که آنها را در نزدیکی دوزینگ پمپ نگهداری شوند تا از جابجایی بیش از حد جلوگیری شود. همچنین موضوع دیگری که در این زمینه بسیار حائز اهمیت است ، مکان قرارگیری دوزینگ پمپ نسبت به مخزن مواد شیمیایی است . دوزینگ پمپ ها باید همیشه بالاتر از مخزن مواد شیمیایی قرار گیرند تا تزریق دقیقی داشته باشند .

 

 

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...

برند:
CSM (23)
FWT (16)
IML (14)
ROPV (0)